Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

salahadin

Ze zlobivé pricezničky se stala milující žena, ale stále v sobě má ten tvrdohlavý a lstivý výraz. Alessandra Martines má erotický šmrnc, skvěle se na ni kouká (hlavně když tančí:). Kvůli ní (jejím očím), kvůli podmanivé hudbě jsou 4 zasloužené. Ačkoli za změnu herecké tváře Bílé čarodějky a za mizernou Brigitte Nielsen vystrkující dudy bych tvůrce nejradši polil ledovou vodou. Ale pořád funguje chemie, která vyčarovává velepříjemnou atmosféru při sledování...nevadí mi mluvící husa, kámen ani myš - a to je co říct (já jinak tyhle prvky nesnáším), i když přiznávám, mluvící červi už byli moc. Přiznávám však také, že úroveň I. části trochu poklesla. Tu a tam kroutíte hlavou nad nesmyslnými "bugy", např. považovat Fantaghiro s odhaleným dekoltem za mladého chlapce (v jeskyni požírače citrónů) je trochu moc i na mě :-D Ale II. část zase šlape a je parádní. ()

Acrobat

Odvolať všetky zálohy, pristúpiť k jednaniam a podpísať mier. Nech z neba znie akokoľvek ten pominuteľný tón, detské časy nie tak dávne a minulé, velia mojej mysli (a telu), aby som spozornel a zaspomínal si na plačlivý výraz princeznej nad ležiacim kameramanom a zvolaním "poznám túžbu po slobode". Čo to bolo plaču, samotrýznenia sa, na záchode som zaprisahával všelijakých bohov, aby mi zoslali pokoj, ktorý som vtedy kvôli princeznej stratil. Nech to znie akokoľvek šialene, ale dejový príbeh plus fantastická recyklácia jednotky, spolu s nadpozemskou hudbou Minghiho a šikovnosťou všetkých zúčastnených vytvárajú rozprávkové dejiny ťažko prekonateľného príbehu taliansko-česko-slovenského bratstva. Som vďačný sudičkám, vílam a kadejakej hovoriacej zvery, že zažiť pocit latentného milovania v sfére predstáv a mimóz prišiel práve cez snahu akéhosi Bavu preniesť svoje dary a fantáziu na trón diváckej slávy. Bravó, i keď výstrih čiernej Brigitte je povážením a začiatkom sexuálnej výchovy u detí. ()

lucascus

I dvojka si udržuje pořád stejné napětí jako jednička, dokonce ztvárnění tajemna a zla je zde mnohem lepší. Brigitte Nielsen je zde snad ve své nejlepší roli, jako dítě jsem z ní měl sakra strach - noční můry mě provázely ještě dlouho. Co jsem zde ale nepochopil, nebo mi moc nepřišlo vhod, byla záměna herců v docela zásadních postavách: a to princezna Kateřina (Ornella Marcucci byla nahrazena Barborou Kodetovou) a bílá čarodějka (Ángela Molina byla zastoupena Katarínou Kolajovou). Zajímavé je také působení Lenky Kubálkové (v prvním dílu vystupuje jako princezna Karolína v dětství, nyní ji můžeme vidět jako Paprsek - pomocnici černé královny). ()

PetrJulian

Bohužel jsem zapomněl sledovat jedničku, když byla v televizi, a tak jsem začal až od druhého dílu. No, abych pravdu řekl, Italové (nebo snad Němci?) mají trochu divné pohádky. I když na druhou stranu - zas tak moc italských pohádek neznám, takže tahle svým námětem zaujala. I když některé věci se mi zdály přitažené za vlasy - to opravdu NIKDO nepozná, že jinoch je ve skutečnosti dívka? A našlo by se pár dalších věcí. Celkově ale jedna z mála těch lepších zahraničních hraných pohádek. ()

zodiak217

Druhé pokračovanie veľkolepej výpravnej rozprávky z talianskej produkcie o princezne Fantaghiro rozhodne v ničom nezaostáva za predchádzajúcim dielom. Fantaghíro, Rumualdo a Temná čarodejnica to je klasický trojuholník tohto príbehu, ktorý mi napodiv nepripadá ani trochu gíčový. Je to síce romantika, no na iný spôsob aký máme možnosť vidieť dnes. Pôsobí to veľmi prirodzene a na tú dobu to bolo naozaj dobre spracované či už námetovo, hereckým obsadením, výpravne, alebo hudobne. Pekne tri hviezdičky sú pre tento film skôr odmenou ako potupou, pretože dnes sa už nemôžem odosobniť od porovnávania tohto klasického filmu s modernejšími americkými rozprávkovými snímkami, ktoré vo mne napriek všetkému zanechali lepší dojem. ()

• Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)
  • Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Rozprávka sa nakrúcala prevažne na Slovensku a herečka Brigitte Nielsen bola počas nakrúcania v Bojniciach ubytovaná na tamojšom zámku. (JančiBači)