Píší se 80. léta minulého století, Detroit zachvátila epidemie cracku a drogám byla vyhlášena nemilosrdná válka. Mladý gangster vypráví působivý skutečný příběh dělníka a jeho dospívajícího syna, Ricka Wershe Jr., který se stal tajným policejním informátorem a později drogovým dealerem, aby nakonec skončil na doživotí ve vězení. (Bontonfilm)

M.i.k.e

dobře zahrané drama s tím správným ošuntělým lookem Detroitu osmdesátých let...bohužel ale taky dějově celkem průměr (i když podle skutečnosti),který vlastně ani nemá čím překvapit.Amerika tyhle typy lidí evidentně přitahuje (nebo vytváří),takže i když jde o příběh na reálném základu,nemohl jsem se zbavit dojmu,že tohle už sem viděl několikrát a lépe...60% ()

Johnny.ARN

Silný príbeh poháňa tento film. Matúško sa do týchto doboviek hodí, škoda že nedostal viac priestoru s jeho biznisom. Synáčik sa ale zaplietol s veľmi zlými skupinami, takými tmavými, temnými, čo nosia zlaté reťaze alebo odznaky a už z toho nevykľučkoval. Film je ale pútavý, dobre zrežírovaný, so spádom, ukážkami rôznych zákutí gangsta lifu a rodinnými vzťahmi. 3 z 5 ()

Sany33

Príbeh: Príbeh mladého bieleho chlapca, ktorý sa v Detroite 80. rokov snaží zapadnúť do svojho okolia. Herecké obsadenie: Aj napriek tomu, že Matthew McConaughey (nar. 1969,  hrá iba druhé husle je jeho príspevok filmu z hľadiska vierohodnosti, jednoducho neuveriteľný. Čo sa týka hlavnej postavy ten mi bol dosť nesympatický a tak som mu jeho osud nevedel empaticky ohodnotiť. Prevedenie: Príbeh filmu si zakladá na skutočnej udalosti a aj napriek tomu celkom baví. Tá interakcia odlišných prostredí a polície je zaujímavá. Potom sa dej mieša aj do súkromného života hlavnej postavy kde trocha uberá na plyne ale mne to vôbec nevadilo. Pocity: Nejedna sa práve o vrchol kinematografie ale prekvapivo baví po celú dobu stopáže. Koniec je trocha neemotívny a akoby z rýchlika za čo aj strhávať hodnotenie. Pridaná hodnota: Film na jedno pozretie. Zaujme ale nemám rad filmy s touto tématikou. V podstate nenesie žiadny odkaz a to je jeho jediná vláda. 70% ()

Arsenal83

Ďalší z hollywoodskych nepodarkov s nálepkou "podľa skutočných udalostí". Teenager ako informátor FBI, s ktorým to nedopadne dobre. Ani fúzatý McConaughey to nezachránil, pretože ostal bez výnimočného hereckého výkonu. Atmosféru osemdesiatych rokov bolo cítiť, ale inak je to pseudogangsterka, kde sa dokopy toho veľa nestane. ()

BoPo

Americký gangster, verzia pre mladistvých. Ako keby MTV osvetľovač nasvietil niečo ako Kokain, Krycí jméno Donnie Brasco alebo práve už spomínaného Amerického gangstera. Hovoril som si, že možno po dlhej dobe film presne podľa môjho gusta. Pekne sa to rozbieha. Všetko vyzerá a pôsobí presvedčivo. Zastúpené všetky potrebné typy postáv. Proste kvalitne namiechaný šopák. Len som stále čakal, kedy sa rozjede niečo naozaj veľké. A nič. Skutočný príbeh neumožnil väčší rozlet a nedal mi tak dôvod dať externému disku príkaz k archivácii. Richie Merritt však určite stojí za ďalšie sledovanie. ()

• Natáčelo se od 21. března do 6. června 2017 v Clevelandu, Detroitu, Las Vegas a Miami. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na Telluride Film Festival. (BMW12)