Sestra

• USA The Nun (více)

Dalajlada

Bohužel už série Conjuring začíná být strašně jednotvárná. Lekačky nelekají, vrchní sestrodémon vypadá jak Marilyn Manson a prostředí není tak děsivé, jak by se od kláštera v Rumunsku z roku 1952 dalo očekávat. Na jednu stranu se tu nemusí na akci čekat na posledních 20 minut filmu, ale to, že se jede od začátku, není využito tak, jak by mohlo. Pokusy o vložení vtipů jsou tak nějak mdlé a spíše než odlehčení a pobavení přináší rozpaky. Rozhodně se z toho dalo dostat víc a možná by sérii prospěla trochu změna, protože to jinak dopadne jak spousta jiných sérií, kde se děje opakují a opakují a díl za dílem je horší a horší. ()

Matrix44

Mohlo to byť za 4 hviezdy, ale museli to pokašľať s "Frantíkom"! Úplne zbytočné scény s vtipálkom, ktoré zbytočne kazili dobrú atmosféru! ()

Boby93

Potenciál byl obrovský, ale zůstal nenaplněn. Na druhou stranu jsem rád, že se Sestra mírně odlišila (děj více vsazen do historie, prostředí hradu i mimo něj v Rumunsku) od V zajetí démonů a Annabelle. Ovšem o nějaký převrat týkající se příběhu nebo vyobrazení lekaček se bohužel nejedná. U mě průměr, slabší než první Conjuring a o vlásek lepší, než první Annabelle...50% ()

Andrew88cz

Na můj vkus tam bylo málo takový tý drsný duchařiny... Atmosféra v klášteře super, občas jsem i s napětím zíral a očekával, co velkyho přijde a v tom byl možná právě ten problém... Sestra (ten hlavní duch) se ve filmu ukáže opravdu mnohokrát, ale vždy je to pouze takové to duchařske "ty ty ty" nebo spíš "bu bu bu" a nic moc velkého se neděje. Jednoduše řečeno, film bez naboje, ale s dobrou atmosférou kláštera a místního okolí. K dokonalosti toho chybělo docela hodně, ale žádný větší propadák to taky není... Takový lepší průměr. (6/10) ()

lineker

Sestra je spíše takovým dobrodružným filmem se strašidelnými prvky. Osobně mne to vše celkem sedlo. Tajemná smrt jeptišky kdesi na zapomenutém místě v Rumunských horách. Výprava, skládající se z inkvizitora a novicky, to má vše důkladně vyšetřit. No a pak samozřejmě místní mladík, zachraňující nejednou prekérní situaci. Klasické osazenstvo a děsivé dobrodrůžo uvnitř kláštera může začít. ()

Beliel

Tohle já můžu. Klášter, jeptišky, modlitby...má to něco do sebe. Bohužel se ne zcela povedl závěr filmu. I tak ale po delší době něco koukatelného! ()

Stalker85

Jak tenhle výplod může mít skoro 60% mi hlava moc nebere. Scénář je naprosto úděsnej, scény trapně jednoduchý a předvídatelný naprosto postrádající jakýkoliv moment překvapení, soundtrack dělal očividně někdo kdo ani netušil k čemu ho vlastně dělá, herecký výkony otřesný, sympatie herců taky nula bodů a vztah k jednotlivým postavám rovněž na nule... Jednu * za svým spůsobem okouzlující Taissu, jeden docela povedený žert, a narážku (ať už úmyslnou nebo neúmyslnou, ale v zásadě vyplňuje základ filmu) na legendu o hradu Houska. ()

