-soch-

Komédia, o ktorej som donedávna ani nepočul sa po "sto rokoch" vrátila do TV Markíza. Aspoň teraz som si ju všimol. Netušil som, že Eddie Murphy natočil niečo takéto a to som z jeho úbohej filmotéky videl bohužiaľ dosť. Pri úvodných titulkoch ma zarazil hlas ŠTEFANA BUČKA, ktorého "titulkársku" kariéru som radil skôr ku pôvodným dabingom a VHS dabingom od Intersonicu. V samotnom filme si ale zadaboval iba krpaté postavy. AYKROYDA nadaboval menej známy BORIS ZACHAR a MURPHYHO klasicky TOPOĽSKÝ. Vedľajšie úlohy obsadili tiež výborne. Dvoch starcov - miliardárov dabovali senzačné hlasy, ktoré však už odišli do hereckého neba SLÁVO DROZD a GUSTÁV LEGÉŇ, ďalej: VLADO BARTOŇ, SILVIA PETOOVÁ, LOTAR RADVÁNYI a ďalší. Réžia slovenských dialógov: BOHUMIL MARTINÁK ()

cerbygerby

No tak tohle byl pěkný kousek... Film ukázal jak je snadné se stát žebrákem a naopak milionářem.. Skvělé obsazení... herci to zahráli fakt suprově. ()

Jeand´Boa

Geniální humor vystavěný zejména na bravůrních hereckých výkonech a vtipně vymyšlené zápletce...další z mých vzpomínek na dětství (samozřejmě nejen) u televize... ()

Mandalorian

Komedie, která vám ukáže vskutku originální nápad dotažený do konce. Všichni protagonisté hrajá skvěle a člověk se nádherně baví. Ve filmu se nevyskytne žádná nesrovnalost, jakou byste si měli lámat hlavu. 100% ()

dalziel

Rodinná komédia ,ktorú sme vážne dokázali sledovať všetci v rodine bez nejakých tých bitiek o ovládač.A to aj opakovane..Jamie is so hot... ()

Razzor_82

"Udělali z nás pokusný králíky." Bláznivá dvojka Dan Aykroyd a Eddie Murphy vyčaruje úsměv na mé tváři i po několika letech. Výborná pointa filmu kde se konfrontuje chudoba a bohatství. Záměna a manipulace dvou lidí z jiných sociálních vrstev. Skvělé obraty v příběhu. Ztřeštěná komedie osmdesátých let. 9/10 ()

John80

Zvláštna zámena dvaja bratia vymenia zobraka z ulice , ktorý sa stane aj ich stávkou za svojho kolegu , ktorého budú podozrievať z krádeže 3* ()

fandalehy

Zajímavá komedie, kterou graduje především skvělý Eddie Murphy. Je zajímavé sledovat jak se lidé chovají a hlavně jak se srovnají s novým prostředím..:-D ()

haWranka

Opravdu originální zábava s Murphym ještě v době, kdy se dal snést. Pro mě je naprosto nezapomenutelná scéna, kdy Louis převlečený za Santu kouše do ryby. ()

Kingjiri

Záměnu bych určitě neoznačoval za "jednu z nejlepších komedií 80. let". Vůbec to nebyl špatnej film, ale na nějakou ultimátně zábavnou komedii se mi zdál málo vtipnej. Spíš bych Záměnu popsal jako pohodovou oddychovku, u který se budete občas usmívat, ale za břicho se popadat nebudete. Palec nahoru ale dávám za příběh jako celek, kterej měl hlavu a patu a byl pěkně vypointovanej. Dvojice Aykroyd-Murphy fungovala příkladně (ať už jako protivníci, nebo jako parťáci na konci). Škoda, že nebylo víc vtipnějších scének, pořád však lehčí žánrovej nadprůměr, tři silnější hvězdy. ()