Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

joelly01

Tuhle vecer byl hned dvakrat po sobe. Napred "cesta" a pak "upirisko". Nebudu si zde hrat na inteligenta nejprudsiho a kritika filmoveho, nejpovolanejsiho. Na rozdil od krvesaje v Brooklynu se mi moc libilo jak Eddie cestoval do Ameriky! V televizi to davaji minimalne trikrat do roka a me kdyz se to podari chytnout, tak se na to vzdycky divam a vzdy me to pobavi. Hlavne mam slabost pro lazebnika a jeho kamarady a take zboznuji skupinu "Sexy Bonbonky"! ()

Belsazar

Pěkná a příjemná komedie. Škoda, že neobsahuje nic "vyššího". Jako kluk jsem ji viděl mnohokrát, dneska mi u ní právě "to něco" chybí, ale směji se stejně. :-) ()

Clark_Kent

Báječný osmdesátky a vynikající komedie, která chytne za srdíčko. Eddie Murphy a romantika se vším všudy. Africký princ, který našel životní lásku a to bez donucení a spousty zlata. ()

Jan.Cada1

Fajn komedie s výborným scénářem a krásnými kostýmy - není divu, že snímek byl nominován na na Oscara právě v této kategorii. Dal bych tak 4,5 hvězdy, ale zaokrouhluje se nahoru. ()

Shitonit

Film, co si umí jít svou cestou, cestu vyšlapal, a dá se po ní jít stále znova. Váš královský penis je již čistý princi.... Přebral jsem do svého repertoáru. ()

Dinsberg

Kromě prvních dvou Policajtů z Beverly Hills a 48 hodin jediný film, ketrý nesklouzává k trapnosti. Eddie Murphy dobře věděl proč se ze třetího doktora Doolittla vyvlíknout. ()

fordhont

Velmi zábavný film, který jsem měl už od mala rád. Murphyho a Hallovi trojrole i vícerole jsou k pobavení. Film doplňuje pěkná hudba a v českém podání vynikající (původní) dabing s Mahdalem. ()

Borecz

Tento film mám rád hned z několika důvodů, zaprvé: hraje v něm Eddie Murphy a hraje v něm skvěle. Zadruhé: ohromně se mi líbí námět i zracování tohoto filmu a za třetí: nikdy se mi neomrzí pohled na prince Zamundy, který rozzářeně vytírá podlahu fastfoodu :) Je to zkrátka uvolněná komedie, na kterou se vždy rád podívám. ()

Kubi21

Velice slušná komedie, při které jsem se ale smál více před lety. Ty roky a moc repríz je na tom filmu vidět. Zábava je to hodně dobrá, ale ne úplně na odrovnání, ikdyž "Královský penis je čistý" a "Polib mi ji taky" jsou už dnes kultovní. ()

HEED

Ani nevim, jak jsem mohl tak vtipnou kemdii přehlížet tak dlouhou dobu. Edie Murphy je prostě komik. I když mi často vadily ty černošké kecy od toho faráře, kterým jsem moc nerozuměl. Jinak ale spokojenost. Moje velká premiéra tohoto filmu se konala v roce 2012, o to větší kouzlo film má. ()

Stanix

Moje oblíbená pohádka s Eddiem, s kouzlem Ameriky 80.let a zajímavým hereckým obsazením. Murphy tu tak trochu hraje sám sebe, co by milovník snobství a luxusu, navíc stvořil i samotný příběh a spolu s Arseniem vdechli život asi deseti postavám. Je to takový film pro pamětníky a já jsem....pamětník. ()

fimler

Každý asi ví že Murphy už si lepší roli nezahraje než policajta v Beverly Hills a prince ve filmu Cesta do Ameriky, ale i na výkony v ostatních filmech ho mám rád.Film je takoví zvláštní tím nemyslím jenom hloupé vtipy které mě pobavily, ale i celkové zpracování a kostýmy.Dnes už je to klasika a proto to má tak vysoké hodnocení pro mě je to taky klasika kterou jsem dlouho opomíjel a kdybych to viděl dřív tak bych se možná přiklonil k pětihvězdičkovému hodnocení. ()

PlayEasy

Tuhle naši dáááávnou klasiku fakt milujeme a společně s BH Cop a Záměnou (nepočítáme Shreka :) je to určitě nejlepší film Eddieho, u kterého se vždy zasmějeme a vždy se k němu s velkou chutí vrátíme. Prostě klasika jak má být! :) ..... Btw - po x-tém zhlédnutí jsme si konečně všimli dokonalého camea bratři Dukeů (padouchů ze Záměny) ... a je to paráda! 90% ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)