Všechno úplně všechno

• USA Everything, Everything (více)

Madeline je sedmnáct a hodně čte. Nic jiného totiž dělat nemůže. Její imunita nedokáže bojovat s venkovním světem, a proto je stále zavřená doma ve svém sterilním pokoji. Společnost jí dělá jen matka a ošetřovatelka. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy se do sousedního domu nastěhuje nová rodina a s ní i kluk Olly. Jelikož se nemůže se záhadným sousedem setkat, začnou si psát emaily. Madeline si tak během krátkého času uvědomí, že její život není skutečný, a proto nabere odvahu všechno risknout... (Forum Film CZ)

togaf

Amandla Stenberg byla tak neskutečně krásná (ty vlasy!), že filmu odpouštím slabší místa. Olly a jeho život byli jen lehunce nastíněni, stejně tak vztah Olly+Maddy. Šokující závěr se dal předvídat a trpělivost Maddy byla až příliš velká. Ale film měl i světlé stránky (kromě krásné Amandly), textovky přenesené do papírového bistra, astronaut a ztvárnění Maddyiných fantazií se povedlo. Jen mě teda zaráží to neskutečné bohatství matky samoživitelky. Doktoři ve Státech mají asi sakra jiné příjmy. Shrnuto: milý film, ale spíš pro holky do dvaceti. Slabé tři hvězdičky (třetí je za...ano, za krásnou Amandlu). ()

Dlubal David

Nádhera. Prostě nádhera. ■ První třetina mi silně připomínala Taiyo no uta, pak už ne, ale celý film jsem měl stejně příjemné pocity, jako když jsem poprvé viděl Yui, jak po večerech chodila s kytarou po městě. Hodně příjemný zážitek mi přinesl tento snímek a navíc mi oba hlavní hrdinové byli hned od prvního okamžiku sympatičtí. Mám silnou slabost pro asiatky a černošky se mi obecně nijak moc nelíbí, ale výjimka potvrzuje pravidlo; Amandla se mi moc líbila, výrazem, mimikou, tváří, gesty, projevem, úsměvem, vystupováním, hlasem. ■ Děj je v podstatě velmi jednoduchý: parafráze Romea a Julie v trochu jiném kabátku, kde Romeo není až tak Romeo a Julie není až tak Julie. Říkejme jim Maddy a Olly, přičemž oba dva jsou si velmi blízcí, i když se sotva znají, mají k sobě velmi blízko, i když pocházejí úplně z jiných sfér. Bydlí hned vedle sebe a přesto je mezi nimi neviditelná zeď, která se, jak se zprvu zdá, nedá nijak překlenout. ■ Dobře, ne dobře, ale skvěle, byly vytvořeny scény, které si Madeline představuje a scény reprezentující její komunikaci. To mi silně připomnělo dorama Densha Otoko, když je Tsuyoshi "Densha" YAMADA na návštěvě u Saori "Erumesu" AOYAMY a vzkazy od jeho souputníků z fóra se vyobrazují všude po místnosti... ■ Olly je tak trochu samotář, a tak trochu nesmělý, ale srdce má na správném místě. [SPOILER] Viz scéna, když se odváží před domem vedle auta vrazit otci ránu. A Maddy je strachem o Ollyho tak bez sebe, že vůbec nemyslí na sebe, vyběhne ven a zjišťuje, jestli je její bílý rytíř bez zbroje v pořádku, ten okamžitě a střelhbitě zahání Madlenku zpět do domu, aby nepřišla k úhoně. [/SPOILER] ■ Když se pak příběh otočí zadkem kupředu, tak jsem byl chvíli v rozpacích, ale nakonec jsem jim to spolknul i s navijákem, neboť lidé, aby neztratili toho, na kom jim záleží, tak dokáží dělat ohromné a někdy i strašné věci, tudíž jsem to pokorně přijmul, ale na druhou stranu musím říci, že tím se celý příběh dostal trochu jinam. Neříkám, že to je špatně, ale prostě jinam... ■ (R) [90/100] ■ (K) [88/100] ■ (V) [75/100] ■ (H) Amandla STENBERG [88/100] ● Nicholas John "Nick" ROBINSON [78/100] ● Anika Noni ROSE [69/100] ● Ana de la REGUERA [74/100] ● Françoise Fong-Wa YIP [70/100] ■ (♫) [72/100] ■ (E) Taiyo no uta (2006) ● The Language of the Enemy (2008) ● Densha Otoko (2005) ● House M. D. (2004) ● Joze to tora to sakana tachi (2003) ● X+Y (2014) ● My So-Called Life (1994) ● About Love / Guan yu ai (2005) ● The Little Prince (1974) ● Ruang rak noi nid mahasan (2003) ● The Graduate (1967) ● Seven Pounds (2008) ● 5 to 7 (2014) ● Standby (2014) ● The F Word (2013) ● Japanese Story (2003) ● The Dark Side of the Sun (1988) ● Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016) ● Love Actually (2003) ● Crazy, Stupid, Love. (2011) ● Edward Scissorhands (1990) ● The Bodyguard (1992) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● City of Angels (1998) ● Paper Towns (2015) ● The Vow (2012) ● Try Seventeen (2002) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 11-X-2017; 22:52] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) Jirka_ŠčAllkaBlazis34KattegrosekTejkinaNevka(C) [95/100] () (méně) (více)

