Reklama

Reklama

Operace Rudé moře

  • Čína Hung hai xing dong (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

19. eskortní skupina Námořnictva Čínské lidové republiky operující proti somálským pirátům dostane úkol evakuovat čínské občany z republiky Yewaira, kde došlo k státnímu převratu a občanské válce. Fregata Lin-i je vyčleněna, aby zakotvila v přístavu Al-Hafed a zahájila evakuaci. Úkolem je pověřen i osmičlenný tým speciálních sil námořnictva pod vedením kapitána Yanga Ruie. Situace se však komplikuje. Kromě milic povstaleckého generála Šarafa operuje v oblasti i teroristická organizace Zaka a pašeráci uranu. (Ampi)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (87)

Fr 

všechny recenze uživatele

„JSME ČÍNSKÉ NÁMOŘNICTVO A VEZMEME VÁS DOMŮ…“ /// Námořní speciální jednotka „Sea Dragon“ v akci. Úvodní připomínka na činnost jednotky v boji proti somálským pirátům… piráti čuměj… a já teda taky! Jakoby Zdenda Troška dostal nekřesťanský prachy na akční film… efektní je tady i sklouznutí hovna do mísy… (obrazně řečeno…). Ovšem frajeři s rudou vlaječkou na rukávu nepolevujou ani pak. Vlastně v tomhle filmu NIKDY! Není čas na to ptát se kdo je kdo. Rozkaz zní jasně, takže jdeme z mise do mise. Vypráví se v kurevským tempu a vobčas to tady vypadá jako v počítačový hře. Režisér a kameraman asi mysleli, že točej nějaký intro, či co. Ale vlastně to celý do toho konceptu oslavy válečný síly Čínský osvobozenecký lidový armády krásně zapadá. Kecal bych, že mě to nudí. Jasně, tý akce je hodně (bacha nesrovnávat (!) třeba s Mission: Impossible – Fallout), ale nějakejch extra parádních kousků tady zase tolik není. Vojáci naštěstí netrpí syndromem Ethana Hunta, takže jich několik zařve, což z nich dělá lidi a vyvažuje to chybějící filmový emoce. Ovšem nejdůležitější na celým filmu je, že má bejt jakýmsi varováním pro všechny, co by chtěli strkat rypák do jejich výsosnejch vod. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem Číňan a chcu se infiltrovat do Islámskýho státu. Poznají mě? 2.) Moje krédo zní: „Přemůžeš strach, přemůžeš všechno!“. 3.) Thx za titule „mindhunter29“. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Čeho je moc, toho je příliš. A D.Lam (nebo producenti) chtěli mít evidentně v tomhle spektáklu úplně všechno. Somálské piráty. Check. Členy elitní jednotky běžící proti kameře ve zpomaleném záběru. Check. Protahovaný souboj odstřelovačů. Check. Tankovou honičku. Check. Písečnou bouři. Check. Gore efekty. Check. Divoké přestřelky na sto a jeden způsob. Check. Ukázku vybavenosti čínské armády. Check. Nenaplněnou romanci. Check. Třepotání vlajky. Je tam vše, ale celkově to moc nechutná. ()

Reklama

Trustme 

všechny recenze uživatele

Jak se liší moderní čínský vojenský/armádní film od amerického? V čínském vypadají všichni vojáci a vojačky stejně. Jinak vždy půjde o vlastenectví, odhodlané hrdinství, reklamu na sílu armády a připravenost jednotek, potažmo ukázku výzbroje a vlající vlajky. Čínský military film je také přímočařejší (akčnější), může si víc dovolit sem tam nekorektní filmové postupy oproti hollywoodskému kodexu. Operation Red Sea patří k nové vlně velkorozpočtových akčních filmů o čínské armádě, která někde mimo Ameriku a Evropu zachraňuje své občany. Není to úplně óda na nesmrtelné bojovníky, neboť díky režii pekelného Danteho se zde velmi nepěkně přichází o kusy masa a končetin. Časem lze i identifikovat hlavní postavy jednotky a to díky jejich zbrojní výbavě (sniper, heavy support, demolition, žena). Samozřejmě je to film více přikloněn k žánru action movie, než instruktážní vojenské video, takže generálové v řadách ČSFD a hráči Call of Duty jistě naleznou spousty nesrovnalostí jako je průstřel skrze zdi, ranivý účinek granátu či výpočet dráhy střely při termodynamické deformaci. A jelikož mám rád tyhle military a je mi fuk, jestli je to o ruské, čínské, americké a nebo o marťanské armádě, hlavně když je to natočeno žánrově perfektně a to tenhle film je. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

