Operace Rudé moře

• Čína Hung hai xing dong (více)

19. eskortní skupina Námořnictva Čínské lidové republiky operující proti somálským pirátům dostane úkol evakuovat čínské občany z republiky Yewaira, kde došlo k státnímu převratu a občanské válce. Fregata Lin-i je vyčleněna, aby zakotvila v přístavu Al-Hafed a zahájila evakuaci. Úkolem je pověřen i osmičlenný tým speciálních sil námořnictva pod vedením kapitána Yanga Ruie. Situace se však komplikuje. Kromě milic povstaleckého generála Šarafa operuje v oblasti i teroristická organizace Zaka a pašeráci uranu. (Ampi)

corpsy

Niekto tu udáva najväčší problém propagáciu, resp. propagandu. No možno ste nevyrastali na akčne vojnových snímkoch Made in USA či ZSSR. Taký Rambo, či nejaký ten soviet so zbraňou v ruke, vystupovali v množstve podobných filmov. A vtedy vás to bavilo, či nie? Alebo ste si nechuť pre bezbrannú komerciu preniesli aj do tejto, ešte horšie pôsobiacej doby? Akcia, akcia, akcia. To je to, prečo sa mi niektorí na AKČNÉ snímky dívame. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $1,543,547Tržby Celosvetovo $579,220,560▐ Čínsky Čierny jastrab zostrelený, veľko tonážne nasadenie špeciálnych jednotiek a tak trochu predvádzanie bojaschopnosti a aj vojenskej techniky. Dobre má to spád aj keď nie úplne celistvé na danej stopáži ale prevažne je na čo pozerať, je to až nečakane drsné, krvavé, čo by som nečakal aspoň nie v takom merítku. Technicky to je zvládnuté akoby sa na tom podieľal Michael Bay s Ridley Scottom, tam klobúk dolu ako čínska kinematografia vie využívať tie ich nižšie rozpočty. Ešte doladiť prejav hercov a réžiu a môžu ísť na vyšší piedestál úrovne. /60%/ ()

BOURQUE

Spomínajú sa tu prívlastky ako „Čínska verzia Čierny jastrab zostrelený“ a adaptácia hry „Call od Futy: Modern Warfare“. Podľa mňa je v tom z každého rožku trošku. Neviem, že s akým rozpočtom pracovali tvorcovia, ale to áno, že z toho v podstate vyťažili maximum. Akčné prestrelky nadpriemerné a napínavé, výsledok prekvapivo krvavé. Najväčší problém filmu ako takého, že ani jedna z hlavnejších postáv sa k vám nedostane tak blízko, ako by ste potrebovali. Avšak nezabudnite, že je to čínsky film s inou mentalitou, s ktorou sa stretávame v podobných „made in USA“ filmoch. K prekvapeniu, tých 140 minút nie je zle využitých. Takže z mojej strany mierne nadpriemerne hodnotenie. P.S. Film inšpirovaný prvkami skutočných udalostí. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

majo0007

Infiltráciu pol tucta čínskych mariňákov do teroristického tábora plného islamistov, keď im spod šatky vykukujú len "nenápadné" ŠIKMÉ očičká, ktorá je tak "trochu" komická, nejako prepáčime. Proti akcii žiadne výhrady, je prakticky neustále a na všetky možné spôsoby (ten 4tank mini battle potešil viac než bitka pri Kursku). Nadštandardne krvavé. Highlight medzi tohtoročnými war action movies, ktorých ale zase nebolo mnoho. Zoberte si napr. tohtoročný a podobný (ohľadom enemy) 12 Strong - hopla! Tak toto je ako bavenie sa o korune a o hovne, pritom to hovno má hlave 12Strong! ()

emma53

Je to těžko hodnotitelný, masakrální film, co jsem už dlouho neviděla. Ano, je  až mrazivě naturalistický a navíc je to jedna velká jízda, nebyl tam snad ani moment prodlevy, kde by se napili, natož najedli. A ještě mám problém rozeznat jednoho od druhého. Vypíchout jednoho a nebo dva jedince s nějakým příběhem by nebylo na škodu, takhle to byla skutečně pouze jednolitá, krvavá akce, kde se jeden nestačil ani nadechnout. ()

• Film je založen na skutečné události. (Rominator)
  • Jeden ze členů čínské speciální jednotky používá českou útočnou pušku, a to Bren 805 s podvěsným 40 mm granátometem. (PeterVonKV)