Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)
USA, 2019, 130 min

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

Diskuze

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

dragon94

Tak jdem jen tak z prdele zabíjet mocnosti které změnili dvět.. zabít Hitlera, sejmout Heroda . Zahranit ježíše. Nenachat zabít Cesara.. zabít Sersei! 8)

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

dragon94

Tak to by mě pak zajímalo.. jak se jako ty reality propojí, když vzajemně na sebe nemají vlyv. Mimo Spidermana kde Loki jako Misterio lakuje celí Petterovo universum. 8)

na příspěvěk reagoval Ivoman

Yoshitsune

Chápeš to špatně. Po skončení filmu vzniklo několik alternativních realit, které nemají vliv na realitu hlavní. Třeba Loki, který ukradl tesseract vytvořil jednu. Existuje realita, ve které Thanos zmizel s celým ansáblem v roce 2014. Což by znamenalo, že nikdo nikdy neluskl, což není pravda.

Ono zkrátka jakákoliv změna, kterou udělali v minulosti nemá vliv na jejich vlastní minulost.

To, že je teď Gamora z roku 2014 v přítomnosti, neznamená, že původní Gamora nezemřela. Když Nebula zabila své minulé já, tak nezabila své minulé já, ale já z alternativní reality, kterou vytvořili tou cestou časem. Ze stejného důvodu taky nevadilo, že se setkal Steve se Stevem.

Prastará ve filmu jasně řekla, že kvůli záchraně jejich světa nemůže riskovat, že by nechala vlastní realitu nechráněnou.

Navrácením kamenů do stejného času je pak jediný způsob jak zajistit, že nevznikne nechráněná alternativní realita.

Ona věděla, že cestováním v čase vzniknou alternativní reality, ale obávala se, že když z těch alternativních realit vemou kameny, tak ty reality zůstanou nechráněné.

Proto také potřebovali ten stroj času namísto těch hodinek. Ono ty hodinky tě přenesou časem, ale né do správné reality. Ten stroj času fungoval jako maják co je pak navedl zpět do té správné reality.

Takže Steve nemohl být Peggyin manžel, protože by tím ovlivnil svou vlastní minulost což zkrátka nejde. Steve mohl z Peggy jedině dožít v alternativní realitě, kterou tím vytvořil a poté se vrátil zpět. Ovšem se nevrátil do toho stroje času, který ho měl navézt do správné reality. Což je divné, ale dá se to vysvětlit, tak, že po smrti PEggy mu s návratem pomohl místní Doctor Strange.

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

dragon94

kdyby Steve vytvořil jinou realitu jak říkáš, tak by ta ve které byl, by byla jiná, třeba by prohráli nebo tak. Což se nestalo https://www.youtube.com/watch?v=2gkpLs1QW20 nechci se hádat, nebo na tebe nějak útočit. Ale jak se ukázalo u Nebuly, mohou existovat obě dvě v jedné realitě, a když ta starší zabije tu mladou, tak ta starší neumře, protože převzala její linku.Tohle neni Timecop.

na příspěvěk reagoval dragon94

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

dragon94

né, ona říkala že ty kameny musí vrátit do té samé časové linie a místa kde je vzali. Protože pokuď to neudělají vzniknou jiné časové osy, které budou ještě horší, Strange by nedokázal zastavit Dormammu atd. Ale Banner ji řekl, že když to zase vrátí, takže všechno bude ok. Což  Steve udělal vrátil všechny kameny kam měli být vráceny a zůstal s Peggy.

Yoshitsune

Každou cestou časem se vytvoří alternativní realita. Prastará i Bruce to říkali ve filmu. Proto tam taky zazněla věta, že to co udělají v minulosti neovlivní jejich přítomnost, protože se to vše bude odehrávat v alternativní realitě. Prastará neříkala, že navrácením kamenů alternativní linie zaniknou, ale že nezůstanou nechráněny.

Takže cestování časem v Endgame funguje jinak, než ve všech ostatních filmech. Není prostě možné, aby Steve nebo kdokoliv jiný, cestováním časem, ovlivnil minulost své vlastní časové linie.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune, Yoshitsune, Prometheus69

martinbucek

Co to meleš? :D Cap svůj konec měl.. Zestárl a tečka. Co víc by jsi tam chtěl? Spider-mana točí Marvel taky, takže mu nic neposrali. Maximálně trošku zkomplikovali potencionální crossover s Venomem. Což je stejně jedno, protože u Venoma stačí napsat na začátku "o pár let později" a je to.

martinbucek

martinbucek (hodnocení, recenze)

packa

neni to v poriadku....marvel vyplakalo spidermana od sony, aby si ho mohli pozicat a skurvili mu celu casovu osu, tym ze sa russoovcom nechcelo dovysvetlovat osud capa, alebo ze to maju naplanovane na dalsie roky, proste teraz je ten koniec endgame a to co to sposobilo na facku a kopanec do vajec

na příspěvěk reagoval dragon94

packa (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Já tušil že tam nějaké řešení je, tak jsem pro jistotu nezačal křičet do světa JSOU TO PITOMCI, MAJÍ TAM CHYBU!
Tohle řešení mě nenapadlo, takhle je vše v nejlepším pořádku :-)

na příspěvěk reagoval martinbucek

packa (hodnocení, recenze)

Pomůže někdo? Mám problém s časovou posloupností. Spoilerům k Endgame se nevyhnu, takže kdo neviděl, ať dál nečte. V Homecomingu Spidey řádil po boku Tonyho a mj. jsme se seznámili s jeho spolužáky. Děj Homecomingu se evidentně odehrával před Infinity War, na jehož konci je Spidey obrácen v prach. Zpět k životu se vrací v Endgame, a to po pěti letech. Tým zdárně porazí Thanose a Tony hrdinsky zemře. Z trailerů víme, že Spidey ve Far from Home Tonyho oplakává, tudíž se příběh musí odehrávat po Endgame. Spidey se vrací zpět do života, na střední ... a tohle mi nesedí - ve třídě má stejné spolužáky jako před pěti lety (tlouštík dělající humory, čokoládová kráska dělající lovestory). To ti spolužáci pět let ve škole propadali a čekali na něj?

na příspěvěk reagoval martinbucek

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

Utekaj pretiahnuť nejakú chlaptú lamu. Už od pohľadu to v hlave nemáš pokope, podoben ako ten retard ktorý sa ti tu vtiera do zadku a navštevuje môj profil, i keď údajne nevidí príspevky. LOL

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu