Tichá msta

• USA Acts of Vengeance (více)

Bohatý právník žije spokojeným životem, naplněným úspěšně vykonávanou prací. Z rutiny ho vykolejí až vražda jeho manželky a dcery. Protože policie si s případem neví rady, rozhodne se smrt nejbližších pomstít na vlastní pěst... (TV Prima)

Cinematrix

Badderas vymyslel ďábelský plán, rozhodl se, že neřekne ani slovo, dokud nevypátrá vrahy své rodiny. Ono se totiž po někom bezvadně pátrá, když jenom zuřivě koulíte očima, místo toho, abyste kladli sofistikované otázky, jaké například kladou někteří policisté padouchům hrubého zrna. To Banderas to rovnou se svou statnou figurou discobola seřeže na jednu hromadu, protože místo zbytečného mluvení (mluvení ze spaní se nepočítá) si po večerech na stará kolena pročítá brožovanou literaturu o bojových sportech. ()

BOURQUE

V tomto B-om filme sú zaujímavým predovšetkým za ňom skrývajúce filozofické vety / myšlienky. Príbeh, ako taký, je smutný a bolo mi fakt ľúto Frankovej rodiny. Muž, ktorý zmení svoj život o 180 stupňov, aby vypátral vraha svojej manželky a dcéry. Na Banderosovi bolo vidieť, že sa snažil – ja mu nič nevyčítam. Režisérovi však áno, že k tomu nedokázal dať väčšiu silu a psychické nasadenie. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Dale

Vzhľadom na kvality režiséra sú bojové scény zvládnuté úžasne, aj niektoré áčkové filmy by mohli závidieť, no to je jediné pozitívum filmu. Ešte keby sa Banderas snažil klasicky pomstiť a nehral sa na mnícha so sľubom mlčania, tak to mohlo byť OK, ale ani záverečné odhalenie nie je bohviečo. Nechcem spoilerovať, tak ho tu nejdem rozpitvávať, ale keď sa nad tým človek zamyslí, tak to príliš zmysel nedáva. Proste klasický podpriemerný thriller, akých sú stovky. ()

Arsenal83

Už po niekoľkýkrát ten istý motív, ktorý sa dokonale podarilo zobraziť len v Ctihodnom občanovi. Šťastný muž, rodinka a zrazu vražda manželky aj dcéry. Od takto okukaného námetu očakávam nejakú pridanú hodnotu, nielen pomstu, inak to zapadne prachom medzi béčkovými až céčkovými filmami podobného razenia. Hranie sa na nemého ani zakomponovanie filozofie Marca Aurelia to nijako neachránilo. 60-ročný Banderas už pôsobí v bitkárskych scénach skôr ako slon v porceláne. ()

m.a.t.o.

„To expect bad men not to do wrong is madness." Isaac Florentine sa rozhodol preraziť do "áčkovej" ligy? Alebo sa len chcel vymaniť zo škatuľky arénovkového režiséra? Celkom dobre nechápem o čo mu išlo, ale mal si vybrať lepší scenár. Normálne sa pri nejakých tých logických blbostiach nepozastavujem, ale tu bolo zopár až príliš do očí bijúcich (Komisár Rex; kľúče od domu v kvetináči; homelesák pracujúci ako kuchár :D), navyše ten nápad so "stoicizmom" skôr filmu ako celku uškodil, než by bol originálny. Občasné akčné scény, ktoré sú mimochodom nielen natočené, ale aj hercami a ich kaskadérmi prevedené prvotriedne, to z nudy nevytrhnú. 40 % ()

• Natáčelo se v Bulharsku a USA. (Yardak)