Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

HellFire

Testosteron, ženská prsa, drsňácké hlášky, zbraně, motorky, výbuchy, akce! Tady není o cílovce pochyb. Bryan Bosworth hraje jako o život v téhle variaci na všechny myslitelné akční filmy 80. let. Nebýt kluků z RLM, tak mi tenhle klenot unikne. Stone Cold se mezi 90. akčními filmy rozhodně neztratí a má potenciál stát se kultem. Nejchlapáčtější film všech dob? ()

Wiluna

Intersonic uvádí (VHS) - Ak chcete vedieť, prečo je tento film lepší ako väčšina žánrových (motorkárskych) filmov, je to práve pre jeho akurátne herecké obsadenie. Hovorím o L. Henriksenovi a W.Forsythovi, ktorí si svoj part záporných hrdinov odkrútili bezchybne. Premisa filmu je dobrá a aj napriek viac ako 30 ročnej etape, ktorú film prekonal, určite ešte dnes schová do vrecka mladšie filmové kúsky. Hlavný hrdina Joe Huff (AKA: John Stone), drsný alabamský policajt, sa snaží v utajení infiltrovať do motorkárskeho gangu, ktorý kšeftuje s drogami a zbraňami. A ten je (ako sa dozvedáme počas deja) sám korisťou pre väčšie a nebezpečnejšie dravce, čo sú mu v pätách. Čiže taký obrazný „potravinový reťazec“.  John (Brian Bosworth) má všetky predpoklady (vysokú inteligenciu, vynikajúce schopnosti  v oblasti strelných zbraní, bojového umenia, cynický úsmev, nadhľad, odvahu, neskutočne štýlový účes, motorku (použil vo filme svoju vlastnú), dosť extravagantné spodné prádlo a atypické domáceho zvieratko -  varana komodského), aby túto misiu dokončil, sťa pravý americký hrdina. Goals: Take down Chains Cooper and his gang  -The Brotherhood ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

Haymar

"Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!! ()

LEATHERFAC odpad!

Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje... ()

• Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)
  • Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)