hellstruck

SPOILER Love is everything. Everything. No jo, ale ani s láskou se to nesmí přehánět, jinak se stane, že třeba svoji drahou polovičku - nebo jako v tomto případě dceru - zavřete doma a namluvíte jí, že je nemocná a když udělá krok ze dveří, zemře. KONEC SPOILERU Je to sentimentální záležitost pro chvíle, kdy se chcete roztéct a věřit v lásku na první pohled. Alespoň tu filmovou. Přesto bych v tomto případě nepoužila slovo klišé - Everything, everything je stejně tak divný film, jako jeho název. Zápletka se na první pohled tváří trochu ohraně, ale na konci vám vezme dech. Teda, skoro. Závěrečné vyvrcholení sice překvapí, ale nedostane se vám pod kůži. Jako příběh samotný. Celou dobu koukáte a s hrdinkou sympatizujete, přejete jí to, ale tak nějak u toho přemýšlíte, co si dáte k obědu nebo si sem tam zabrouzdáte na instagramu, abyste čekli, co nového. Problém u Everything, everything je ten, že nechytne za srdce. Chybí tam emoce, chybí tam vzrušení. Jednoduše řečeno se z toho nepoděláte. Ale kouká se na to hezky. :) (A palec nahoru za netuctovou hlavní hrdinku, která konečně není ztělesněním klišé - tedy, nemá bílou pleť a rovné hnědé nebo blond vlasy). ()

Omnibus

"Vem si roušku, můj koloušku, bacil kolem lítá! Lásku dusí igelitem, moje máti lítá. Pan Münchhausen nechápe, jak divizna se diví - mutr sama prozřela, za sebe se stydí? " Aneb když si baciloplachá dívenka s tělíčkem v rozpuku a duší dušenou pod igelitem chce normálně zašustit s mládencem, nebo aspoň dostat nějakou tu romantickou pusu na pusu, musí si pořádně dupnout. Na bacily i na svou drahou, echt pečující matinku. Docela fajn se na tu pohádku i na tu kočičku koukalo, bohuže mutr a její náhlé prozření (a to bez jakékoli psychiatrické pomoci) celou tu igelitovou love story o naději beznadějně zazdilo. Zhruba tak důvěryhodné jako např. anorektička, která, taktéž odbornou psychologickou pomocí nepolíbená, na sebe jednoho krásného rána jukne do zrcadla a řekne si: "Ale fujky fuj! To jsem ale hnusně vychrtlá, měla bych začít pořádně jíst!" Nicméně, lásce zdar, bacilům všeho druhu i covidu zmar! (Jakož i našim politikům, kteří už druhým rokem láskyplně dusí celý národ pod igelitem.) ()

Tejkina

Na romantické filmy moc nejsem, ale tady byli oba hrdinové tak sympatičtí, že snad ani nešlo jim nedržet palce. Amanda byla skvělá a vážně moc krásná. Konec byl překvapivý, myslím, že pro dost lidí naprosto nečekaný (pro mě ne, byla jsem už bohužel spoilerována). Ale celkově strašně milý film a myslím, že by si zasloužil být v červené barvě. ()

• Ve filmu je scéna, v níž astronaut sedí na barové stoličce při večeři. Má připomínat známou malbu „Nighthawks“ od Edwarda Hoopera z roku 1942. (TaNya_)
  • Hodinky, které Olly (Nick Robinson) nosí, jsou Casio F-91w a nyní je vlastní fanoušek z New Yorku. (TaNya_)
  • Ve filmu Maddyina matka říká, že Olly (Nick Robinson) potřebuje ostříhat. V knize má však Olly hlavu oholenou. (michy9073)