Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

zdenotvor 

všechny recenze uživatele

Uvažoval som aj nad piatimi hviezdičkami,kedže mám pre Denzla slabosť,ale nebolo by to spravodlivé. Bolo tu zopár hluchých miest a chybičiek No napriek všetkému som sa stotožnil s hlavnou postavou,fandil mu celú dobu a neznášal som Della Pescu. Záver bol peký,aj keď sa z neho dalo vyťažiť omnoho viac a chýbalo mi tam viac emócií. Napriek všetkému,celkový dojem je viac ako pozitívny. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Řeším dilema, zda-li Hurikán(a) hodnotit čistě jako film. Jako fiktivní, kompletně vymyšlený příběh vytvořený za účelem menšího citového vydírání, či jako zfilmování skutečných událostí a přihlížet tím pádem také k nakládání tvůrců s fakty. Skutečnost byla jiná, ne tak černobílá. Zmínil bych pouze dvě divákům zatajené skutečnosti: v autě Cartera a Artise byly nalezeny zbraně, ze kterých se střílelo; dle vyšetřovatele McGuireho potvrdil vinu rovněž detektor lži. Mohlo jít (a nejspíš šlo) o rozsáhlejší spiknutí „bílých“, stále zde však zůstává pověstné „co když…“. S lehkou nadsázkou (a snad i bez ní) by šlo říct, že Carterův případ byl nahlížen dle aktuální nálady ve společnosti. A požadavkům společnosti přesně odpovídá Jewisonův snímek. Pro přehnané množství časových rovin a formálních přístupů k nim (proč byly všechny scény z ringu černobílé?) poněkud roztříštěné vyprávění se s přesunutím děje do vězení mění v akademicky uhlazenou podívanou s morálním poselstvím a maximálním hereckým nasazením (Oscara dostal Denzel dodatečně až za Training Day). Filmy z vězení vždycky táhly, tenhle dává v lepších chvilkách vzpomenout na Shawshank, jeho komplexnosti ovšem nedosahuje. Hurikán pojímá oblíbené téma o slepé spravedlnosti příliš schématicky, aby mohl být vystavován coby důrazné memento. Nevyhýbá se ani takovým klišé, jako pronášení patetických proslovů před vynesením rozsudku a vzhlížení k nebi, symbolu svobody. Abyste mne špatně neponímali – není to špatný film, jenom tuze předvídatelný a to já nerad. 70% ()

Reklama

Sany33 

všechny recenze uživatele

Filmy točené podľa skutočných udalosti so športovou tématikou a k tomu všetkému s Denzelom, čo by som mohol viac chcieť. Je to síce životopisný film a tak ide šport do úzadia ale hrá to kvalitne na city a ja som mu to celkom žral. Box síce nie je niečo čomu by som bol oddaný ako futbalu ale pozriem si ho rád ak ide o dobré zápasy. Nakoľko ide o skutočné udalosti a Carter to v reále mohol dotiahnuť naozaj ďaleko nebyť skorumpovanej polície a súdnych procesov naberá príbeh na originalite. Dokonca sa za prepustenie dožadovali aj niektoré veľké mená svetového boxu ako napríklad Dylan či Ali, ktorý by tým pádom mali konečne konkurenciu v ringu. Nestalo sa tak a až snaha malého dieťaťa, ktoré bolo oddané svojmu cieľu dostať spravodlivosť dokázalo to, čo nedokázali hory zaplatených právnikov, darovať Rubinovi Carterovi slobodu. 75% ()

Aslan 

všechny recenze uživatele

Hurikán v Ringu je film, ktorý sa ma vždy bytostne dotkne. Je to príbeh o sile človeka, o nádeji, o spravodlivosti a kráse ľudskej blízkosti a priateľstva. Ak jedno staré porekadlo hovorí, : Povedz aké knihy čítaš, a ja ti poviem povedz mi akých máš priateľov a ja ti poviem akým si človekom.“ Nádherne scény vnútornej interakcie mladého černošského chlapca a Hurikána, je ho strach dôverovať ľudom, jeho vyrovnávanie sa z rozsudkom a boj o slobodu ,aspoň vnútornú, keď nie telesnú... Nádherný príbeh, nemenil by som nič... Absolut ***** ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Jasnejch a čistejch 5 hvězdiček. Zbožňuju rasistický filmy o černoších v USA. Navíc příběh, který se opravdu stal. Myslel sem, že se budu dívat na klasickej film o boxérovi, ale vůbec. Tady je to spíš vězeňskej film s lehce sportovním námětem a hlavně rasisticky vyladěnej. Ale neboj, dyť já nejsem rasista, pro mě je čenoch jako cikán :o). 20 let za mřížema jen proto, že se nelíbíš jednomu policajtovi, to je masakr. Nedokážu si představit tam sedět s myšlenkou, že sem nevinnej a že to na mě jen někdo hodil, brrr. Momenty z vězení natočeny na jedničku, sportovní okamžiky taky a jak se tam chvílema jen tak žvaní, tak taky super. Při závěrečným přelíčení sem měl slzy v očích, až takle mě to dojalo. No, i když poslední dobou mě dojme každá prkotina. Tohle ale rozhodně prkotina není, tohle je skvělej film. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (24)

  • Námietku voči filmu vzniesol H. Lee Sarokin, federálny sudca, ktorý Cartera oslobodil, ktorý povedal, že na rozdiel od jeho stvárnenia Rodom Steigerom „som uvoľnenejší a nenápadnejší človek“. (Arsenal83)
  • Rubin Carter bol väznený 22 rokov a skutoční vrahovia z baru neboli nikdy vypátraní. (Smok)

Související novinky

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (více)

Reklama

Reklama