Slash_Flash

Kdybych Sestru měl srovnávat s V zajetí démonů, asi by pěkně dostala na prdel. Každopádně já se od rozdílování distancuji a zkusím tuhle bubákovinu zhodnotit jako klasický horor. Sice jsem rád, že horror nebyl jen náhodné skákání ze tmy a vrzání dveří, ale zase dělat z horroru Matrix tím, že se háže osobami z místnosti do místnosti, ze stěny na stěnu a nazývat to ďáblem. Asi bych měl brát v úvahu, že čertík není žádné zlatíčko a že občas si hold hraje, ale hold to nedokážu, protože mi celým filmem přišel tenhle Let jeptišek spíše jako komedie. Tak se stalo, že jsem ani zřítka moc nepochopil příběh. Dobře, přijela tam svaté duo random jeptišky a otce, kteří přišli hrát si na vyšetřování duchů. To jim za chvíli stejně zpestří bubákovní jepťule, které se jejich přitomnost ze záhadného důvodu nelíbí. No a tam už je na scéně to lítání a bububu, Já jsem strašidlo.... Příběh mě tím absolutně nezaujal a už od poloviny filmu jsem lehce usínal nudou. Film nemá ani žádnou horrorovou atmošku a charaktery vás nijak nezaujmou, protože jeden je kněz, který se věčně někde fláká, další je nějakej rumunskej vesničan, který ikdyž má hubu plnou keců, nikoho nezajímá a i přesto jak ho film představuje, nijak vám vesničana nepřipomíná a nebýt jeho plesnivé chalupy a oblečení jako ze středověku, ani by vás to nenapadlo. Stejně na něj film moc ani nepoukazuje a všimnete si ho nejvíce ve chvíli, když naposlední chvíli ustřelí posedlé jepťuli hlavu dvouhlavňovou brokovnicí, protože na co zbytečné řvát do větru sračky o Ježíši, když stačí té svini ustřelit palici, že?! . No a pak je tady ta mladá pičko-jeptiška, která má dvě tváře. Jednu, kde věčně drží hubu a druhou, kde křičí jako o život, když se ji sjetá stoletá jeptiška snaží vybubákovat k pochcání. To se ji nedaří. A to jak na mladou jeptišku, tak už vůbec ne na diváka, teda... pokud vám není pod 12 let. Film sice není zas takový průser jako série Annabelle a pro V zajetí démonů je spíše jako bonus abyste věděli jak je to vůbec celkově s jeptiško-fetkou. Na druhou stranu je možné, že někomu se film zalíbí a užije si ho. V mém případě jde pouze o další ztrátu času. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Církev mě kontaktuje, když chce vyřešit něco neobvyklého." V zajetí démonů promne byl jasný odpad! Zpracování toho filmu mi nesedlo, takže dvojku sem si nikdy nepustil. Annabelle promne byl absolutně nezajímavý a nudný odpad! Jelikož jsem u toho usínal, tak jsem dvojku taky vynechal. Tento film má se všemi zmiňovanými jedno společné. Je to film založený na lekačkách, nicméně tento má poměrně vydařenou ponurou atmosféru. Všechno odehrají pouze 3 herci. Film je prologem k filmu - V zajetí démonů. Já mám jasno. Končím tady s touhle duchařskou sérii, protože mne nebere. Tady 2* dám, protože jsem se párkrát lekl a líbilo se mi závěrečné zúčtování se sestrou. - 30%. ()

czkrikri

Dvě hvězdy jen za povedený kostým titulní řádové bubačky. Jinak je to strašná slátanina. Lekačky nefungují, o nějakém budování depresoidního strachu si tvůrci asi nechali tak maximálně vyprávět, ale nic moc si z těch báchorek nevzali. Scénář stojí za prd, herci více mně taky... Ale krásná je scéna cachtající se jeptišky v hluboký podzemní kaluži a její výstup ven. Z celé série Conjuringu bohužel nejhorší kus, a to jsem se na jepici tak moc těšil. Aspoň se tam na chvíli objeví Vera Farmiga. ()

Tomiss13

Hvězda za námět, jehož potenciál byl postupně zprasen. Od necelé poloviny filmu (kromě asi jedné nebo dvou povedených acén) se jedná o trapnou komedii, ve které se střídá jedno "hororové" klišé za druhým. Závěrečné flusnutí už mě opravdu poslalo do kolen a nemohl jsem se přestat smát. Jedním slovem zoufalost. Druhá hvězda je pouze za samotný klášter. Ten byl dokonalý. ()

JamaicaHadra

Teprve až po 4tém shlédnutí oceňují sílu tohoto driáku. Ne, nejedná se o top horor, ano - snaží se tu o nonstop scary jízdu jak píše POMO - ne zcela se mu to daří, nicméně i po 4tém shlédnutí mi stále v mnoha scénách lítal mráz po zádech (a tom jsem ani neměl sluchátka na uších). Temné, svěží a pro mne novátorské horor o pokračování putování démona Valaka. ()

abanek

Skoda...Tohle mit lepsi scenar ,tak to nemuselo bejt zly...Kdyby to nebylo hlavne o lekackach za doprovodu zesilenyho volume ,ale trochu vic se podarilo vyuzit prostredi a nebyl by tam Frantik, jednu * bych pridal... ()

tXtX

Ale áno, môže byť. Ako doplnok k démonickej sérii to vôbec nie je zlé. Prostredie má niečo do seba a na slečnu valakovú sa veľmi dobre pozerá. V kine to skutočne malo veľmi fajn atmosféru. Nabudúce by to možno chcelo trošku lepší scenár.. ináč s Nun nemám výraznejší problém. ()

bratr_jezek

Starý klášter v horách a v něm zlo. Démon Valek a jeho příběh má dusnou atmosféru, vize, lekačky i pár dobrých scén (např. uvěznění kněze v rakvi na hřbitově), u konce se trochu chvátalo, aby se to pak kratičkým epilogem propojilo s lovci duchů Warrenovými. ()

Rumplcimprca odpad!

Debilní nuda. Řekl vůbec někdo autorům (no vlastně producentům) této franšízy, že u hororu se má člověk bát??? Zatím to nepředvedli ani jednou! Ani jednou! Tady je aspoň hezká výprava, ale to je vše. ()

Tyrannotitan

Film se nesl v takovém klasicky nechutném hororovém duchu. Jinak mě moc nepřekvapil, ale na první a jediné zhlédnutí se to dalo. 55% ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí