Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

misterz

Mám rád filmy s podobným námetom, s nejakou záhadou, ktorú treba rozlúsknuť. A keď je k tomu aj patričná mysteriózna atmosféra, tak spokojnosť preveliká. V tomto prípade sa však moje očakávania naplnili iba tak na polovicu. Záhada hneď na začiatku bola nainštalovaná veľmi dobre, pričom slušný mysteriózny základ a atmosféru živili aj nezodpovedané otázky a pocit tajomna vychádzajúci z danej témy, no žiaľ toho na čo som sa najviac tešil som sa na záver nedočkal - žiadne vysvetlenia. Moje otázky zostali zväčša nezodpovedané, z čoho som bol samozrejme dosť rozčarovaný. Čo to bol za tajomný blesk, na akej báze fungovalo to "vysávanie" života?... atď...atď. Chcelo to skrátka ešte aspoň na jednej postave pridať, najradšej ak by to bol nejaký vedec, ktorý by vniesol viac svetla do tej tmy. Škoda, film mal na viac. Priemer. 60/100 ()

Pitryx

Dosti obtížné posoudit. Není to na druhé podívání, když znáte pointu. Bez této znalosti však jde o poměrně napínavý a také zajímavý snímeček. Já hodnotím do plusů hlavně nápad, ten je neotřelý a nový. Děj je skoro bez akce, ale každou chvíli se objeví nějaký nový fakt, takže se člověk nějak moc nenudí. Herci jsou v běžném průměru, ale překvapivý konec to zase posune o level výše. ()

misstake

Mám rád takováhle béčka, kdy nevíte, co čekat, co se z toho vyklube a jak to nakonec dopadne. Většinou to nakonec skončí tak, že překvapivý konec je naprostá kokotina a vy jste buď nasraní a nebo zklamaní. Víceméně nejinak tomu bylo v tomto případě. Ale musím říct, že jsem byl spoko, protože jsem dostal přesně, co jsem chtěl. ()

mm13

!! POZOR! NEČÍTAŤ OBSAHY, hlavne nie ten od TV Prima! Je to samý SPOILER !! ... Film, ktorý ma od začiatku pozitívne prekvapoval. Každým ďalším nápadom či zvratom. Po chvíli som sa tým, už naplno pohltený príbehom, prestal zaoberať. Originálny, svieži nápad, vlastne skoro zjavenie. Chytrá, šikovná a - pozor! - samostatná práca, ktorá nevykráda, necituje (netvári sa, že cituje a pritom iba sprosto vykráda) a ničím nezaostáva za najväčšími klasikami mysteriózneho žánru... čo klasikami - základnými stavebnými kameňmi, minimálne na poli filmovom (či seriálovom), dovolím si tvrdiť! ()

goauld

Zajímavý námět, který zpočátku divák bude pocitovat nelogicky, avšak během filmu mu i TO dojde. Jsou tam dosti hluchá místa a zbytečně dlouhé pasáže, jenže pokrátit je o pulku, taxe ten film nevejde ani do jedné hodiny. Svým způsobem i konec je celkem rozumný, neb hlavní protagonista by stejně neměl šanci. Každopádně mít takovou "moc", no nevim nevim, jestli by jeden byl z toho dvakrát štastný... Zajímavý však je, že daný "dar" neměla i ta Jeane... V tomto kontextu by naopak měla mít "protiklad" (svatá pana Mária pomalu) ;-) Ale jinak jo.... nebylo to špatný. Řekl bych scifíčko jak pro chlapy tak pro ženský. ()

• Film se natáčel v Selkirku a Winnipegu (Manitoba, Canada). (ČSFD)