Dobrá znamení

Velká Británie, (2019–2023), 10 h 30 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvůrci:

Neil Gaiman

Předloha:

Neil Gaiman (kniha), Terry Pratchett (kniha)

Kamera:

Gavin Finney

Hudba:

David Arnold

David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays, Sian Brooke, Jon Hamm, Jack Whitehall, Michael McKean, Amma Ris, Alfie Taylor (více)

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud... (LenkaStr)

Fr

„DĚTI! ZAHRÁVAT SI S ARMAGEDDONEM MŮŽE BÝT NEBEZPEČNÉ. DOMA TO RADĚJI NEZKOUŠEJTE…“ /// Hodně ukecaný, ne všechno je zajímavý a vtipný, ale nápad je fajn, stejně jako provedení. Má to solidní vypravěčský tempo a o náhody (a zajímavý postavy) zde není nouze. A ftipný je to hlavně tím, jak to naráží na náboženství. Teda aspoň mě tyhle fórky bavěj. Seriál se mi líbil, ale musí se vám trefit přesně do vkusu i nálady. Zabejvá se „hezkejma“ věcma, má sympatický obsazení a hrajou k tomu Queen…takže další sérii dám! Když teda Bůh dá… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1990 napsali Terry Pratchett & Neil Gaiman, neznám. 2.) Cokoliv řeknu, je pravda. /// Thx za titule „Laisobel, Umpalumpa3 a KevSpa“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Wally

Po první epizodě, ze které jsem byl nadšen a strašně se bavil, jsem hned těmi následujícími vystřízlivěl a zjistil jsem, že i přes slibný začátek se ze mne fanoušek T. Pratchetta nikdy nestane. Ostatní díly obsahovaly dva tři dobré vtipy a zbytek se topil v trapnosti (lovec čarodějnic, čarodějka sama apod) a nezachranili to ani skvělí M. Sheen a D. Tennant. ()

kulyk

Sice jsem po většinu seriálu čekal, kdy uvidím poprvé a doslovně ,,anděla s ďáblem v těle", přinejmenším tedy předovýstupku druhého v zadní části prvního, ale co už. Účel splněn, devadesát devítka Radeček přečte knihu. Aha, hvězda dolů za absenci ,,těch druhých" jezdců z Apokalypsy. Chcete-li je poznat, následujte Radkina. Nebudete zklamáni. Nejste-li blbečci. ()

Elerrina

Geniální Tennant a tradičně dobrý Sheen si kradou celý seriál pro sebe. Bez jejich atypické buddy vztahovky by se jednalo jen o neúnosně natahovanou a vlastně dost přihlouplou anekdotu na téma Přichází Satan, ke které je přilepená další úplně zbytečná vyprávěcí linka s čarodějnicemi, lovci čarodějnic a knihou pitomých neomylných proroctví. Typický pratchettovský humor působí v těchhle reálných kulisách mírně rušivě, naopak finální Apokalypsa je bohužel směšná nezáměrně. Trochu to naštěstí napraví nebesko-pekelná soudní dohra, která přijde po konci světa, aneb dvojití agenti to nikdy nemají lehké. ()

Radek99

Dost povedená seriálová adaptace knihy Terry Pratchetta a Neila Gaimana Dobrá znamení...britský look, styl humoru, příjemný vizuál i vtipné hlášky, navíc ústřední andělsko-démonská dvojice je neodolatelná...David Tennant a Michael Sheen jsou dokonale obsazení... Originální je i samo ústřední téma - pojmout Armageddon takto vtipně je opravdu trefa do černého... :-) Postavu Azirafala jsem si tak oblíbil, že si dodatečně přečtu i knižní předlohu... ()

• Některé scény, ve kterých Crowley (David Tennant) řídí hořící auto, byly opravdu udělány tak, že Tennant seděl v opravdovém autě, které hořelo. (NiWi)
  • Dej druhej série už nevychádza z pôvodnej knižnej predlohy, ale je nový. Slúži na preklenutie dejovej linky medzi príbehom pôvodnej knihy a nevydaným námetom knižného pokračovania. (Mandragor)

Dobrá znamení se dočkají další série

Dobrá znamení se dočkají další série

30.06.2021

Populární seriál Dobrá znamení podle knihy spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana se dočká druhé série. Ta vznikne pod dohledem samotného Gaimana, jenž prý s Pratchattem kdysi dávno vymyslel… (více)