Danny Vinyard vidí vzor ve svém starším bratrovi Derekovi, který se po smrti otce, jenž byl coby profesionální hasič zastřelen v černošském ghettu, stal zapřísáhlým vyznavačem rasistických hodnot. Strmě stoupal v neonacistické skupině Bílá síla. Pak byl ale odsouzen za chladnokrevnou vraždu dvou černochů. Po třech letech v base se Derek vrací domů, ale už to není člověk jako dřív. Poté, co mu černoch ve vězení zachránil život, když se ho běloši snažili znásilnit a zabít, nedokáže být rasista. Jeho bratr Danny ale tento obrat nechápe, sám je členem Bílé síly. Ve škole má průšvih kvůli rasistické eseji. Proto se Derek sejde s vůdcem Bílé síly Cameronem a chce ho přesvědčit, aby nechal Dannyho jít. Všichni z gangu, jeho bývalí bratři, se však obrací proti němu, ani u Dannyho nenachází pochopení. Soukolí gangu se prostě točí dál. Semele i Dannyho? (TV Nova)

froid

Moc pěkný film o lidech a o tom co jsme i když všechno co jsme se dá o značit jedním slovem. Ale svět naštěstí není černobílý. ()

Zadri

Největší hodnota tohoto filmu je fakt, že konečné poselství není diskriminační ani pozitivně diskriminační, ale zcela objektivně vyzní konečná pravda, že nenávist je na obtíž a člověku k lepšímu životu nepomůže. Je těžké přestat nenávidět, ale je lehčí bez nenávisti žít. Derek Vinyard je však vyjímkou, která potvrzuje pravidlo, že lidé pohybující se v extrémech a nenávisti těžko nalézají vyrovnanost a klid. ()

nula87

Velmi silný film s jasným poselstvím, které je nám sice předkládán na základě, který nemusí být příliš uvěřitelný, ale způsobem naprosto bechderoucím. Edward Norton ukazuje že patří k naprosté špičce. ()

tombarider

Film má smysl, a to je vzácný. V podstatě mně vtáhnul do problému, o kterém jsem mnoho nevěděl.. a nesouhlasím, že závěr je nodotáhlý.. smrt Dannyho byla logickým vyůstěním extrémního tlaku vyvolávaného na tu komunitu. a Edward byl fakt dobře namáklej! Doporučuji.. Jen mi přijde že konec, tedy smrt Dannyho, zas rasisty podpoří v jejich ůtoku na cerný. ()

Hulkee

K tomuhle filmu jsem se dostal opravdu velmi pozdě, vlastně až letos (2009) u kamaráda,který to zrovna koupil na DVD. Naprosto mě to chvátilo, protože tenhle film je tak realistický až to bolí. Edward Norton pod Kayovými křídly předvádí tak perfektního nácka, až člověk žasne. Sice se mi víc líbí anglický název ale i český se u tohoto filmu musím uznat povedl. Tenhle film do mého TOP 10 určitě patří právem. ()

curfew77

Na každého, koho znám, udělal Kult hákového kříže dojem, a právem. Hodně drsný a poučný příběh plus famózní Edward Norton ve své zatím životní roli. Pro mě osobně ještě silnější, než třeba Vykoupení z věznice Shawshank. 100 %. ()

LukKon

Bolo hanbou tento film nepoznať, keď sa všetci kamaráti o tomto filme bavili. Rasová neznášanlivosť, predsudky, násilie a excelentný Edward Norton. ()

han.ci

Z tohoto filmu si budu především pamatovat famózní výkon Edwarda Nortona, ze kterého respekt a zloba jenom čišely, film byl kvalitní, ze začátku jsem čekala co se bude dít... ještě, že přišlo vyprávění Dereka o jeho zkušenostech ve vězení, to dalo filmu trochu spád. ()

M4h0n3

Toto je film, který by si měl pustit každý příznivce nacismu. Je dobře, že někdo něco takového natočil. Edward Norton mě prostě dostal! Jak píše golfista, cituji: "Ještě dlouho po skončení titulků jsem nemohl "popadnout dech". ", je to tak... Byl jsem dojatý a větu: "Život je moc krátkej na to, aby byl člověk naštvanej." jsem si opravdu vzal k srdci. ()

