Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

5150

Propojení akce a zábavy zde funguje naprosto bezvadně. Počínaje razantním intrem se pořád něco dějě, film hezky sype a místo se najde i na písničkové prostřihy ("Faraway Eyes" a "Undress" zazpívá herečka Vanity). Vůbec písničkový doprovod je opravdu povedený ("He Turned Me Out" od The Pointer Sisters, titulka "Action Jackson" od Madame X, atd.) a hodně tak podpoří celkový dojem. Carl Weathers v hlavní roli je sympaťák, umí se ohánět a sype ze sebe hlášky. Craig T. Nelson v roli záporáka taky nemá chybu a i zbytek herecké sestavy je fajn. Výborně jsem se pobavil a někdy se k téhle pohodové akční komedii 80. let rád vrátím..)) ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Carlom Weathersom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom policajtovi, ktorého predchádza jeho povesť a stojí proti veľmi vplyvnému mužovi, s ktorým má nevyriešené účty z minulosti a ten sa práve zbavuje všetkých nepohodlných ľudí, ktorí by mu mohli jeho plány ohroziť. So spracovaním ale nie som až tak moc spokojný, dej je síce väčšinu času zaujímavý a tak sa na film dobre pozerá, ale nájde sa tu aj viacero zbytočných scén, ktoré filmu kazia tempo, no hlavne neponúka takmer žiadny priestor pre akciu. Akcie je tu veľmi málo, ale aspoň tá je celkom dobrá. Všetko je dobre natočené a v dobre zvolenom prostredí, ale sú tu prakticky len dva krátke súboje, trochu strieľania, pár scén s autami a ešte niekoľko maličkostí. A navyše väčšina z toho sa nájde až v poslednej tretine filmu. Najviac sa mi páčia dve likvidačné akcie zabijakov a záver, ale všetka akcia je dosť vyrovnaná, no nič skutočne zapamätaniahodné sa tu aj tak nenájde. Hlavným kladom filmu je bezpochyby humor, je tu množstvo výborných hlášok, dialógov alebo vtipných scén. Herecké obsadenie je výborné, Carl Weathers vo svojej prvej a aj jedinej hlavnej úlohe, čo je škoda, keďže nemá problém utiahnuť film, Craig T. Nelson ako hlavný záporák a Bill Duke, Sharon Stone a mnoho iných zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, presne tento typ mám v rámci žánru rád. Taká škoda, všetky stránky filmu sú výrazne nadpriemerné, ale práve tá pre žáner najdôležitejšia, akcia, tu nemá takmer žiadny priestor. A tak to nie je žiadny akčný hit, aj keď mohol byť. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%. ()

Wacoslav1

Svižnej oldschol akčňák se zajímavým obsazením tehdejší doby. Hodně se hláškuje. Weathers tu hraje hrdinu kterej je sám o sobě slušnej parchant, ale ti po kterých jde jsou zkrátka ještě o něco větší parchanti. Naštěstí se místy taky nebere zase až tak brutálně vážně a já mu opravdu docela fandil. Tempo není nijak překotný, ale odsejpá to slusně a než se nadějete tak je konec. U mě spokojenost 75% ()

okkac

Action Jackson je machr. V klidu dohoní ujíždějící taxík a ještě přes něho v pohodě se saltem přeskočí, sem tam ucedí dobrou hlášku, zmlátí pár chlapů a.... a to je asi tak všechno. Navzdory cool názvu zde akce skoro vůbec není a samotný Jackson vystřelí pouze dvakrát, příběh nestojí za řeč a Sharon Stone se zde také moc neohřeje. ()

kenkaku

Včera jsem se dozvěděl, že Akční Jackson zemřel. To zasluhovalo repete filmu mého dětství. Nutno říct, ten film je jako balzám. Ten film má vše co dnešní filmy nemají a chybí mu to, na čem si ty dnešní staví v první řadě… ještě pár let woke culture a bude na 5 hvězdiček. Pozn.: překvapilo mě jak moc herců se zde sešlo z filmu Commando. ()

• Auto Halley, které je vystavené na večírku před sídlem je ve skutečnosti Pontiac Fiero 1987 s předělanou karosérií, aby vypadalo jako Ferrari Testarossa coupe. (c.tucker)
  • K písni "He Turned  Me Out" skupiny Pointer Sisters byl natočen videoklip odehrávající v kulečníkovém baru, kde vystupují i hlavní hrdinové filmu Carl  Weathers a Vanity. (LION-MR.T)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers