Reklama

Reklama

Lynč

(seriál)
TV spot

Epizody(8)

Obsahy(1)

Mladý dokumentarista Lukáš přijíždí do malého města Buchnova, aby zjistil více o násilné smrti Denise, kterého znal od dětství, stejně tak jako obviněného vraha. Nalezne tam nejen vzpomínky na minulost, ale také řadu podivností a záhad ze současnosti. Ukáže se totiž, že Denisovu smrt doprovázel krutý lynč. Seriál mimo jiné zkoumá, jaký efekt má vražda nevinného muže na malé město uprostřed Česka, kde se všichni navzájem znají a kde má každý své tajemství. Velkým tématem projektu je odkrývání reality maloměsta a objevování skrytých kostlivců ve skříních jeho obyvatel. Tvůrci se také zaměřili na více či méně fungující mezilidské vztahy a otevřou i problematiku rasové nesnášenlivosti a předsudků. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (54)

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to tak divně natočené. Jako by to byla spíš dokumentární rekonstrukce, než film. 3 hvězdy především za téma příběhu, nikoliv za natočení. Nyní jsem našla toto - Projekt se zrodil v rámci workshopu studentů filmových škol vedeném americkým scenáristou Haroldem Apterem. Ten stál mimo jiné za projekty Star Trek: příští generace nebo Walker, Texas Ranger. Tak proto je to takové slabší. No v tom případě se studentíci dost snažili. To pro mě trochu mění pohled na věc. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tři autoři námětu, sedm scenáristů a tři dramaturgové dali dohromady seriál, který dobře ilustruje rčení „od deseti k pěti“. Ze začátku se mi líbilo, že se autoři snaží o sociální realističnost. Pak se objevil motiv incestu, který z toho sice trčel jako vidle z hnoje, ale pořád to bylo tak na tři hvězdičky. Bohužel pak přišlo na řadu duo německých homosexuálních mafiánů v eco-friendly autě a šlo to úplně do kopru. Když se vám srazí realističnost s parodií, nejpravděpodobnějším výsledkem bude rozklížený paskvil. Nedosti na tom, poslední díl se bude moci používat jako odstrašující příklad ještě roky do budoucna. Místo finále je tu buď scenáristicky zcela nezvládnutá epizoda, nebo něco tak dlouho přestříhávaného, až to diváka unaví, a ten prostě vypne. Mnohé postavy se v průběhu celého seriálu chovají zcela nelogicky, jak se to zrovna autorům hodilo. Podobně nevyrovnané byly i herecké výkony, mezi kterými to nakonec vyhráli mladí nováčci jako např. Marsell Bendig. ()

Reklama

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Chce-li někdo nahlédnout do choré mysli studentů českých filmových škol, tak je Lynč pro ně skvělý studijní materiál. Aneb jak vytvořit nejxenofobnější a nejrasističtější minisérii všech dob a chtít tím sdělit nějakou tu hip 'n shit cool "mesydž", která se nakonec mine účinkem. Pojďme si zrekapitulovat hrací pole, máme tady malý prdelákov, v jehož jedné části žije rómská komunita ... to je v podstatě ok, takových obcí je u nás habakuk. Potud to byla realita a teď přichází naši studentíci ... 90% bílého obyvatelstva jsou ty největší svině, úchylové, devianti, vrazi, ultra pravičáci a jiná hovada ... KDEŽTO 100% romského obyvatelstva jsou čisté duše, které by zločin nikdy nespáchali, a když už se účastní něčeho nelegálního, tak jsou v podstatě nakonec jediní, kteří se to snaží napravit. Je smutné, že něco tak odporného je odvysíláno na České televizi. Nutno ještě podotknout, že scénář má spousty děr a je hloupý ... velmi hloupý. Ona celá situace, že by u nás zlynčovali k smrti rómského mladíka, a že by se údajný vrah dostal rychle na svobodu je mrtě přitažená za vlasy .... a nakonec zjistíte, že tahle idiocie byla inspirována nějakým článkem o události, která se udála v Americe někdy na začátku druhé poloviny minulého století ... tleskám studenti, tleskám. Více takových hlupáků s titulem, kteří budou přikrmovat českou kinematografii, která je už teď totálně ve sračkách. Jinými slovy se připravte na to, že Hřebejkoviny o tom, jak bylo za komančů špatně nahradí filmy nynějších elitních studentů o tom, jak je český národ plný xenofobních rasistických inbredů. *napsal bílý muž, čili rasista, xenofob, incestní vyvrhel, šukač prasat a vysavačů* (pozn. pro PC sluníčka a české studenty filmových škol). ()

B4TM4N 

všechny recenze uživatele

Je smutné, že aktuální společenská témata musí pro Českou televizi vznikat na workshopech a táhnout z valné většiny začínající herci. Lynč je totiž v české kontextu záslužný počin, kterému ve výsledku nechybí silné momenty. Jenom obsahuje takové množství scénáristicky nedotažených motivů, nesmyslných motivací a přehnaných šablon, že musíte chtě nechtě skřípat zuby nad nevyhnutelností špatného přijetí celé série od "nějakých čechoamerických lepšolidí". ()

Cocacolix 

všechny recenze uživatele

Ze začátku vadil jen ujetej soundtrack a divně stříhaný retrospektivy, ale ke konci mě to začalo vyloženě štvát. Ve finále se řeší to, co už stejně tak nějak víte a spousta dějových (a třeba i zajímavějších) dějových linek se nechá bez zakončení. O logice jednání postav se snad vůbec nebudeme bavit, to byl velkej úlet především u hlavního hrdiny. Šokující finále se nekonalo, spíš jsme tu měli několik WTF momentů. 8 dílů nechápu, půlka by stačila. A to ještě za předpokladu, že by někdo zkušenější opravil silně děravej scénář. Pochvala snad jen P. Křížovi, ten si svýho slizouna zahrál obstojně. ()

Galerie (112)

Zajímavosti (13)

  • Tvůrčí štáb v počtu několika stovek lidí včetně místních komparzistů se pohyboval v Blšanech (které představují seriálové město) v dubnu a v květnu 2018. Filmaři a herci natáčeli především na náměstí, ale také například v budově obecního úřadu. Blšany se pro potřeby filmového příběhu změnily na fiktivní městečko v českém pohraničí s názvem Buchnov. Na náměstí se natáčely například scény s kolotočem a houpačkami na pouti, při níž se bavili děti i dospělí, nebo také dramatičtější momenty – nepříjemné dotazy na starostku a srocení davu, při kterém musel zasahovat policista, jehož ztvárnil herec Marek Němec. (Frontie)
  • Endosulfan (v seriálu použit název Thiodan), nelegální insekticid, jehož skladování v seriálu významně uvedlo děj do pohybu, byl vynalezen v 50. letech 20. století. Teprve až v roce 2007 byly podniknuty mezinárodní kroky k omezení používání a obchodu s endosulfanem kvůli jeho závažným rizikům pro zdraví a životní prostředí. Od roku 2011 byl přidán jako 22. látka na seznam nebezpečných perzistentních organických látek regulovaných Stockholmskou úmluvou. (Nick321)

Reklama

Reklama