Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

Ratemus

Myslíš toho uživatele co má své uživatelské jméno podobné jménu jistého novináře z Daily Planet, který nosí své brýle, aby se odlišil od jistého známého superhrdiny, který se nejčastěji vyskytuje v jednom fiktivním metropolitním městě?

Jo tak toho neznám... ;))

Uživatel dragon94 smazal svůj příspěvek.

Ratemus (hodnocení, recenze)

dragon94

To mi připomíná jistě uživatele kterým stačí že je ve filmu Superman a může být film sebevětší sračka ale je to Dc a je tam Superman a hned plné hodnocení...že nevíš koho myslím?

na příspěvěk reagoval dragon94, dragon94

Darren98

Tak jo... Nesouhlasím teda ani s jedným bodem, ale ok. Každej asi na X-meny kouká z jiného důvodu. Já si užíval, že je to jiné, postavy působí velmi reálně, mají své problémy, některé schopnosti nejsou vůbec fajn, do toho ta politika, souboj lidi vs. mutanti, což je paraela na to, že je Magneto žid, který byl pronásledován za druhé světové války a je pronásledován i nyní... Všechno to mělo smysl a nějaký přesah. Ale tobě zjevně stačí pár mimozemšťanů, kteří bůh ví jak přežili výbuch svojí planety a bůh ví proč chtějí to co má Jean a bůh ví proč přežijí kontakt s tou věcí... a jsou dost odolní, ale smrtelní..

Jako neříkám, že je špatně, že se ti to líbí, ale na mě tohle absolutně nefunguje.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Darren98

Ratemus (hodnocení, recenze)

Darren98

Budoucí minulost vznikla protože v přítomnosti XCU bylo po X3 kaput a značka musela jít dál a navíc First Class sice nebyla úspěšná finančně ale kriticky ano tak se rozjela nová série s mladšími herci ve které se uzavře linka těch starých a aby mohli mít čistý štít, ignorovalo se dění všeho předešlého kromě First Class....jinak by Strucker byl Duke a stryker ten z Origins no a cyclops byl už mladý kluk jelikož byl stejně jako Emma v Origins...takže tak

dragon94

Prostě konečně nám to přišlo jako že je to fakt její pleť, její pokožka, a ne viditelně make-up. Mně se třeba líbilo poprvé už v První Třídě její nalíčení, ale pak jsem nepochopil proč v Budoucí Minulosti vypadalo snad nejhůř ze ságy, pokaždé když ty scény vidím tak mi to trochu kazí dojem, tedy aspoň v první půlce filmu. Btw Beast to přece uměl i 20 let zpátky u bílého domu. :D Navíc je možný že tím jak kvůli ději Budoucí Minulosti musel častěji používat Beast mode tak se to radši naučil víc ovládat, + měl ten rozhovor s Raven navíc (Rogue Cut).
Ten Vlak mi to nezachraňuje nebo vnáší do nebes, ale díky němu (a všem scénám s malou Jean) se mi to vyrovná i s ostatními prequelovými X-Meny. Mimochodem doufám, že jsem dobře popsal ty akční bojové scény co jsem myslel, protože Budoucí Minulost byla ukázková v tom, že začínající boj přerušili něčím statickým (povídáním, změnou místa na bojišti, přepnutím na dění v jiném čase), a třeba První Třída na konci měla boží akci, ale pravidelně ji střídavě přepínala s Erikovým přechodem na temnou stranu. Wolverine mě poprvé zklamal protože jsem ho chtěl vidět jen kvůli takové scéně a žádná tam nebyla :D ale pak jsem četl že je totiž v prodloužené verzi, tak jsem si ji našel, ale ještě neviděl. Spin-Offy jsem moc nepočítal ale když už, tak Deadpoolové zase akční jízdu přerušují komedií (což je boží zážitek, ale ne ten akční). Když jsem byl malý a dostalo mě všechno tak jsem to cítil u první Nightcrawlerovy scény, ale jinak až Apokalypsa si u mě udělala očko, protože poprvé měl Wolverine zaslouženě hutné prosekávání vojáky (ale to byla cameo akční sekvence). Každopádně Vlak mě dostal nejen režií a hudbou, ale i motivací - X-Meni buď vždy bojovali proti sobě aby zachránili lidi nebo proti zlým lidem aby zachránili sebe, ale tentokrát si po odvedení zlými lidmi do vlaku vyjasnili kdo je nepřítel, a pak se jako rasa spojili (což lidi obecně zbožňují ve finále X2 a v budoucnosti DoFP) aby lidi na Zemi zachránili před třetím nepřítelem, u kterého neplatí žádné "zabíjení je špatné", protože oni měli v plánu Zemi zničit. Takže společný nepřítel mutantů i lidí, v množném čísle (ne jeden jako Apokalypse), a dost odolný ale přitom smrtelný. Takže pro mě ideální záporná strana kterou chci ať Mutanti nakopou svými schopnostmi. :DD

na příspěvěk reagoval dragon94

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

7benjamin7

To sou jejich mladá já, samozřejmně že v Apokalypse žijí, ta se odehrává před tímhle filmem. A tím že změnili minulost, změnili zákonitě i budoucnost a to co se odehrálo ve filmech, X-men jedna až tři, nikdy nestalo.

