Skupinka ozbrojených zabijakov vtrhne do podzemnej garáže a v priebehu niekoľkých sekúnd povraždí všetkých prítomných. Medzi obeťami je i sudkyňa Veronique Pirotteová, ktorá sa na mieste mala stretnúť s informátorom v nádeji, že jej pomôže objasniť záhadnú sériu doposiaľ nevyriešených prípadov vraždiaceho gangu, ktorý terorizoval krajinu.  Je možné, že sa zabjaci po tridsiatich rokoch vrátili? Belgicko-francúzksy thriller je inšpirovaný skutočnými udalosťami z osemdesiatych rokov, kedy v Belgicku vyčíňala ozbrojená skupina prezývana Brabantskí zabijaci. (RTVS)

POMO

Dějová linka přímočará a mírně předvídatelná, ale ta západoevrospská krimi-drsnost a adekvátně chladná práce s postavama je prostě cool. A hlavně to gurmánsky vede charismatický “hodný gangstr” Olivier Gourmet. Scéna, kdy se s kolegou zbaví policejních aut na dálnici, je krásnou vychutnávkou klučičí rebelie chlapů, kteří jsou suverenně above-the-law. Připomenula mi suverennost De Nirovy party z referenčního majstrštyku Heat. Pro fandy francouzských akčních krimi paráda. Ale pouze pro ně, nic jiné od toho nečekejte. ()

Anderton

Akčná testosterónová jednohubka, ktorá sa snaží vzdávať hold starej francúzskej policajnej škole, avšak predsa len s vyšším tempom a menším charizmatom. O čo ide a kto za čím stojí, to vám začne dochádzať pomerne skoro a je fajn, že sa nehráme na žiadne prekvapenia a rýchlo sa začne hrať s otvorenými kartami. Bohužiaľ finále skončí skôr ako začne, čo bol možno zámer ísť proti očakávaniam publika, ale už samotná stopáž dáva poznať, že takýto námet by bez problémov utiahli aj dve hodiny. ()

BOURQUE

„Heat“-inspired európsky akčňák, kde karty sú pomerne rýchlo rozdané: príbeh bez väčších prekvapení a bez zbytočných vedľajších línií. Film je priamočiary a zbytočne nepredlžený. Podobne ako záver, ale čakal som mierne premyslenejší spôsob „pomsty“. Zopár postáv skrýva v sebe potenciál, ktoré však nie sú dostatočne využité. Každopádne tento FR akčňák je jeden z tých pozoruhodnejších, ktoré sa natočili v roku 2017. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Johnny.ARN

Belgičania skoro vždy potešia. Táto krimi teda rozhodne. Miestami to ale logicky drhne, alebo to nemalo snahu byť veľmi prekombinované a pri tom obmedzenom počte postáv a stovkách videných zápletkách ma to už neprekvapilo. Akcia ale bola realistická, bolo jej veľa a tam hrdinsky umierajú. Skvelý oldschooloví belgický počin, aj na premýšľanie, aj na vyplnenie času. 4 z 5 ()

Acrobat

Belgičania tvrdo búchajú do stola a sem-tam ti aj dajú facku. Lebo snažia sa povedať to, že keď policajti a zlodeji si takmer snažia prehodiť role a všetko oprostia od pátosu, nezmyslov, kecov a amerických devastácii, môže vzniknúť síce krátke ale o to intenzívnejšie prežitie. Myslím si presný opak, že krátka stopáž filmu vadí, lebo všetko si divák musí pospájať na základe miestami nie šťastne a obšírne odprezentovaných viet. Všetko je rýchle a film aj by mal emócie, ale najviac ostáva len pri úvode. Každopádne to, že môžeme opätovne sledovať nejaký Xtý variant Heat v rukách Európanov je dobre a pre filmové srdce dôležité. Pretože všetci konajú ľudsky. Ani dobre ani zle. Podľa situácie. Bez hrdinstva. Alebo inak... Stotožníš sa s dvoma strelami do chrbta ženy ? (videné 13.10.2020, AMC archív) ()

• Skutoční Brabantskí zabijaci vyčíňali v rokoch 1982 až 1985 a celkovo zabili 28 ľudí a 22 zranili. Činy gangu, o ktorom sa predpokladá, že pozostáva z jadra troch mužov, z neho urobili najznámejšie belgické nevyriešené zločinecké vyčíňanie. Totožnosť a miesto pobytu „brabantských vrahov“ nie sú známe. Gang náhle ukončil svoju činnosť v roku 1985. To viedlo k parlamentnému vyšetrovaniu a verejnej diskusii, pričom obe sa točili okolo možnosti, že členmi gangu boli belgické alebo zahraničné zložky štátnej bezpečnosti, ktoré buď vykonávali tajné misie (skrývanie cielených atentátov), ​​alebo viedli politický terorizmus. (Arsenal83)