Mistrovské psychologické drama Ucho, otevřeně obžalovávající totalitní režimní praktiky, bylo natáčeno ve svobodnější atmosféře na sklonku šedesátých let, k divákům se však snímek dostal až po roce 1990. Náměstek ministra a jeho žena (Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová) si už přivykli neustálému špehování a odposlouchávání státní bezpečností. Dokonce i doma mají slídivé „ucho" zaznamenávající jejich rozhovory. Jednou ale po pozdním návratu z vládní recepce ve své vile propadnou panice - vydedukují si totiž, že Ludvíkovi hrozí zatčení kvůli kritické zprávě, na níž se podílel. Během úzkostné, bezesné noci manželé proberou svůj vztah plný kompromisů, klamu a nelásky. S ránem přichází únava, vystřízlivění a děsivá realita: nic nekončí, ale pokračuje... (Bohemia MP)

maaca

Ještě trochu temnější, lépe zahraný, propracovanější a odvážnější než o rok starší Pasiáns. Film je plný vtípků, nebo alespoň pokusů o ně, ale místo aby atmosféru odlehčovaly, dělají jí ještě trochu tísnivější. Rozhodně nezapomenutelný zážitek. ()

Awesomer

Špičková a překvapivě "trezorová záležitost", která nádherně vykreslila zrůdnost komunistického režimu. Špičkové výkony Brzobohatého a Bohdalové a postupná změna z domácí v hutnou a depresivní atmosféru, bravurní. Opravdu silný zážitek. ()

Chobotano

Skvěle zpracované téma, které bych zavedl jako "povinnou četbu" zejména všem potomkům těch bezskrupulózních sviní a nepoučitelných naivků scházejících se na 1. máje a ve svých tesilových a krimplenových garderóbách vesele mávajících berlemi na ostatní soudruhy. ()

Ruffus83

Jeden z nemnoha tuzemských filmů, z kterého opravdu dopadá na diváka úzkost. Všechno je ještě umocněno černobílým zpracováním. V atmosféře strachu si jak Brzobohatý, tak Bohdalová zahráli jednu ze svých nejsilnějších rolí. Je tady reálně zobrazeno, jakou moc měla rudá hrůzovláda, jak zasahovala do nejtěsnějšího soukromí lidí a co dokázala udělat s psychikou člověka. Navíc má pro mě osobně snímek ještě jeden rozměr - vyrůstal jsem na Praze 6, na adrese U Laboratoře 12 a film se natáčel U Laboratoře 7, tedy v naší ulici, o pár vil výše. ()

zbytecny

parádní film se skvělou atmosférou, úžasné výkony herců, dojem na mě udělala i kamera :) nemám co vytknout. Film speciálně pro ty, kteří tvrdí, jak báječně se měli za komančů. ( Co se komunismu týče, zaujala mě obsluha na plese - člověk mimo obor...) Jo a ještě jsem zapoměla na scénář,taky přesně seděl ()

Daf

Na začátku komedie, v závěru dobře působící drama. Musím říct, že film si mě získal až ve druhé polovině díky tomu, že jsem se v té první maličko nudila, to ale přisuzuji spíše tomu, že jsem pořád nevěděla, o čem si vlastně ti dva povídali. Pro mě zcela nečekaný závěr, který mě donutil se usmát i přes to, že cítím ke komunismu velký odpor. ()

monika_cz

Film podle knižní předlohy, které se skutečně velice věrně drží. Hlavní role manželského páru skvěle ztvárnil Radoslav Brzobohatý (Ludvík) a Jiřina Bohdalová (Anna). Pochmurná hudba dokresluje depresivní atmosféru celého filmu a také strach Ludvíka i Anny. Velice často máme možnost slyšet Ludvíkovy myšlenky a pocity, což diváky nutí k zamyšlení a představám o této době a dostáváme tak možnost se ještě více vcítit do jeho kůže. Film je natočen v černobílém provedení, díky tomu, je ještě více depresivní. ()

Iwysek

Film se dvěma českými legendami - Bohdalová, Brzobohatý. Psychologické drama, které Vás zavede do dob komunismu. Paranoia spojená se strachem ze svých kamarádů, šéfů, a ze všeho co uděláte Vás nenechá klidnými. A až do konce filmu se stresujete a čekáte, jak to dopadne... ()

ToddB

Film o tom, jak i komunisté věděli, co dokáží lidem (i komunistům) dělat komunisté. Skvěle vykreslená hrůza z těch hajzlů a herecký koncert Bohdalové a Brzobohatého. ()

viking515

Ucho je žánrovo ťažší film, ktorý vás vtiahne do deja kabinetnej politiky KSČ a karieristického námestníka na ministerstve. Film je natočený brilantne a diváka núti premýšľať o deji, k vyskladaniu si mozaiky vám dopomáhajú retrospektívy. Brzobohatý a Bohdalová vo svojich roliach excelujú. Charaktery sa počas celej zápltky odhalujú a režisér nastavuje zrkadlo k ľudským pudovým vlastnostiam. ()

raininface

Tenhle skvělý film je vlastně takový reálný protějšek vylhaných filmových týdeníků, novinových článků a projevů papalášů z padesátých let minulého století. A jak řekl jakýsi už normalizační papaláš: "...k docílení tohoto záměru se používá všech prostředků obvyklých v některých filmech západního typu jako je James Bond, ale s daleko rafinovanějším a uměleckým provedením." ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy