Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radyo

Woody Allen je sice tak trochu (hodně) praštěný režisér, ale jeho filmy mají něco do sebe. Darebáčci mě docela dost pobavili, ovšem celý příběh je nutné brát s hodně velkou nadsázkou. Výborné výkony Tracey Ullmanové a samotného Allena v hlavních rolích jsou ve srovnání s "jednodušší" postavou Michaela Rapaporta trochu odsunuty do pozadí, neboť Rapaport i přes menší prostor (ve srovnání s oběma zmíněnými hvězdami) dokázal svou postavu skutečně "obdařit" místy až neuvěřitelnou "primitivitou". ()

Astaroth12

Ty sa radšej snaž byť chytrý, lebo keď zostaneš takto blbý, budeme mat stále problemy!! Alebo Nechcem sa učiť, chcem sa nažrať!  Niekedy sú dialógy nádherne inteligentné a inokedy zas len čisto vytiahnuté z bežného života obyčajných ľudí. Je vynikajúce, že film sa sústredil hlavne na ústrednú dvojicu, tie ich konverzačné prejavy boli otvorené a oku či uchu lahodné. Ale nešlo iba o excelentnú konverzačku, ale aj o to sa podeliť s divákmi o nejakú peknú myšlienku a tou bolo to, že šťastie si za peniaze nekúpiš. A i keď tá myšlienka nie je originálna, zato je vždy aktuálna. Príučka od života v priamom prenose, lebo ľahké je sa dostáť na výslnie, ale ešte ľahšie z neho spadnúť. Film až pri konci už trocha strácal dych, ale aj tak si do konca zachoval svoju tvár. Woody Allen zase je rozhodujúcim článkom filmu a aj keď takéhoto roztomilého babráka hra často, vždy do každej role da niečo osobitého a tu to nebolo inač. Ja vždy pri jeho filmoch žasnem, ako ma vie skoro každým príbehom, tak veľmi zaujať. Silné 4*. ()

sud

Po svém kapánek hořkém a vážnějším období se Woody Allen rozhodl natočit Darebáčky, film podle scénáře, který v jeho šuplíku vězel dost dlouho. A opět tu od začátku máme komedii, velmi podobnou jeho raným kouskům. Vtip střídá vtip a hláška hlášku a při epizodě s kopání tunelu jsem si říkal že sleduji Seber prachy a zmiz 2. Ovšem, chyba lávky. Woody posléze film změní, ale ne na vážno. Začíná více moralizovat, není tak ztřeštěný a objevují se celkem znatelné romantické prvky, připomínající Woodyho 80. léta. Derebáčci jsou de facto bilancí Woodyho filmografie. Bilance za plný počet. 100%. ()

misterz

Tak neviem, asi pánovi Allenovi začínam prichádzať na chuť. Nič prevratne dokonalé tu síce nie je, ale kto veľa nečaká, bude milo prekvapený. Ide najmä o zábavu, ale nie len tak hocijakú. Film je presiaknutý inteligentným, milým humorom s iskrivými dialógmi, hlavne medzi na prvý pohľad jednoduchším manželským párom. Ale ilúzia jednoduchosti je naozaj iba ilúzia. Opak je pravdou. Povedal by som, že tu ide o manželskú konverzačnú excelentnosť. Dej bol síce veľmi priamočiary, ale to v tomto prípade nevadilo, pretože práve vďaka tomuto žiadna nuda nehrozila. Myšlienka, že peniaze človeka nespravia šťastným tiež nie je na zahodenie. Preto u mňa slušný nadpriemer a na záver konštatovanie, že ide o ďalší z filmov ako stvorených na vytvorenie pohody a peknej chvíľky. 80/100 ()

IdentityS73

Tak tohle se mi moc nelíbilo...celkově Woodyho Alana moc nemusím, ale tenhle film mě nebavil skoro vůbec. Možná bych mohla dát za vinu i tomu, že jsem se na něj dívala jen tak "z půlky" a prvních asi 10 minut jsem neviděla vůbec, ale rozhodně to, že mě to neohromilo, nebude jenom tím...Herečka Tracey Ullman mi navíc neni vůbec sympatická. ()

• David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)
  • Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)