To by mne zajímalo kolik multiorgasmů měl prezydent Myloš a Luftjarda Tvrdík při sledování téhle čínské (pardon Hong Kongské :-) záležitosti... Vůbec nechápu proč Rusko, USA a další země řešily nějakou Sýrii, Irák či Afghanistán. Stačilo ke břehům těchto zemí vyslat čínský všeúčelový parník a vysadit hrdiny jmen Ku-Šun, Li-Tung, So-Čhej, Čuang Jin, Čang Tchien Te, Lin Ji, Tenk Mej a další borce... Nejdříve to ve filmu natřeli Somálcům takovým způsobem, že dalšího Kapitána Phillipse už nebude třeba natáčet a pak si to rozdali se samotným Islámským státem až modlitební koberečky létaly a to ani nešlo o ty létající koberce z arabských pohádek. Čína se evidentně snažila naservírovat velkofilm o své statečné a špičkově vybavené armádě, kde ovšem ale používají vrtulníky Huey (nebo jejich licencované kopie či co to bylo atd...). Je to plné patosu, hrdinství, sebeobětování a čínské afektovanosti. Slzičky a zpomalené záběry na umírající hrdiny či flasbacky z období jejich štěstí nevyjímaje. Ale buďme objektivní. Amíci občas točí podobné ptákoviny. Co nelze filmu upřít je nekončící a místy až dechberoucí akce. Tam se vážně nezakecali a chyběl tam snad jen letecký souboj stíhaček a ve vesmíru přestřelka mezi družicemi... Čínský voják je univerzál a umí všechno ve stylu agenta 007. Za ten tankový souboj a vrtulníkový závěr přisypávám hvězdu. Scénář je šílený, vůbec u něj nemyslete a chtěl bych vidět tu skutečnou událost...dle které to bylo točeno. No nic. Jdu si dát do sodovky dvě čajové lžičky uranového koncentrátu abych spláchl v hrdle ten prach z písečné bouře... PS. Víte co mi nejvíc u těchto filmů z islámských zemí štve? Ty hromady zničených Defíků ! :- ( * * ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Rydley Scott se snímkem ' Černý jestřáb sestřelen' (2001) či Michael Bay se snímkem '13 hodin: Tajní vojáci v Benghází' (2016) dostali filmovou odpověď od čínských tvůrců a to stejným akčně zběsilým měřítkem v oblasti dojmu jakoby nekonečného bojiště. A je na co se koukat. Takže tu máme fiktivní republiku a v ní námořní pěchotu PLA s úkolem zahájit záchrannou operaci ohledně rukojmí, čímž započne boj s povstalci a terorismem. A co tato čínská námořní pěchota dokáže je nám představeno hned v prvních minutách snímku, kdy provádí zásah proti somálským pirátům, kteří na volné moři přepadli obchodní loď. Když se podíváme na celý koncept námětu, v podstatě se jedná o totéž, co je k vidění v dnes již klasickém snímku 'Námořní pěchota' (1990), který je dnes už bohužel pozapomenutým. Tento čínský válečný akční film má viditelně velký rozpočet a že prý má za cíl apelovat na vlastenectví čínských diváků, čímž jakoby navazoval na snímek 'Čan lang' (2015) ve snaze ukázat čínskou vojenskou zdatnost a statečnost čínské armády. Ach ta politika. Jakoby u výše zmiňovaných snímků hollywoodských nešlo o totéž. Takže žádné zbytečné řeči, žádné zbytečné rozjímání, jde se okamžitě do akce, která skončí až po dvou hodinách. Kulky sviští, výbuchy ohrožují, vojenští hrdinové se střemhlav vrhají do spárů osudu a plně ukazují své schopnosti. O přesvědčivosti samozřejmě jako obvykle vznikají pochybnosti, ale o to tady v žádném případě přece nejde. Akce, akce a zase jen akce v rámci ryze zběsilé akční zábavy. nic víc, nic míň. Akčně válečnou zábavnou formu splňuje dokonale a to je to nejhlavnější. Fanoušek akčních filmů má tímto doslova žně. Pro ostatní už bude snímek hodně monotónní a zbytečně až moc dlouhý. Zapomenout na postavy, jejich charaktery, nějaká osobní drama či ještě stále populární milostnou etudu. Tohle je ve své žánrové oblasti film pro opravdový chlapy. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (8)

  • Jeden ze členů čínské speciální jednotky používá českou útočnou pušku, a to Bren 805 s podvěsným 40 mm granátometem. (PeterVonKV)
  • Film je založen na skutečné události. (Rominator)
  • Exteriéry štátu Yewaira boli natočené v Maroku. (Ampi)

Reklama

Reklama