Tom10000

9. a předposlední díl 2.série a celého seriálu. Zjišťujeme toho mnoho o Andrého minulosti, jak se musel vzdát nadějné kariéry trumpetisty v Jazzové hudbě kvůli migrénám a jak ve stejném momentě, kdy vybuchla ropná plošina a do vody spadl Tandy i Tyrone, on skočil z mostu a též se z něj stal superhrdina. V nemocnici poprvé poznal svoji schopnost, když se ho dotkla Lia, tehdy ještě jako nemocniční sestra. V současnosti přišla tato dívka, vlastně už žena, o veškerou naději a nachází se mezi životem a smrtí. A jen Tandy a znovu sjednocená Bridget mají šanci rozhodnout o tom, zdali bude žít, či ne. Tyron se mezitím domlouvá s členy dvou gangů na schůzce, aby zjistil přesnou polohu Andrého. Ten se mezitím chystá na takzvanou "Modrou notu", kdy hodlá před svými zotročenými lidmi (mezi nimi je i máma Dagger a Mikayela, Tandynina kamarádka) zahrát svoji nejepší píseň a tak se stát bohem. A to se mu podaří. 90 procent. ()

BaronMartin

Předfinálová epizoda mě celkem dost bavila a ve srovnání s pokaženým finále první řady jsem až překvapen, jak moc předfinálově to působilo a jak to budovalo napětí. Tím bych asi rovnou začal: samotný konec epizody byl krásně atmosférický a opravdu to působilo, že se schyluje k něčemu velkolepému a že další, finálový díl bude důležitá událost. Právě důležitost je totiž něco, co finále první série naprosto postrádalo a já jsem rád, že to zatím vypadá, že si to tvůrci tentokrát ohlídali. Dále se epizoda z velké části skládá z flashbacků na Andreho, které jsou sice velice fajn a velice solidní, jenomže jsou neskutečně zbytečné. Nepřináší v podstatě žádné nové informace a to, co jsme v nich viděli, už dávno víme, protože nám to bylo řečeno dříve. A fakt si nemyslím, že potřebujeme flashbacky na záporákův origin v předfinálovém díle :D Pokud bych měl něco pochválit, neskutečně cením scénu, kde se mluví o Lukovi Cagovi, a není to jenom žádný hloupý easter eggování na MCU, jako měl ve zvyku dělat právě Netflix se svými seriály. Ne, tohle je naprosto nádherný a přirození propojení těchto seriálů, který krásně funguje (navíc, Netflix Defenders sága je dle mého jedna z těch nejlepších věcí v MCU, takže jakoukoliv referenci na to beru :D). Na závěr bych si mohl stěžovat na nějaké blbosti, třeba naprosto zbytečný a trapně vybudovaný konflikt mezi Mayhem a Dagger, ale ani moc nechci, jelikož tenhle díl mě fakt bavil. Hodnocení: 75% ()