Starletka

Změna animace mi úplně nevadí, ale tak nějak mi přijde, že se s ní změnila i celková atmosféra a styl vyprávění a není to úplně ono. Ten hřejivý pocit předchozích sezón je pryč a až moc často jsem se přistihla, že absolutně nedávám pozor, co se zrovna děje. Každopádně mi chybělo samotné kempování, kterému je tentokrát věnováno jen naprosté minimum prostoru, neb výplň z drtivé většiny tvoří cestování a procházení turistických míst. A stejně tak ubyla i vzájemná interakce postav, které si teď všechny jedou po vlastní ose, a celkově to na mě prostě působilo jako kterékoliv jiné průměrné CGDCT. 6.5/10 ()

Jeoffrey

Co říct k třetí sezóně „Comfy Campu“? Asi jen to, že atmosféra je podle mě pořád stejně příjemná, jako v minulých sezónách, humor je opět takový ten lehký, milý, občas trochu bláznivý, zkrátka přesně to, co člověk od roztomilých dívek, co dělají roztomilé věci, čeká, hudebně je to velmi povedené, relaxační, plné jemných motivů s flétnami, kytarou, houslemi... Opening s endingem jsou také dobře zvolené, mají ten správný vibe, který ladí s celým seriálem a ani jednou jsem je nepřeskočil. Animace je fajn, zachycení nejrůznějších malebností japonské krajiny je stále velmi povedené, tvůrci umí prodat různé lokace, ale třeba i „jen“ kvetoucí sakury. Místo objevování japonských „geospotů“ jsme se tentokrát vydali v první půlce za lanovými mosty různých typů a konstrukcí, opět jsou zde rozličné druhy kempování, ale i cestování, pár užitečných rad pro ty, kteří by si chtěli kempování sami vyzkoušet a také spousta jídla a ukázek jeho přípravy v přírodě. Hlavní postavy jsou stále ty stejné, sympatické, zábavné, milé… Takže když je to pro mě pořád stejné, proč tentokrát dávám o tu jednu hvězdu navíc? Protože v minulých sezónách jsem furt nadával na 3DCG auta, skútr, vlastně jakýkoli zdejší dopravní prostředek a na to, jak mi to do těch nádherných malovaných 2D pozadí vůbec nesedly, kazilo mi to dojem, ale v téhle sérii se něco změnilo. Buď se zlepšily ty 3D modely, nebo se zlepšil/změnil ten, kdo je vytváří, možná se lépe sladila vzájemná kompozice, nebo (ale tomu moc nevěřím) jsem si na ně už zvykl – každopádně mě tu ten Rinnin skútr nebo auto Nadešiko sestry tentokrát nevadily – ty modely prostě byly konečně OK, nerušily mi imerzi do příběhu, nevytrhávaly mě z celkové atmosféry a já si tak mohl seriál naplno užít, kochat se krajinou a její atmosférou. Mám Juru Camp zkrátka rád, baví mě, umí mi přivodit takový ten blbý úsměv od ucha k uchu během každého dílu, a tak se těším na každé další pokračování. 8,8/10 ()