Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

tron

Snaživé. Za mňa vcelku sympatické akčné béčko za 17 miliónov, ktoré sa na nič nehrá. Svojho času šlo o pokus razantného Briana Boswortha preraziť na plátna kín a stať sa novou akčnou hviezdou. No... veľmi mu to nevyšlo. Napriek tomu to paradoxne vôbec nebol márny krok! Naopak, šlo o zaujímavý a originálny pokus o vyrobenie novej akčnej hviezdy, čosi medzi Schwarzeneggerom a Dolphom Lundgrenom a za seba hovorím spokojné: „áno“. Jednak je to obrovský chlap, ktorého by mal problém prebiť aj Schwarzenegger vo svojom vrcholnom období a jednak mu nemožno uprieť nenútený herecký prejav (čo u svalnatých akčných borcov býva nie vždy samozrejmosťou povedzme si na rovinu). Ale proste to nestačilo a dnes jeho existenciu vnímame ako slepú akčnú uličku. Naopak (tradične) poteší démonický Lance Henriksen. Zápletka o agentovi, tajne sa infiltrujúceho do zločineckého gangu, vskutku nie je originálna (a vskutku takou nebola ani v r. 1991). Ale mňa to bavilo. ()

genetique

Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%. ()

Anderton

Hranica medzi tupým násilím a nekompromisnosťou je občas veľmi tenká, tu je to ale viac o tej tuposti. Film, ktorý je dnes bezpochyby už len guilty pleasure svojej doby, kde sa usmievate na vtedajšou módou a otrepanou zápletkou v štýle Point Break. Ono v tej istej dobe robili dvaja to isté, ale to isté to rozhodne nebolo. Našťastie to má spád a trvá to iba hodinku a pol, no a po minuloročných výtržnostiach v Kapitole dostáva Stone Cold po tridsiatich rokoch nový rozmer, ale jeho tvorcov kvôli tomu nemusíme nazývať vizionármi. ()

kingik

Bývalý hráč amerického fotbalu Brian Bosworth to po konci své kariéry zkusil u filmu. Výsledkem byl akcí nabitý snímek o motorkářích, který se s tím nemazal. Určitě nejlepší jeho film. Předně se hrál v kinech, dobrého záporáka ztvárnil tehdy šlachovitý vůdce gangu Lance Henriksen a tvůrci udělali dobře, že Bosworthovi dali minimum prostoru k hraní a naopak kvantum prostoru k předvedení svých bicepsů. Akcí se nešetří a nuda nehrozí. Na filmu není ani znát střídání režisérů a zkušený Craig R.Baxley byl tehdy příslibem pro dobrého akčního režiséra, ale postupem času zabředl do slabých filmů, převážně z televizní produkce, a už z toho nevyvázl. Tady byl spolu s Bosworthem a Henriksenem ještě v oslnivé formě. Skvělá akční jízda. ()

ondrula

Vzpomínka na mé útrpné mládí. Listoval jsem časopisem Cinema, donekonečně si četl o filmech jako je Stone Cold nebo Martial Law a byl tak nějak stále v zajetí atmošky 80. let. Pak jsem si půjčil VHS v půjčovně od týpka, kterej vypadal jako ghůl a všechny tyhle sračky uměl očividně nazpamět a s vytřeštěnýma očima jsem se na ten spektákl podíval. Zajímavý je, že ačkoliv jsem tehdy ve svém otroubeném dětství neměl žádný velký kvalitativní nároky, vzbudil ve mně Stone Cold odpor, protože to bylo třeba ve srovnání s filmem Ve stínu gangu dost špatný. Myslím, že dneska bych se asi nepodíval na film, kde je na posteru odbarvenej týpek s odhalenou hrudí, za nímž kuriozně hoří Kapitol. Byla holt jiná doba a zaplaťpámbu, že je pryč. ()

• V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)