Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

TheFilmThief

"A JSOU VŠICHNI V POHODĚ?" "HIPÍCI NEJSOU V POHODĚ TO VÍM JISTĚ, ALE JÁ JSEM V POHODĚ" Nemůžu si pomoct, tohle bylo více méně dokonalý. Furt nic, furt nic, furt nic a pak najednou BUM! ()

BvS

Díky, Tarantino! Konečně si natočil plnohodnotnej film, a ne jen přepálený blbinky/pocty žánru, a hned je z toho nejlepší věc poslední dvacetiletky, díky který jdu přepisovat svoje filmový žebříčky. Uvěřitelný a sympatický postavy, krásný prostředí LA, perfektní dobová atmosféra navozená brilantním soundtrackem a skvělou výpravou. A jako třešinka na dortu rýpnutí do zasraných hippíků. ()

JeyJ

Zvláštní zážitek. Nevím ani na co jsem se díval. Často mi přišlo, že některé scény tam jsou jen, aby tam byly a vypadaly hezky. Duo hollywoodská primadona a křupan kaskadér mě bavili a celou dobu to táhli. Jenže co oni to vůbec táhnou? Zápletka je vcelku nezáživná a o ničem. Margot Robbie tam proplouvá jak duch. Její účel je asi stejný jako u výše zmíněných scén. Jestli to má nějakou hlubokou pointu tak ta mě jednoznačně minula. Jak už to tu ale někdo zmínil, přestože se tam nic moc neděje tak to z nějakého důvodu celkem utíká. Ze všech filmů co jsem od Tarantina viděl tohle je asi nejslabší. ()

J1R1K04

Doteď si pamatuju ty pocity, které jsem měl, když jsem odcházel z kina... Chvíli se mi nechtělo vůbec mluvit, pouze jsem přemýšlel, co jsem to vlastně viděl... Když jsem se ovšem rozpovídal (v kině jsem byl se sestřenkou a kámoškou), tak jsem měl jasno - tohle je (samozřejmě, podle mého názoru) nejlepší film minimálně posledních pěti let a můj největší zážitek z kina... Každej záběr jsem Quentinovi zhltnul i s navijákem, protože takhle nádhernou retropohádku jsem snad nikdy ještě neviděl, také je z toho cítit Quentinova láska k filmovému řemeslu. Navíc dva nejlepší (a moji velmi oblíbení) současní herci v jednom filmu, to pro mě znamená záruku kvality! Ale jedna věc mi ve filmu nesedla... točil to Quentin, tak kde je sakra ta přepálená (většinou nadsazená a vtipná) brutalita, která je pro jeho filmy tak typická? Ani ve snu by mě nenapadlo, že si tu brutalitku Quentin nechá na závěr... V závěru se totiž pořádně vyřádil (kámoška si dokonce zakrývala oči) a já nevěděl, zda se mám smát nebo ne (ale jakmile přišel DiCaprio z plamenometem a sejmul tu vražedkyni v bazénu, tak jsem se neudržel :D) Za mě opravdu parádní film, který mi na csfd přijde nedoceněný a já budu jen tiše doufat, že tenhle film lidé časem docení. ()

Ekdahl

Taková geekovina. První dvě třetiny se točí na vtípcích a narážkách na Tarantinovy oblíbený starý béčkový filmy, což si užije tak jeden divák ze 100 000. V důsledku toho je to asi nejslabší Tarantinův film. Brad je cool, závěr je milý, ale to je trochu málo. ()

sml41

musim povedať, že som si tento snímok kukol 2x a...nuda..5hod strateneho času, stale čakate na nejaku zapletku ci pocitit dejovu osnovu ale nic... hodnotil by som to ako taky nezaujimavy dokument o "holivúdskych hviezdach" a ich životy ale fakt nudne natočený...ps-ani ta posledna 10min marovačka "tarantínových kvalit" nepridáva na celkovej kvalite filmu ()

PowPow

Je jasné, že mraky narážek na Hollywood šedesátek a nejrůznější filmy si získají srdce nejednoho kritika. Tohle bylo ale poskládané jenom z podobných, skoro nesouvislých scén, a to už mi rozhodně nepřišlo jako nějaký znak geniality, ale spíš jako samoúčelnost. Někde uprostřed byla moje pozornost skoro na nule. Na jednu stranu dva doslova geniální herci, pestrobarevnost a kreativita v detailech, na druhé příběhová prázdnota, nuda, a co se týče finále, to rozhodně není takový nářez, jako v jiných Tarantinových filmech. ()

Stoupik

S Tarantinem se dlouhodobě nějak nepotkávám na stejné vlnové délce, jeho filmy mě zkrátka nebaví a nelákají. Proto se přiznám, že i k tomuto jsem přistupoval spíše z povinnosti, přestože jsem byl připravený nechat se nějak příjemně překvapit. Zajímavé obsazení a dlouhá stopáž napovídala, že by mohlo jít o strhující podívanou. Leč bohužel. Po první půlhodině jsem si z dlouhé chvíle okousal nehty, po dalších 30 minutách jsem začal přemýšlet, co si dát k večeři a potom jsem to už vzdal a film vypnul. Proto nehodnotím a příště už svůj večerní čas radši věnuju žehlení košil, než abych si zapnul dalšího Tarantina. ()

rostsoft

Tak tento film byl doslova a do písmene totální sračka. U předchozího filmu jsem napsal, že Quentinu Tarantinovy zřejmě dochází dech, teď to skoro vypadá, že buď úplně došel, anebo se musel totálně zbláznit. Ty zbytečné pasáže, které tam byli, jak natáčí v Hollywoodu jakýsi film a s dějem tohoto filmu měly pramálo společného si prostě mohl odpustit, a potom by to byl film na který by se snad dalo i dívat, a možná by hodnocení mohlo být vyšší, ovšem takto to byly bezmála tři hodiny příšerné nudy, a nezachránilo to ani výborné herecké obsazení. ()

TomAbrt

Quentin Tarantino a jeho další dobrý film. Žádné novátorství z toho nečiší. Dialogy, kamera a prostřihy scén mi připomínají Tarantinovu ranou tvorbu, jako jsou Pulp fiction či Gauneři, s daleko méně násilím a krví, než jsme u něj zvyklí. Musím souhlasit s prohlášením Quentina, který se sám nechal slyšet, že tento film natáčel pro sebe a pro lidi, kteří rádi vzpomínají na dobu Hollywoodu, z jeho dětství. “Přijďte u užijte si vzpomínání na další zlatou éru Hollywoodu se mnou” , a tak by to mělo být. Nesouhlasím ovšem úplně s některými recenzemi, které tvrdí, že jde o nejlepší Tarantinův film. S tím já nesouhlasím. Tarantino natočil a zpracoval daleko lepší příběhy, které ve Vás zůstanou delší dobu než Once upon in Hollywood. Každopádně Tarantino dodržel to, co od něj jako od režiséra a scénáristy očekáváme. Svěží, kvalitní, hlášky a excelentními hereckými výkony a ještě lepší muzikou nabitý film. Quentin Tarantino stále zůstává režisérem, kvůli kterému se člověk těší do kina ()

BigJohn02

Tarantino opět přepsal historii tak brutálně, že i mistři tohoto oboru - bolševici - blednou závistí. Dlouhé čekání na skvělé finále se rozhodně vyplatilo. ()

mapar

Jednou mi to přišlo vlastně docela fajn, ale upřímně taková sláva to není. Zamrzel hlavně chybějící děj, ale zas ten určitě nebyl tvůrčím záměrem. O nic nepřijdete když tuhle fresku 60kového Hollywoodu minete. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film