Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

Ruut

Tak tohle je zatím vrchol od TROMY z toho co jsem viděl. Kdyby to nebylo tak zbytečně natahované, snad by se mohlo měřit i s Jacksonovými Braindead a Bad Taste. Bohužel moc vtípků je fakt zbytečně prodlužovaných. I tak skvělá blbost. Příběh (ehm) je postavený na souboji hodného Toxie se zlím Noxiem. Dočkáme se i akčních hrdinů likvidujících soupeře obří ejakulací, souboje dvou Toxieho potomků v děloze matky a samozřejmě opravdu hodně krve. P.S. A že prý pornoherečky neumí hrát. ()

iolaos

Nejlepší film z celé tetralogie first-super-heroa z New Jersey, Toxického mstitele, a vrchol TROMA teamu. Nadupaná, dechberoucí splatterová sračka začíná v Tromavillské škole pro dementy (futrující takos) a končí mopovou šermovačkou Toxieho a Noxieho v břiše matky. Retard Rebel a Master Bator neměli chybu, stejně jako tato komedie. Toxie! in my blind eyes you are the most beautiful guy in the world!! Miluju Tromu ()

MM_Ramone

Troma Entertainment je americká, nezávislá filmová spoločnosť, založená v roku 1974. Produkujú a distribuujú nízkorozpočtové grade-Z movie snímky. Ich filmy sú určené pre úzku a špecifickú skupinu divákov. Pohybujú sa ďaleko za hranicou mainstreamového vkusu. Jedným z najznámejších tromáckych anti-superhrdinov je Toxie (The Toxic Avenger). Moje prvé stretnutie s Melvinom alias Toxickým pomstiteľom sa konalo niekedy v roku 2014, keď som po vrelých odporúčaniach a dlhom prehováraní zhliadol snímok "Toxický pomstiteľ 2". Bohužiaľ to dopadlo presne tak ako som predpokladal. Nemám pozitívny vzťah k filmom spoločnosti Troma, a tak som tušil, že ani tento titul nebude nič pre mňa. Japonská misia Toxieho ma však sklamala ešte viacej, ako som predpokladal. Nenechal som sa však odradiť a pustil som si aj nasledujúcu časť s poradovým číslom tri "Toxický pomstiteľ 3: Posledné pokušenie Toxieho". Mal som z toho rovnaký pocit ako z predchádzajúceho dielu. Nedokázal som prísť na chuť primitívnemu humoru, ktorý mi tvorcovia tohto braku naservírovali. Obom týmto titulom som dal jednu hviezdičku. Ubehlo zopár rokov a ja som sa náhodou dostal ku filmu "Toxický pomstiteľ 4: Masaker v meste". Tak som si povedal, že dám ešte Toxiemu šancu a skúsim si to pozrieť. Je to proste Troma, niekomu sa to páči, niekomu nie. Mne sa to nepáči, ja sa pri tom nedokážem pobaviť. * ()

Brain-D

Pošlete mě kam chcete, ale tohle je jeden z nejkrvavějších a nejbrutálnějších filmů všech dob. Po Toxickým mstitelovi 1 (slušné béčko) 2 a 3 (sračkám) tu přišla takhle nabušenost, která je plná natrhávní koulí, porna, zvráceností, brutálnímu zabíjení a hektolitrů krve. Toxic Avenger nadrou. Jestli chcete vidět totální zrůdu, jak brutálně masí lidi jako nic a plno zvrácenosti okolo. Je tenhle film nejlepší volba. ()

Hellboy

Působí to na mě jako pokus o hranej South Park. Fakt blbej pokus. Zatímco první Toxic Avenger mě dost bavil (3***), tak tohle mě fakt znechutilo. Hnus a nuda v jednom, no nedalo se na to koukat. Pár drobností mě potěšilo, jako News on march nebo Lemmy Kilmister, ale on i všechna další camea byli zabitý debilnim dabingem (nepodařilo se mi sehnat film s titulky).. Prostě bída, tohle bych si bejval rád nechal ujít... ()

• Ve filmu se měl objevit i Hugh Hefner (zakladatel a šéf časopisu Playboy), ale jeho právníci mu to rozmluvili. Nechal se tedy z filmu vystřihnout - v titulcích na celý incident odkazuje text "Právníkům Hugha Hefnera nedík". (masw)
  • Ze všech dílů série o Toxickém mstitelovi je tento se 108 minutami nejdelší. (gogos)
  • Ve filmu se objevuje také další legendární postava studia Troma, a to Sgt. Kabukiman (Paul Kyrmse). Ten měl kromě svého filmu Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. (1991) podobně jako Toxický mstitel mnoho vedlejších rolí i v dalších filmech. Celkem se objevil v 10 snímcích studia Troma, přičemž nejčastěji jej ztvárnil Paul Kyrmse, a to celkem 5krát. (gogos)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu