Reklama

Reklama

Day of the Fight

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní / Sportovní
USA, 1951, 16 min

Obsahy(1)

Kubrickův krátkometrážní dokument, ve kterém nahlížíme do běžného zápasového dne boxera a do jeho vlastního soukromí. (Siriuss)

Recenze (26)

Trellíno 

všechny recenze uživatele

V porovnání s Flying Padrem už je tu vidět rozhodně velké zlepšení. Nicméně stále se jedná pouze o další běžný dokument, kterých můžeme ve více či méně "stejné" podobě vidět v Československém týdeníku desítky. Ale natočené to je dobře, to se musí uznat. Zejména kamera zde občas vykoukne z poměrně originálního místa či úhlu. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Každý nějak začínal, Kubrick například krátkým dokumentárním filmem. Co jsem vypozoroval, tak ozáření genialitou tohoto tvůrce má teprve přijít, styl zpracování nebo komentáře samotného režiséra byl víceméně konvenční. Informativní hodnota je podle mě určena spíše pro člověka, co se o sport moc nezajímá, pro druhou stranu dokument je vesměs opáčkem známých faktů. Naštěstí tato enkláva, ke které se řadím, ocení pohled běžného člověka, kterému je právě sport cizí. Neurazilo, ale ani nenadchlo - průměrné hodnocení. I tak si myslím, že pro fanoušky Stanleyho Kubricka povinnost. ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Kubrickov dokument zachytáva deň boxéra a jeho snahu presadiť sa. Oproti hlupučkému a neznesiteľnému the seafarers je day of the fight o kvalitu lepší, či už sa to týka rozprávača, ktorý utrúsi pár naozaj skvelých viet, ale aj takou zvláštnou mestskou atmosférou, ktorá je umocňená perfektným strihom a prácou z kamerou. Ale priznám sa pri niektorých scénach som musel prižmúriť oko. Takéto dokumenty mi prídu totiž strašne hlúpe, ale tak čo už. This is amerika ()

Baerdeller 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem verzi, která má 13 minut a trochu se to táhlo. Oproti Flying Padre už to ale aspoň má jakous takous úroveň a nevypadá to jako, když strejda čapne kameru na narozeninové oslavě. Přijde mi zajímavé, jak tam někteří vidí věci, které tam nejsou, jen kvůli nálepce Kubrick. Osobně mi dráždí drobná technikálie - když už dělám dokument a nalepím na něj nálepku "all events are true", nenávidím, když to není pravda. Aby byl příběh zajímavější, je soupeř Bobby Jones podáván jako bijec, který nikdy neprohrál KO. Ve skutečnosti to byl spíš boxovací panák, který už v té době měl 16 proher, včetně pět KO... Z toho pramení, proč je toho boxu na konci tak málo - Cartier Jonese sundal v druhém kole. Teď jsem mrknul na 17min verzi a ty čtyři úvodní minuty jsou televizní uvedení k tomuto dílku a určitě nejsou od Kubricka. Co v tom vidím já - už tady chtěl Kubrick vyprávět "příběh", což samo o sobě značí určitou přidanou hodnotu oproti běžné televizní reportáži, ale... o nic extra speciálního zatím nejde. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Skvěle vygradovaný dokument až do zápasu. Řeč vypravěče je moc dobře napsaná. Atmosféru napětí Kubrick v divákovi vyvolá, ale závěr je přiliš rychlý, zbrklý. Zřejmě schválně. Kubrick poukazuje na box jako na násilnickou činnost, kterou si někteří vydělávají na živobytí. Nevidí v něm žádné kouzlo. V očích Kubricka jde o násilnickou rutinu, kterou respektuje, ale nechápe lidskou fascinaci jí (fan = fanatik). Přesto ale bleskový záběr s pár větami vypravěče zklame:-) Určitě zajímavý dokument s pár moc pěknými záběry (např. záběr na ring z místa pod židlí jednoho z boxerů). 80% ()

Zajímavosti (1)

  • Film stál Stanleyho Kubricka přesně 3900 dolarů, filmové studio RKO-Pathé za něj zaplatilo 4000 dolarů. (raffspIn)

Související novinky

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

Kubrickův „ztracený film“ konečně v HD

08.08.2012

Psal se rok 1953 a čtyřiadvacetiletý začínající filmař jménem Stanley Kubrick natočil za 50 000 dolarů vojenské drama Fear and Desire. Bylo o čtyřech vojácích, jejichž letadlo havaruje za… (více)

Reklama

Reklama