Reklama

Reklama

VOD (1)

Tajní agenti si otevřou falešný hotel, který slouží jako zástěrka pro záchranu tisíců etiopských uprchlíků. Natočeno podle skutečných událostí. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Film rozpráva priebeh jednej z najslávnejších úspešných misií tajnej izraelskej služby Mosad zo začiatku 80.rokov minulého storočia. Niekomu môže vadiť práve  klišé podanie v hollywoodskom štýle. Prehnane akčné scény sa striedajú s tými, pri ktorých divák zatajuje dych v napínavej „hre na schovávačku“ alebo s uvoľnenejšími pasážami krátkodobo presvetlenými bezstarostným slnkom. Súčasne je ale snímka tak nejako pasívne agresívna a nenechá nás chvíľku v pokoji. V súčasnosti sa jedná o veľmi aktuálnu a pálčivú tému, teda je film naozaj gól do čierneho. Divák bude intelektuálne obohatený o nie príliš známy faktický prípad z minulosti. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tak do izraelského letiště nakonec zdárně dorazili. A slíbili, že se vrátí I pro další strádající. Tenhle hotel představoval vyšší pravdu. Nenechal nikoho trpět, což ale pochopitelně přineslo nespočet problémů. V čele skupiny, která zachránila tisíce etiopských židů uvězněných v súdánském uprchlickém táboře, je Kapitán Amerika (Chris Evans střídá právě velké produkce s menšími projekty), sekunduje mu několik hvězd nižší svítivosti, včetně promiskuitní mršky z Dívky ve vlaku Haley Bennett. Zlé to rozhodně není, ale téhle humanitární agitce chybí konstantnější napětí, silnější poselství nebo jednoduše scény, které bych si chtěl přehrát znovu. Pár zajímavých momentů sice přijde, ale na 130 minut je jich zatraceně málo. ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Snímek The Red Sea Diving Resort sice disponuje aktuálním a zajímavým příběhem, nicméně režisér Gideon Raff ho prostě nedokáže pořádně "prodat". Je to dáno zejména díky nedotaženému scénáři a místy až schizofrennímu střídání žánrů, což působí obzvláště rušivým dojmem. Snímku bohužel nepomáhá ani herecké obsazení plné zvučných jmen či některé akční scény, jež působivě dokresluje hutný soundtrack. Celé to tedy ve finále vypadá jako ambiciózní, avšak nedodělaný filmový bratříček snímku "Argo". A to je vzhledem ke zvolenému tématu vážně velká škoda. „My country is once again broken. Death is spreading. The new government is waging a war against the rebels. The rivers again have turned red with blood. Thousands dead. Millions disfigured, dishonored, displaced.“ ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Chtěl bych tomuto šlechetnému, cílevědomě natočenému počinu strašně moc dát vyšší hodnocení, jenže na úkor oné věčně přítomné sentimentality a podivuhodného střídání žánrů (od feel good dramedy přes akční heist movie až po válečný thriller) to prostě nejde. A navíc se už zase trochu víc bojim, že Evans bude mimo MCU stejně marnej, jako nethorovskej Hemsworth. Jestli by si někdo od Disneyho za x let zasloužil seriál, je to právě Captain America s Chrisem, třeba jako padesátníkem ve What If realitě... ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Film, u kterého je škoda, že si ho na Netflixu pustilo tak úzké spektrum diváků. Rozebírá zde zajímavou historickou událost s dopadem na tisíce životů. Samozřejmě mě nalákalo zejména obsazení (Chrise Evanse po zhlédnutí Defending Jacob už plně uznávám jako herce s mimořádným talentem), ale nejenom to...chtěl jsem se o této operaci dozvědět více. To srovnání s Argem je na místě, to se kvalitou pohybovalo trochu výše, ale i tohle dokázalo divácky strhnout. Ten nápad s tím hotelem a následná realizace plánu působily ve svém zárodku nesmírně šíleně, jít do toho chtělo obrovskou porci odvahy. Film dokáže dobře balancovat mezi různými žánry, chvíli to působí jako skoro až komedie, aby se v následně přešlo k nervy drásajícímu momentu. A ten konec, tam se mi doslova v žilách vařila krev. Doporučuji. Za mě 7,5/10 ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Situace, kdy súdánská armáda spustila palbu na pláž, protože si myslela, že jde o pašeráky a Gad Shimron je seřval, že střílí po turistech, kteří se účastnili nočních ponorů, se doopravdy udála. (Jirka_Šč)
  • V reálu se zařízení jmenovalo Arous Holliday Village a fungovalo tři roky. Název mise zněl Operation Brothers. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama