Frigo elektrikářem

• Česko Frigo elektromechanikem (více)

Student botaniky Buster omylem absolvuje elektrikařinu a ještě k tomu je najat, aby položil elektriku v jednom domě. Pustí se do toho s vervou sobě vlastní a fantazii přitom nechá na hodně dlouhém vodítku. Problémy se objeví zároveň s pravým elektrikářem... (Morien)

Perverz

Je zde vidět, že na filmu bylo dost práce. Stejně jako Chaplin si tady Keaton pohrává s jezdícími schody. Mě se líbil kulečník. Taky se mi líbí ta krátká stopáž, to mám rád. Jednou se se zasmál, ono taky dnešního diváka už tenhle humor většinou nerozesměje. ()

jane1106

Frigo v domě nabitém nápaditými elektrickými zařízeními, jež však náhle přestávají pracovat tak, jak mají. Neuvěřitelné triky a typická Busterova akrobacie baví i v tomto případě spolehlivě! Mimochodem, vychytat pár much a ty zlepšováky bych domů brala hned!:) ()

ostravak30

No, hodně zajímavý film. Když si uvědomíme, kolik věcí bylo dost futuristických. Například vláček roznášející pokrmy se používá dodnes především v Japonsku, ale lze ho vidět i v restauracích v České republice. Jezdící schody? Nevím, kdy se začaly v USA piužívat, ale i ty byly podle mě dost zajímavé. ()

curil

Většinu grotesek Bustera Keatona jsem viděl před drahnou dobou let v dětských letech v kině "Čas", což bylo dopolední promítání krátkých filmů v té době ideově zaměřených, ale každý pátý film byl groteska (Chaplin, Lloyd, Chase atd.). Ale právě "Elektrický dům" byl dnes pro mě premiérou a ihned jsem si tuhle grotesku zařadil mezi ty nejlepší z Frigovy tvorby. ()

Infalín

Mám velkou slabost pro technické vychytávky Bustera Keatona. V každém jeho filmu na ně člověk zhusta naráží, ale tady se s nimi opravdu roztrhl pytel. Buster je technikou okouzlen, ale nepodléhá jí, možná před ní i trochu varuje. ()