Reklama

Reklama

Operace Rudé moře

  • Čína Hung hai xing dong (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

19. eskortní skupina Námořnictva Čínské lidové republiky operující proti somálským pirátům dostane úkol evakuovat čínské občany z republiky Yewaira, kde došlo k státnímu převratu a občanské válce. Fregata Lin-i je vyčleněna, aby zakotvila v přístavu Al-Hafed a zahájila evakuaci. Úkolem je pověřen i osmičlenný tým speciálních sil námořnictva pod vedením kapitána Yanga Ruie. Situace se však komplikuje. Kromě milic povstaleckého generála Šarafa operuje v oblasti i teroristická organizace Zaka a pašeráci uranu. (Ampi)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (87)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Myslel som si, že to bude niečo ako čínsky čierny jastrab zostrelený, ale mýlil som sa. Scott je len jeden. Toto je iba pekná prehliadka výbuchov a reklama na čínsku vyzbroj. Aj keď musím sa priznať, že celkom pekná a drahá reklama. Pozeralo sa na to naozaj pekne, niektore akcie mali skutočne šťavu a nechýbali nápady, len problém bol v tom, že som nevedel rozoznať postavy jednu od druhej, pretože do tvare si boli podobný, podla šikmých oči som ich tiež nerozoznal a keď na seba kričali menom tak som bol tiež mimo, lebo sa aj dosť podobne volali. Každopádne som si užil aspoň výbuchy, keď už nič a tých tu bolo dosť. 65% - 3* ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

To by mne zajímalo kolik multiorgasmů měl prezydent Myloš a Luftjarda Tvrdík při sledování téhle čínské (pardon Hong Kongské :-) záležitosti... Vůbec nechápu proč Rusko, USA a další země řešily nějakou Sýrii, Irák či Afghanistán. Stačilo ke břehům těchto zemí vyslat čínský všeúčelový parník a vysadit hrdiny jmen Ku-Šun, Li-Tung, So-Čhej, Čuang Jin, Čang Tchien Te, Lin Ji, Tenk Mej a další borce... Nejdříve to ve filmu natřeli Somálcům takovým způsobem, že dalšího Kapitána Phillipse už nebude třeba natáčet a pak si to rozdali se samotným Islámským státem až modlitební koberečky létaly a to ani nešlo o ty létající koberce z arabských pohádek. Čína se evidentně snažila naservírovat velkofilm o své statečné a špičkově vybavené armádě, kde ovšem ale používají vrtulníky Huey (nebo jejich licencované kopie či co to bylo atd...). Je to plné patosu, hrdinství, sebeobětování a čínské afektovanosti. Slzičky a zpomalené záběry na umírající hrdiny či flasbacky z období jejich štěstí nevyjímaje. Ale buďme objektivní. Amíci občas točí podobné ptákoviny. Co nelze filmu upřít je nekončící a místy až dechberoucí akce. Tam se vážně nezakecali a chyběl tam snad jen letecký souboj stíhaček a ve vesmíru přestřelka mezi družicemi... Čínský voják je univerzál a umí všechno ve stylu agenta 007. Za ten tankový souboj a vrtulníkový závěr přisypávám hvězdu. Scénář je šílený, vůbec u něj nemyslete a chtěl bych vidět tu skutečnou událost...dle které to bylo točeno. No nic. Jdu si dát do sodovky dvě čajové lžičky uranového koncentrátu abych spláchl v hrdle ten prach z písečné bouře... PS. Víte co mi nejvíc u těchto filmů z islámských zemí štve? Ty hromady zničených Defíků ! :- ( * * ()

Reklama

Lischai 

všechny recenze uživatele

Dřív jsem chtěl, aby mi akční filmy lhaly, že válka je super a elitní vojáci jsou frajeři. V úvodní scéně tohohle filmu čínský odstřelovač ležérně trefí z letícího (!) vrtulníku teroristu přímo do hlavy přes řadu stojících rukojmí. Teď už vím, že chci, aby mi akční filmy sice lhaly, ale zase ne tak moc. ()

