Nejlepší

(festivalový název)
  • Polsko Najlepszy (více)
Životopisný / Drama / Sportovní
Polsko, 2017, 104 min

Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz (více)

Hlavním hrdinou filmu je sportovec, který nadchnul celý svět, ale v domovském Polsku je dodnes prakticky neznámou osobou. Fascinující příběh plný úpadků, návratů a nezvyklé síly je inspirován životem Jerzyho Górského, muže, který dokončil tzv. „běh smrti“ a ustanovil světový rekord v triatlonových mistrovstvích světa a mj. také dobyl titul mistra světa ve vzdálenosti „Double Ironman“ v čase 24 hodin, 47 minut a 46 sekund. Tohoto rekordu by Jerzy nedosáhl, jestliže by se v jeho životě neobjevily dvě ženy. Jednu ztratil, druhá se stala motivací, aby zabojoval o svůj život. (3Kino Fest)

jauahaoas

Za mě 4,5*. Mělo to pár lehce špatných scén a to týpků na startu plavců Double Iron Man, kolo od paní doktorky, jinak by jel asi na polské skládačce apod. Myslím, že to bylo trochu nadkopnuté. Pokud by takto fetoval, měl by játra, ledviny a trávící systém, opomenu-li mozek, natolik vykvaltovaný, že by neušel ani 1 km a na zázraky nevěřím, leda že by švindloval a místo fetu si dávkoval stereoidy. Je pravda, že na vývar se to dalo doběhnout. Film ovšem bravurní. Klobouk dolů Pšonci - umíte. Jinak Jakub má opravdu našlápnuto, jako málokdo z východního bloku, na světovou filmovou scénu. ()

stuj

Ze začátku to vypadá na spanilou jízdu mládeže, co si dokáže užívat života a házet věci za hlavu. Pak se to vyvine ve feťácké drama - odvykačka, nebo smrt. A nakonec je z toho sportovní překonávání sebe sama. Pěkný to vývoj. :) ()