7benjamin7

7benjamin7 (hodnocení, recenze)

Může mi někdo prosim vysvetlit v jaké dějové lince se to odehrává? Jaktože Raven umřela když v puvodní trilogii ztratila jen schopnosti, a to sem předpokladal že je budoucnost.Tak jaktože ( teď v minulosti je mrtvá). A sansa už Dark Phoenix byla, takže to byla potom a tam přšeci mystique žila ne? Já tomu vubec nerozumím

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Darren98

Vypadá lépe než předtím? What? Asi je to věc vkusu, ale vždyť ani ta barva není taková jaká by měla být a v kombinaci s tím účesem je to děs a hrůza. Btw.. Jakto, že se Beast najednou může proměňovat jak se mu zlíbí?

Jako je fajn, že se ti film líbil, ale je to fakt sračka a kvůli jedn slušné akci to opravdu do nebes vynášet nebudu. Mimochodem Budoucí minulost měla taky vynikající akční sekvence. A pak samozřejmě Deadpool 1 a 2. Wolverini měli taky slušnou akci. Akorát s tím rozdílem, že narozdíl od tohoto filmu se nebojovalo proti nesmyslným mimozemšťanům, kteří si sami chodili na porážku a jejich schopnosti a odolnost se měnila jak se zrovna potřebovalo.

na příspěvěk reagoval Darren98

Ratemus

Však jo, ale jen aby bylo jasno tak jsem myslel bojové akční sekvence. A takové ty jako Wolverinovo sekání Strikerových vojáků v X-Mansion v X-Men 2 nebo Azazelovo probojování do CIA základny v První Třídě nejsou dost plnohodnotné. Poprvé až u vlaku byla mindless dlouhá hutná akce v kuse, když u X-Menů šlo vždycky víc o emoce, psychologii a vyřešení diskriminace. Tak mi Dark Phoenix udělal radost v tomto, že to přinesl té sáze, a s podivem zrovna ten díl kde nebyla pro-akci-suprová Wolverinova postava. :D

Ratemus , dragon94

Hodně těch výtek jsem už četl několikrát, ale že Raven vypadá hůř?? My jsme se s přáteli shodli že poprvé její nalíčení není k smíchu. :D Jinak, mrzí mě, že ti film přivodil zklamání. Ale s tou akcí souhlasím s Ratemem, u X-Menů mi na rozdíl od ostatních Marvel a DC filmů chyběla nějaká akční sekvence kterou si chci pouštět znova, až doteď (akční scény a jedoucí vlaky jsou můj nejoblíbenější filmový pár!). :D

na příspěvěk reagoval Ratemus, dragon94

HellFireFery

Spoiler; No s Jean to na konci bylo složitější než obvyklé umřela/neumřela. Čekal jsem že ji tam ukážou ještě v lidské podobě než budou titulky aby ta scéna v Budoucí Minulosti tak nemátla, ale když by děj mezi Dark Phoenix a koncem Budoucí Minulosti měl být zachycen dalšími filmy, neumím si představit že by se právě v nich neukázal Jeanin návrat (za 30 let stihne umřít a vrátit se bžiliony superhrdinů :D). Kdyby někdo chtěl považovat Jean za mrtvou, tak v nejhorším si můžeme domyslet temné teorie o tom, jak ve skutečnosti Logan po probuzení viděl hroznou realitu kterou psychicky nezvládal a tak mu Xavier upravil vzpomínky na to co viděl po probuzení. :D

Ratemus

A ještě je hrozně nesympatická a nehezká :D Kdyby se na ni, alespoň příjemně koukalo. Třeba Kirsten Dunst taky není kdo ví jaká herečka, ale alespoň se na ní příjemně kouká. I když teda narozdíl od Sophie je alespoň ucházející-solidní.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Kdyby ten film, alespoň neodporoval všemu co jsme mohli vidět v minulých filmech. Obzvlášť v Apokalypse, kterou napsal stejný člověk, který má na svědomí tohle všechno. Jak Jean mohla dýchat v tom rozbitém modulu kam se vraceli pro kapitána, jak Jean zvládla posunout ty trosky rychleji, než po nich Quicksilver běžel, kdo jsou sakra ti Skrulové a co vlastně chtějí, Jean měla mít svou moc už předtím a né až po tom co do sebe nasála ten bazmek z vesmíru. Co to vůbec bylo zač? Proč ta Skrullica ho chtěla? Nemělo to údajně zničit cokoliv do čeho to narazilo, tak jakto, že najednou chtěla aby to do ní vlezlo? Jak vůbec Jean přežila, že to do ní vlezlo a jak ta Skrullica? Jak vůbec přežila zkázu svojí planety? Jak se dostala nepozorovaně na zem? Co s tím bazmektem chtěla dělat?  Proč Mystique vypadá výrazně hůř než v ostatních filmech?

Na tomto snímku je toho tolik špatně! Už apokalypsa stála po stránce scénáře za vyliž prdel... a oni tomu cáípkovi co měl na starosti scénář minulého filmu svéří jak scénář tak režii tohoto snímku. A ještě si sám sobě odporuje... Je to zlý.. je to fakt zlý.

na příspěvěk reagoval Darren98

dragon94 (hodnocení, recenze)

A to jsem někde četl, že původně v tom filmu nebyla ani ta akce v tom vlaku. Že ta se přidávala, až po špatných ohlasech na film.

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu