Reklama

Reklama

Malý Sheldon

(seriál)
  • USA Young Sheldon (více)
Trailer
USA, (2017–2024), 45 h 54 min (Minutáž: 18–22 min)

Hrají:

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (145)

Igy007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krajně roztomilá záležitost. Je osvěžující pro změnu sledovat seriál o funkční rodině, kde se mají všichni rádi, dělají si ze sebe navzájem prdel a jsou to normální lidi. Teda až na Sheldona, to není normální člověk - to je HOMO NOVUS ! Edit po čase : potvrzuji 5 hvězd. Sheldon a jeho matka jsou stále velmi kvalitně nesnesitelní - dva mimozemšťani, každý z jiné planety. Táta má stále stejnou svatozář, na jeho místě už bych měla 10 infarktů, ne jeden. Missy nám docela mužní ... :-O. Georgie je čím dál větší bourák a babča i nadále provokatérka pomlčka hákistka. Možná mi seriál tak sedl, protože jako malá jsem žrala Takovou normální rodinku ... a todlenc je eště lepčí ! P.S.: fakt dal někdo tomuto seriálu odpad ? Onehdá jsem narazila na horor, ve kterém úchyl sešil lidi k sobě jako lidskou stonožku. A té nechutnosti zde někteří dali 4 hvězdy. Děsí mě, že ty lidi třeba někde potkávám a netuším to ... snad nenosí s sebou šitíčko. ()

KafuR 

všechny recenze uživatele

Je třeba ocenit, že tvůrci si vážně dali tu práci a Sheldonovu rodinku vykreslili opravdu tak, jak bývá zmiňována v TVT (teda snad až na to, že jeho otec je větší sympaťák, než se o něm dospělý Sheldon v TVT vyjadřuje) a herecké obsazení rodinky (včetně jeho babči) je tak výtečné. Naštěstí to ale tím nekončí a seriál se po lehce rozpačitých začátcích plně našel ve vodách perfektního vztahového sitcomu, kdy genialita jednoho z členů rodiny a jeho konfrontace s rodinou/školou je dostatečným zdrojem námětů pro další a další epizody. Jen je třeba počítat s tím, že je to jinak koncipovaný sitcom než The Bing Bang Theory (geekařské TVT vs rodinný Young Sheldon). ()

Reklama

kukkik 

všechny recenze uživatele

Navzdory očekávání se mi tento seriál velice líbí. Vyčpělý humor TBBT zde vystřídal nový, lepší. Postavy jsou charakterní a sympatické. V několika dílech už je trochu znát úbytek tvůrčích sil, stejně jako u TBBT, ale je to zatím záležitost jedné epizody, kterou ta následující zdárně napraví a dokud bude tenhle trend pokračovat, seriál se bude (alespoň u mě) propracovávat i k páté hvězdě. Mám jen trochu strach aby to nedopadlo jako u TBBT a mnohých dalších seriálů a filmů a sice, že původní koncept postav se prvním dílům v následujících sériích odcizí natolik, že seriál ztratí své kouzlo (všímám si, že například v TOS Star Treku se takový nešvar vůbec nevyskytnul, postavy si od prvního do posledního dílu zachovaly svůj charakter a to je dobře, působí tak reálněji, a i když poslední série byly pravda cyklickým opakováním neměnného konceptu, neviděl bych to jako nijak zásadní vadu a pokud by seriál skončil o jednu dvě série dříve než skončil, dal by se brát celkově jako dokonalé dílo svého žánru). Po zhlédnutí druhé série zatím 4/5. EDIT: o pět let a čtyři série později doplňuji slíbenou pátou hvězdu, kterou si seriál nakonec plně zasloužil, za což jsem velice rád. Taková krásná, klidná bublina nostalgie a vzpomínek na dobu, kterou jsem nezažil a doplněná kvalitními hereckými výkony, dobrým scénářem, chytrým humorem a velice sympatickými postavami. 5/5 ()

montongery 

všechny recenze uživatele

Pro mě má The Big Bang Theory význam jako má pro spoustu lidí Friends, takže jsem se toho ze začátku trochu obával. Ale nakonec se z Young Sheldon vyklubal důstojný a super prequel k BBT a myslím, že ty co znají a strávili tolik času s BBT jako já, tak určitě docení, že tenhle seriál se snaží dodržovat vše, tak jak bylo nastaveno v BBT a taky si rádi připomenou staré a někdy až donekonečna opakované historky o Sheldonovi či rádi znova uvidí stará dobrá místa. Casting se doopravdy povedl a se žádnou z postav nejde mít větší problém. Jak to už nutně bývá nějaká epizoda je horší a nějaká lepší, ale mám pocit, že seriál má všeobecně spíše vzestupnou tendeci a každým dílem se kvalita zvyšuje. A tak se popisování stereotypů 80.let v Texasu a jednoho ‘special’ kluka nestává zatím vůbec nudné. ()

geek.ondra 

všechny recenze uživatele

Návrat do dob Step by Step nebo Married with Children. Retro sitcom který je po každé jediné stránce neskutečně staromódní, primitivní ale taky strašně milý. Pro dnešní sitcomové fandy kteří vyrůstají na Two and Half Man nebo právě The Big Bang Theory zaručené divácké peklo. Pro fajnšmekry kteří si rádi zavzpomínají na staré časy nenáročných blbůstek pohodová zábava.  PS: Armitage je stejně famózní jako Parsons ale ostatní herci ho přehrávají nehorázným způsobem ()

Galerie (1 669)

Zajímavosti (201)

  • Titulní píseň seriálu „Mighty Little Man“ nazpíval Steve Burns. (SONY_)
  • Vernee Watson, která v seriálu hrála zdravotní sestru Robinsonovou, ztvárnila podobnou roli i v Teorii velkého třesku (od r. 2007), kde se v pěti epizodách a neodvysílaném pilotu objevila jako zdravotní sestra Althea Davisová. (Koldyn)

Související novinky

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)

Reklama

Reklama