Tom10000

6.díl. Tandy skončí v sanitce, kde si s její myslí pohrává jistý mocný nadpřirozený muž, s nímž se dívka velmi dobře znala. Postupně jí pouští všemožné alternativní reality, v nichž by se mohla vyskytnout, a lstí ji zavádí do náročných situací. Zpočátku Dagger velmi odolává, v jistém momentu se dokonce dokáže vyznat, kde přesně se nachází, a tím nejen jeho, ale i misi té, jež jí zpacifikovala elektrickým šokem, ohrožuje. Proto se muž snaí vymyslet, jak na ni. V samotném závěru (údajném), kdy se spolu střetnou tváří v tvář, dokáže Tandy jeho kouzlo zlomit. Ocitá se opět na svobodě, mimo nebezpečí jeho doteku. Avšak při druhém setkání, tentokrát už s Tyem po boku, na něj nebezpečný pachatel vystřelí a zabije. Pro Tandy se stal Cloak nejdůležitějším spojencem. S jeho ztrátou si uvědomí, kým pro ostatní je - ohrožením. A proto se rozhodne vzdát. Přeá mužovi svoji moc a jemu se podaří zlomit její vůli (...). 90 procent, zajímavý nápad. ()

BaronMartin

Jedna obrovská fillerová a vlastně pro větší děj naprosto zbytečná epizoda, která mě ale sakra bavila, protože prostě mám rád téma alternativních realit a tyto hrátky s časem a prostorem :D Záporák Andre (opět bych rád řekl, podobně jako u minulého dílu, že odhalení toho, že Andre je záporák, moc nefunguje, hlavně proto, že jsme Andreho pořádně neznali a měl minimum prostoru, tudíž je to odhalení takové bezemocionální) sice není moc extra zajímavý, zajímavá je ale jeho schopnost vkládat lidem do hlavy alternativní reality, jen pevně doufám, že to bude nějak vysvětleno a dostane to nějaké limity a pravidla a nebude to jen rádoby cool schopnost, kterou si tvůrci budou ohýbat, jak se jim zlíbí. Taky se mi extrémně líbilo znázornění těchto paralelních světů v podobě gramofonových desek, což je prostě hezký nápad. Celkově mě všechny ty alternativní světy dost bavily, i když tu jsou sem tam nějaké nelogičnosti (viz Tyrone policista, kterýho v obchodě obtěžují nějací rasisti, a on není schopný cokoliv říct nebo udělat - sakra, vždyť seš polda :D). Co považuji za mnohem větší problém, a to není jen v této epizodě, ale v celém seriálu, Cloak & Dagger prostě neumí budovat dramatické momenty. Nejen, že ty dialogy jsou prostě hodně zvláštně napsané (stále nevím, jak to pořádně vyjádřit, ale je prostě jasná ta cílovka mladších dospívajících lidí, a je to hrozně znát na těch dialozích a stylem, jakým jsou psané), ale především vždycky nahodí nějakou naprosto náhodnou a pochybnou smutnou hudbu, která kompletně kazí jakoukoliv atmosféru. Příklad, v této epizodě záporák vypráví svůj origin příběh o tom, jak se pokusil spáchat sebevraždu, ale místo toho nechtěně získal své schopnosti. Zaprvé, ten dialog je hrozně bídně napsaný a takový levně působící. A zadruhé, ta hudba, co přitom hraje, to taky hrozně zlevňuje. Celkově po 6 dílech můžu zatím říct, že druhá řada je rozhodně lepší než ta první, působí tak nějak kinematograficky vyspěleji, stále tu jsou ale jisté neduhy, které ji prostě snižují kvalitu. Hodnocení: 75% ()