Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (269)

Tosim 

všechny recenze uživatele

S Agathou to mám tak, že jsem minimum četl a většinu viděl. Ale o tomhle románu vím, jak dopadne, ačkoli jsem ho nikdy v ruce nedržel. Takže jsem jen celou dobu čekal, jestli dopadne fatálně anebo tak, jak ho autorka upravila pro svou divadelní hru. Nejdřív jsem dal absolutní hodnocení, ale pak jsem si uvědomil, že jsem během celého sledování kalkuloval s tím, že dám víc, když to dopadne podle mých představ, takže jsem pak musel slevit. Jinak by ale takhle měly vypadat všechny ty temné adaptace paní Christie - paranoia, zločin a trest, výlet do vzpomínek, osudovost, prvotřídní herci (Aidan Turner!), nesmlouvavost ve zpracování, ději i konci. 90%. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Agatha Christie není můj šálek kávy, takže Deset malých černoušků jsem znal jen rámcově a díky tomu byla pro mě minisérie napínavá až do samotného konce. K dokonalosti přispívala i výborná sychravá atmosféra opuštěného ostrova a samozřejmě vynikající obsazení s řadou osvědčených jmen, z nichž se mi nejvíc líbili pro mě neznámá Maeve Darmody a ne tak okoukaný Burn Gorman. Dokonalost sama. 100% ()

Reklama

kagemush 

všechny recenze uživatele

Agátovina skoro občas až do horroru hozená. Z toho co jsem zatím dle tohoto románu viděl (a to i vč. parodií) určitě to lepší. Na čtyři hvězdy z pěti naprosto s přehledem. Jenže-já už si na ty černoušky na stole tak nějak zvykl (i když vlastně dobře, že tentokrát je název filmu téměř doslovný-nikdy mi česká notoricky zažitá verze názvu románu moc neseděla). Jsem však dotčen starostí unylých ultrablbů , aby nikdo nebyl dotčen (ano i taková pitomost mi zkazí film). A napadlo někoho, že ti vojáčci na stole mohli být černoušci (to zelený mohli být uniformy...)? Co s tím pak? ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

Pokud znáte adaptace Agathy Christie jenom prostřednictvím seriálového Poirota, tak vás tahle minisérie podobně jako mě v nejednom ohledu předkvapí. Chladná atmosféra, paranoia postav a nekompromisnost děje se nesledují snadno během víkendové odpolední kávičky, ale sledovat výsledek je přesto fascinující. Tohle je adaptace pro 21. století. V dobrém i ve zlém - diváci chtějí krev, mrtvoly a sexuální nápětí a taky to dostanou. K temnému příběhu , ve kterém nikdo není nevinný, se ostatně nic jiného nehodí. Snad jediná moje výtka směřuje k hudbě, která mohla být využitá víc. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele

Zdařilá adaptace detektívky. Pěkná atmosféra v opuštěném domě, kde postupně umírá jeden host za druhým. Popravdě jsem vůbec nepřemýšlel, kdo je pachatelem. Tak úplně jsem nebyl do děje vtažen a postupné umírání jednotlivých účastníků mi připadalo relativně rychlé, že k nějakým rozvahám, kdo že je tím pachatelem, jsem neměl ani chuť jak film utíkal. Největší úsměv vzbuzovala snad až přehnaná korektnost, kdy v říkance černoušky nahradili rasově neutrální vojáčci ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)
  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)

Reklama

Reklama