Režie:
Jan KačerScénář:
Zdeněk BraunschlägerHudba:
Jan KlusákHrají:
Drahomír Ožana, Jiří Čapka, Štěpánka Ranošová, Miluše Šplechtová, Tomáš Töpfer, Jan Kačer, Karel Vochoč, Jana Vaňková, Josef A. Stehlík, Jan Vlasák (více)Obsahy(1)
Jan Kačer proslul především jako herec, ale několikrát se ujal - nepříliš úspěšně - i filmové režie. Podle cizího scénáře natočil angažovaně se tvářící budovatelský příběh: vypráví i zkušeném inženýru, jenž byl pověřen, aby sestavil tým specialistů pro strojírenské zajištění mírového využití atomové energie. Vylíčení lidských dilemat je však příliš ploché a proklamativní stejně jako obraz ostravského průmyslového prostředí, hrdinové uvažují o jediném: o řádném splnění zadaného úkolu... Film byl již v době svého vzniku opomíjen a záhy jej přikrylo zapomnění. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Drahomír Ožana
Československo
Nejlepší filmy:
Arrowsmith (1997) (seriál)
Malé zlaté slnko (1981) (TV film)
Mimořádný případ (1989) (TV film)
Jiří Čapka
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Štěpánka Ranošová
Československo
Nejlepší filmy:
Kamenný řád (1975) (seriál)
Nikola Šuhaj loupežník (1977) (TV film)
Arrowsmith (1997) (seriál)
Miluše Šplechtová
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Tomáš Töpfer
Československo
Nejlepší filmy:
Záhada (2011) (divadelní záznam)
Blboun (2001) (divadelní záznam)
Brouk v hlavě (2020) (divadelní záznam)
Jan Kačer
Československo
Nejlepší filmy:
Král Lear (2003) (divadelní záznam)
Údolí včel (1967)
Smrt si říká Engelchen (1963)
Karel Vochoč
Československo
Nejlepší filmy:
Všichni dobří rodáci (1968)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV film)
Kamenný řád (1975) (seriál)
Jana Vaňková
Československo
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Po stopách krve (1969)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV film)
Josef A. Stehlík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Půlpenny (1974) (TV film)
Jan Vlasák
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Tichá bolest (1990)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Noc rozhodnutí (1993) (TV film)
Bohumil Vávra
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Adelheid (1969)
Steva Maršálek
Československo
Nejlepší filmy:
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Na kometě (1970)
Zuzana Fišárková
Československo
Nejlepší filmy:
Romeo, Julie a tma (1959)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Morgiana (1972)
Miloslav Holub
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vynález zkázy (1958)
Ucho (1970)
Baron Prášil (1961)
Alexandra Gasnárková
Nejlepší filmy:
Její pastorkyně (2012) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Jankove hračky (1984) (TV film)
Miroslav Horák
Československo
Nejlepší filmy:
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV film)
Kamenný řád (1975) (seriál)
Věčný tulák (1990) (TV film)
Karel Bartoň
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV film)
Koločava (2002) (divadelní záznam)
Zdeněk Braunschläger
Československo
Nejlepší filmy:
Revizor (1971) (divadelní záznam)
Ukradená vzducholoď (1966)
Po stopách krve (1969)
Jan Filip
Československo
Nejlepší filmy:
Kamenný řád (1975) (seriál)
Věčný tulák (1990) (TV film)
Zemřeš, kdy budeme chtít (1988) (TV film)
Bedřich Kolliner
Československo
Nejlepší filmy:
Kamenný řád (1975) (seriál)
Kočár pro princeznu (1984) (TV film)
Haldy (1973) (seriál)