Emmet

Čekal jsem od toho nějakou tvz. propagandu z předválečného období ani se mi na něj moc nechtělo dívat a dlouho jsem shlédnutí odkládal ,ale to co jsem viděl mi vyrazilo dech. Velmi realisticky popisuje krutost ,brutalitu a nesmyslnost nacismu. Se skvělými výkony Edwarda Nortona může tento film soupeři o přední příčky na žebříčku nejlepších filmů všech dob. Chápu ,ale že to může sloužit jako návod pro některé méně vzdělané jedince. ()

monikka87

V prvom rade vynikajúci Edward Norton. Až v druhom rade film o pálčivej problematike neonacizmu, rasizmu atď. Premena hlavnej postavy sa mi zdala trochu umelá, podobný Svatý boj radím vyššie. ()

Queendom

Přestože musím souhlasit s všeobecným míněním, že druhá půle filmu je jen čirá naivita, nemůžu jinak, než za pět. Strhlo mě to, dostalo a nepustilo. ()

HarveyDent

Někde uprostřed filmu se hlavní nazi-hrdina v podání skvěle hrajícího Edwarda Nortona zmíní o KKK jako o bandě zaostalých sedláků a tupců či nějak tak. Do teď jsem si to myslel o neonacistech a pořád si to o nich myslím dál. Jediné, co tu stojí za to jsou scény v prádelně, ve kterých se náckovi otevírají oči. Co se týče ostatního, tak vinu nese scénář, kde se jen melou debilní "RÁDOBY-VYSOCE-INTELEKTUÁLSKÝ" rasistický """argumenty""", u jejichž dutého omílání a ještě mechaničtějšího negování jsem usínal. Myslel jsem si totiž, že mě tenhle film nějak myšlenkově nabudí, abych si zapřemýšlel, ale jen mne utvrdil v tom, že (neo)nacismus = forma debility, projevující se neschopností nazvat věci pravými jmény a když točíte film o hovnu, tak to hovnem i smrdí. A při tomhle faktu by ten film šlo natočit lépe, odebrat patetickou hudbu, přitvrdit na fatalitě apod. Ale taky to mohl režisér pojmout tak, že když točí film o debilech, tak pro debily, aby už debily nebyli a tak si vystačí s Americkým patosem X. No, nevím a na nácky seru. 70% ()

adakraj

Fascinující příběh o životu v rasistickém prostředí. Myslim si, že režisér velice realisticky zachytil všechny detaili okolo rasismu. Škoda, že nevyšel ten druhý díl. ()

rob_troy

Znáte způsob, jak napravit nácka plnýho vzteku a silný nenávisti vůči černé komunitě? Tony Kaye ho znal a pokusil se napravit Edarda Nortona. Film se smutným koncem a dramatickým dějem po celou dobu sledování. Jako z hrdosti udělat strach a zároveň se poučit a změnit. ()

McMastamind

Nevím, jestli jsem kdy viděl něco emotivnějšího. Něco tak syrového ve své nadčasové podstatě. Problémy s "barevnými" tu byly, jsou a budou, ale je násilí ta správná cesta, jak je řešit? Podle Kultu hákového kříže nikoli a já s nimi tento názor naprosto sdílím. Konečně to někdo vyřkl. Konečně to někdo správně a kvalitně podal. Slovy George Orwella: "nejlepší kniha je ta, která vám řekne to, co už víte, ale shrne to do srozumitelné podoby." A u filmů to platí neméně. ()

princesofpersia

Velmi, velmi silný příběh, skvělý scénář a naprosto dokonalý Norton a Furlong. Něco mi tam ale přeci jenom chybělo...né v obsahu nebo myšlence, možná spíš ve formě...jenže za boha nedokážu určit co. EDIT: Tak už vím co to je: jiný konec, nicméně teď zas pro změnu nemám představu jaký konec by to ideálně měl být :) ()

Olafsson

4 hvězdy jen za výkon Edvarda Nortona a za to jak skvěle vypadal s holou lebkou, korbou a tetováním.. Jinak tahle pohádka se mi líbila až do chvíle než se dostal do krimu.. Způsob jakým si poradil s těmi negry co mu vykrádali auto byl luxusní.. Poté co se začal měnit na sluníčkového polepšeného hodného hocha už to byla blbost.. Americká moralistická slátanina dělaná na objednávku tak, aby podpořila (neexistující a iluzorní) rasovou rovnost.. ()