honelnik 

všechny recenze uživatele

Reklama na Cinsku armadu. Od famozneho Beast Stalkera sa na kazdy film Danteho Lama strasne tesim, ale ako pri kazdom jeho dalsom filme, bol som sklamany. Je fajn, ze Dante sa s tym nijak zvlast neserie a koncatiny lietaju na oboch stranach konfliktu, ale kvoli neexistujucej expozicii nemam nejaky vacsi zaujem na tom aby to nasi zlti hrdinovia v zdravi prezili. V podstate je nam vysvetlene, ze tato jednotka je taka mala rodinka, a ide sa do boja. Na pribeh nebol cas, na 141min stopaze pripadlo asi 8min dialogov a zbytok je akcia. Pritom treba pripomenut, ze celkom velky pocet zaberov prepojujucich akcie (ako sa postava dostala z bodu A do bodu B, atd...) boli vystrihane, inak tipujem, ze by sme s prehladom prekrocili 3hod. Skoda, lebo akcie je dostatok ale clovek sa o tych ludi proste neboji, jediny zaujimavejsi moment prichadza niekde v poslednej tretine pri velmi fyzickom boji na noze, kde Dante ukazuje ako silny vie byt v "intimnejsich" momentoch.Velka skoda, niekde medzi 2-3*... Ale tento film je zaujimavy z hladiska propagandy. V kratkom casovom useku je to dalsi film, kde Cina prebera ulohu svetoveho policajta a riesi konflitky v krajinach tretieho sveta. Je zaujimave sledovat ako sa z intimneho lokalneho prostredia CN filmy postupne presuvaju do priestoru, ktory niekedy v 20. storoci okupovalo USA, a nasledne ho aj opustilo v prospech vojenskych filmov s aspon nejakou mierou sebareflexie. Tu nic take hladat netreba, ak mate problem, Cinsky stat vam ho velmi rad a velmi promptne vyriesi skrz ich tanky, lietadlove lode a drony. Jedinu vec co tu Cina neukazala bolo nejake sub-orbitalne delo, ktore davkuje smrt a Cinske vlajky z kozmu. A ten uplny zaver, zaber na Cinske krizniky za opakovaneho "Attention! This is Chinese Navy. You're about to enter Chinese waters. Please turn around immediately!" si neviem vysvetlit inak ako lahku hrozbu a pripomienku toho, ze v tychto zalezitostiach nase mensie narody a celkovo Europa fakt nemaju ziadne slovo. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Dante Lam od revitalizace tradičních hongkonských subžánrů definitivně přešel k stále velkolepějším spektáklům sázejícím spíše na globální než lokální poetiku. Operation Red Sea nutně svádí k přirovnání k americkým military akčňákům jako jsou Slzy slunce, filmy Michaela Baye (přirozeně hlavně 13 hodin), nebo Černý jestřáb sestřelen. Nepřipomíná je jen velkolepostí a špičkovým řemeslným provedením, ale také zaměřením na prezentaci armády jako party oddaných profíků, která nadto disponuje špičkovou výbavou (ostatně stačí porovnat složité vybavení čínských vojáků s příslušníky jednoduše vybavené fiktivní arabské armády). Ideologickým vyzněním má přitom Rudé moře nejblíže právě Černému jestřábovi, neboť jednoznačnost náborové agitace narušuje explicitně brutálním ztvárněním válečného utrpení (gore na úrovni CAT III,v pevninské kinematografií dosud nevídané, ovšem můžeme vnímat i jako jako krok vstříc globálnímu fandomu akčních filmů, který krvavé pojetí akce oceňuje). _______ Díky tomu, že nepřátelé se rekrutují z řad muslimské teroristické organizace zjevně vymyšlené podle modelu Islámského státu, může film hladce naskočit na narativ "války proti teroru" a prezentovat Čínu jako zástupce "civilizovaného světa", který je hrází proti bezpráví a barbarství - jedna scéna dokonce přímo naznačuje, že Čína přebírá žezlo "spasitele světa", které dosud třímaly USA. Zároveň se ovšem film skrze scény s přátelskou armádou a trpícími, bezbrannými civilisty snaží vyhýbat (na amerických filmech často kritizované) xenofobní dehumanizaci nepřátel. _______ Ačkoli si Operation Red Sea v samotném závěru neodpustí vyslat jasné varování ohledně konfliktní oblasti Jihočínského moře, celkově jí hřmotný nacionalismus cloumá mnohem méně než Wolf Warriorem 2, od nějž se film odlišuje i více seriózním tónem a absencí zaměření na jednoho individuálního hrdinu. Zároveň je ale i méně zábavná, neboť krom bombastických scén bojů nenabízí nic jiného, čím by diváka mohla upoutat. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (8)

  • Film je založen na skutečné události. (Rominator)
  • Jeden ze členů čínské speciální jednotky používá českou útočnou pušku, a to Bren 805 s podvěsným 40 mm granátometem. (PeterVonKV)
  • Ve chvíli, kdy reportérka zmiňuje, že její muž a dítě byli zabiti při teroristickém útoku v roce 2005 v Londýně, je ukázána fotografie ze skutečného teroristického útoku na patrový autobus v Londýně z roku 2005 na ulici Tavistock Square. (Swifft)

Reklama

Reklama