Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

Shakaar

Začátek ságy Blackadder je možná ta nejhorší řada ze všech. Nedovedu si to nijak vysvětlit ale Atkinson mi zde spíše připadal jako Mr. Bean. Ostatně všichni protagonisté na mě tak působili. Nicméně nějak to muselo začít, přes to jen trochu snižuje zážitek tohoto možná až překvapivě ne moc známém sitcomu. ()

jaki96

Rowan Atkinson v další povedené roli. Nutno říct, že právě on se z 90 % procent stará o vtipné scény a hlášky, ale i jiní mají na tom zbylých 10 % zásluhy. Dalším kladem seriálu je vytvořené prostředí staré Anglie. Při shrnutí těchto všech kladů a minimálních záporů dávám 5*. ()

nenet

Rowana Atkinsona jako Mr. Beana zrovna nemusím, takže mě Černá zmije poměrně dlouho míjela. Ale byla pro mě nakonec velice příjemným překvapením. Některé díly jsou sice slabší, ale občas jako příjemný večerníček skvělé. ()

Zeldur

Rowan Atkinson v nejlepší formě, jeho oplzlý Edmund se opravdu povedl. Skvělý seriál z prostředí temného středověku. ()

hamir0

Místní hodnocení možná trochu zkresluje fakt, že jsou tu každá ze čtyř řad Černé zmije vedeny jako samostatný seriál. Tato první řada si u mě relativně nízké hodnocení vysloužila tím, že je zkrátka ze všech nejslabší. ()

Uesbe

pozrieť si to po Trónoch je skvelý odľahčený dezert, mladý Hugh Laurie je prekvapivý bonus, škoda, že už nerobí takéto historické komédie ()

anyonecek

Vynikající start pro Rowana Atkinsona jakožto Black adder postavu ;). Nahrávky jsou v docela bídné kvalitě i na to, že to bylo v roce 1983. Setkáme se zde s prvními postavami, které nás doprovázejí od první až po poslední sérii a mění postupně role a jejich funkce. Jediné postavy, které zůstávají nedotčeny jsou pokaždé Black adder a jeho sluha Baldrick. Takovéhle kvalitní seriály s kvalitním anglickým humorem mi v dnešní době poněkud chybí a bohužel nic je nemůže nahradit. ()

maoc

Rowan mi nikdy neseděl. Tady je snesitelný. Vlastně je to celé docela dobré, ale nesmál jsem se. S první Černou zmijí nejsme kompatibilní. Další série jsou o mnoho lepší. ()

Blazkowicz

Většinu času trapné než vtipné i když pár dobrých momentů se našlo. Britský humor ještě není úplně můj šálek dobrého čaje. 2+* ()

Max Q.

Jednoznačně souhlasím s Douglasem - geniální věc. Já ani nevím, co k tomu víc napsat, citovat hlášky bych mohl donekonečna. Škoda, že hodně lidí nezná Atkinsona z téhle stránky, ale pouze jako debílka Beana. ()