Reklama

Reklama

Nejlepší

(festivalový název)
  • Polsko Najlepszy (více)
Trailer
Životopisný / Drama / Sportovní
Polsko, 2017, 104 min

Hrají:

Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou filmu je sportovec, který nadchnul celý svět, ale v domovském Polsku je dodnes prakticky neznámou osobou. Fascinující příběh plný úpadků, návratů a nezvyklé síly je inspirován životem Jerzyho Górského, muže, který dokončil tzv. „běh smrti“ a ustanovil světový rekord v triatlonových mistrovstvích světa a mj. také dobyl titul mistra světa ve vzdálenosti „Double Ironman“ v čase 24 hodin, 47 minut a 46 sekund. Tohoto rekordu by Jerzy nedosáhl, jestliže by se v jeho životě neobjevily dvě ženy. Jednu ztratil, druhá se stala motivací, aby zabojoval o svůj život. (3Kino Fest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Silný příběh o muži, který propadne drogám a je z něj chodící troska a když to vypadá, že je na odpis, tak jde na léčení, spraví se a jde ještě na Olympiádu vyhrát Triatlon. Tyhle příběhy o pádu, ztrátě a touze zvítězit mě hodně baví. Bral bych sice spíše více závodů a sportování, ve výsledku je film spíše Drama o drogově závislých, ale film nenudí, udrží si divákovou pozornost a to je důležité. 8/10. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Když pominu fakt, že Lukasz Palkowski nám to trochu na naše oko vymazlil, tak klobouk dolů před Jerzym, potažmo před Jakubem Gierszalem, který ho hrál bezkonkurenčně skvěle. Jeho feťácké eskapády byly tak odporný, že se tomu nedalo nevěřit. Měla jsem chuť tam mezi ně (do jejich doupěte) vlítnout a zkontrolovat, jestli je to opravdu nějaká jiná neškodná šťáva. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi někdo tvrdil, že to natočil Ondřej Trojan, tak bych mu to sežral i s navijákem. Já si totiž nemůžu pomoc, ale ono to jede na stejné „odlehčeně-vážné“ vlně jako Občanský průkaz; obraz jedné generace, který se skrze zábavné historky a hláškující postavy překlopí krok po kroku v něco o poznání serióznějšího a vážnějšího. Každopádně první polovina výrazně lepší té druhé. Právě proto, že jen zachycuje „normalizační“ eskapády jednoho feťáka. Jakmile se ovšem najede na schématický syžet „kterak se postavil osudu i lékařským posudkům a ve sportu novou drogu našel“, tak to zneužívá veškeré myslitelná klišé tím nejlacinějším možným způsobem. Každopádně herecké výkony a osudy jsou to natolik silné, že to nepopiratelně i tak utáhnou, ale tohle si vyloženě říkalo o aspoň trochu podvratnější přístup než další z řady nekonečných variací téhož. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Povedený polský film o tom, kterak valibuk holdující drogám může změnit svůj osud a stát se šampionem v kapitalistických Spojených státech amerických. Nutno říct, že první 2/3 filmu by se na základních školách mohli pouštět jako dokument o tom, kterak můžete dopadnout, když se stanete uživatelem. 76 % ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Za mě jedna veliká poklona do Polska -> Łukasz Palkowski, Piotr Sobociński jr., němý úžas nad hereckým talentem -> Jakub Gierszał a neskonalý obdiv -> Jerzy Górski. Inu, nejneuvěřitelnější příběhy píše život sám, kdyby mi chtěl někdo vyprávět, že se z totální smažky stane mistr světa v triatlonu (!), nejspíš bych si zaklepala na čelo, možná bych se i smála. Jenže tady nám to tvůrci předestřeli v necelých dvou hodinách a bylo to setsakramentsky výživný vyprávění. Já tentokrát bez výtek, neb on to Jurek vážně dal, a je mi jedno, jak to stvořitelé pro film učesali. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Jerzy Górski byl od 16 do 30 let  závislým na drogách, v závěru své narkomanské kariéry vážil 50 kg, užíval denně heroin a vykouřil 100 cigaret. Cesta k vítězství v roce 1990 v aironmanu mu trvala 6 let. (sator)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v poľských mestách Wroclaw, Legnica, Swidnica a Glogów. Časť natáčania prebiehala aj v Chorvátsku. (MikaelSVK)
  • Zatímco na předchozí Palkowského film Bohové (2014) přšlo v Polsku do kin 2,5 miliónu diváků, což bylo v 38 miliónovém Polsku vnímáno jako velký úspěch, na výrazně nákladnějšího Nejlepšího jich do kin zamířilo „pouze“ 750 tisíc a z komerčního hlediska šlo o propadák. (klukluka)

Reklama

Reklama