Reklama

Reklama

Carnival Row

(seriál)
  • USA Carnival Row
Trailer 1
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Hrají:

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (109)

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele

Suma sumárum první série Carnival Row je nakonec velmi povedenou záležitostí. Seriálu nejvíce ubližuje jeho nevyvážené tempo, první dvě epizody se nic neděje, zatímco v posledních dvou je tolik kliček, zvratů a odhalení, že divák má pocit, jakoby viděl celou další sérii. Amazon na seriálu nešetřil a je to vidět, celý svět vypadá skvěle a hlavně stylově. Ústřední dvojice je sympatická a člověk jim nemá problém fandit. Možná by ještě pomohlo tolik nemixovat žánry a některým linkám dát větší smysl. Black Raven působí jako něco, co bylo v seriálu jen na vyplnění minutáže a linka pana Agreuse je sice zajímavá, ale děje se tak nějak mimo všechno ostatní, ale je možné, že S2 ji využije více. Každopádně jsem velmi spokojen, na Carnoval Row jsem se velmi těšil a jsem rád, že po první sérii můžu konstatovat: "Povedlo se to!" ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Noirová krimi, viktoriánské období a fantasy svět plný nadpřirozených tvorů, žijících v nelehké symbióze s lidmi. K mé velké spokojenosti mi tam šoupli všecko, co mám ráda a bylo by nevděčné to neocenit. Snadno jsem se v příběhu orientovala, ztrápený Orlando se mi snad poprvé líbil a potěšily mě i pražské lokace. ()

Reklama

MsUtahraptor 

všechny recenze uživatele

Snůška ohraných klišé ve fantazijních kulisách. V hlavní roli ufňukaný nesympatický produkt dvou znesvářených světů, kterému to "I am a broken thing." prostě nevěřím. Zatracení milenci mají nulovou chemii, Orlando se tváří, jako by ho do toho nutili, když on se ještě vdávat nechce! Romance nafintěné slečinky i rozmazleného zazobaného spratka jsou uvěřitelnější, ačkoli jedna z nich trvá pouhé tři episody. Co na tomhle mělo táhnout? Příliš okatá metafora na uprchlickou krizi a rasovou segregaci, umatlané kulisy, jednou zmíněný incest a nějaká ta tři, čtyři větší jména (Se dvěma se na konci série rozloučíme.). Pozitiva? Čechy krásné, Čechy mé. Adršpach pozvedne úroveň lecčehos. ()

krauset 

všechny recenze uživatele

Posledně jsem zmiňoval, že sociální podmínky pracujících v Burque jsou jako z Dickense. To jsem ještě netušil, že si z něj seriál vezme i tu nejotravnější věc: záměny identit a odhalování rodinných vazeb na poslední chvíli. Kromě rodin se zde spojily i postrachy Prahy a Londýna a vznikla jakási kombinace Golema s Jackem Rozparovačem. Zápletka je otřelá do té míry, že se vyšetřující sám stane podezřelým. Kde jen jsme to už viděli. Stojím si za tím, že série vypouštěné celé najednou svádí tvůrce k tomu, aby zacházeli s časem nehospodárně. Spoustu důležitých informací o podobě a fungování svět se nedozvídáme nebo jsou dávkovány roztahaně sporadicky, zato počáteční objasňující titulky opravdu potřeba nebyly. Jen se zamyslete, kolik world buildingu se udělá v pilotu Hry o trůny nebo v prvních 40 minutách Společenstva Prstenu. Já můžu stěží uvěřit, že jsem zhlédl osm epizod, subjektivně to vidím tak na polovinu. Jak mezidruhové soužití přesně funguje? Jistě, lidi děsí to, že jsou mytická stvoření na první pohled odlišná a hlavně vládnou mimořádnými schopnostmi, ale proč jsou tak tvrdí na míšence bez schopností, který vypadá jako oni? Navíc se tu ve třetí epizodě dostává poselství, které tvůrci asi nechtěli, a to že milenci různého druhu spolu mohou být hlavně proto, že jeden tak úplně nezapadá. Svůj k svému. Nechápejte mě špatně, jsou tam dobré momenty. Lidská arogance krotitelů páry a jejich pocit, že průmyslová revoluce je jediný správný vývoj, a že jsou tudíž mytické bytosti zaostalé a na špatné straně dějin. Nahlíží se do spousty problémů: od legality potratů (krátká zmínka) přes ochranu hranic, multikulturalismus (spíš mezidruhové soužití), společenské rozvrstvení a stratifikaci, sebemrskačství jako prvek zbožnosti, biopolitiku (operace polovíl), kontraproduktivnost atentátů. Ale nikdy se neřekne nic hlubokého, jde jen o nátěr. Jared Harris je tradičně charisma samo a faun Agreus Astrayon (David Gyasi) je na seriálu nejspíš to nejlepší. Nemůžu říct, že nejsem zvědavý na potvrzenou druhou sérii, ale to, s jakou vážností se celá věc bere, jak bez humoru seriál je, to přesvědčení, že provádí nějaký hluboký společenský komentář – když opravdu neprovádí –, dělá z první série jen průměrnou velkoprodukci. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já vlastně chápu kladné i záporné ohlasy, co jsem na Carnival Row četl. Pro někoho to může být nepřehledné, nebo chcete-li málo čitelné pro mě však to bylo veskrze příjemné a pozitivní překvapení. Sešly se totiž věci, které dost preferuju. Ideální počet dílů, perfektní lokace, zajímavý, místy dost krvavý děj, hlavní, herecké duo a tohle vše je zabaleno ve fantasy stylu, který mi tak zoufale chybí. Proto nemůžu hodnotit jinak a když tvůrci ještě trošku vypilují scénář a přidají pár příšer, co neznám, nebudu mít vůbec problém, něco v další sérii přihodit. ()

Galerie (104)

Zajímavosti (13)

  • Ve 13. minutě se děj odehrává v jídelně, kde je vidět na zdi nápis v českém jazyce napsaný velkými písmeny: „Kdo nepracuje nejí!“ (Yardak)
  • Na přelomu února a března 2018 Orlando Bloom natáčel na zámcích Sychrov, Frýdlant a na vlakovém nádraží v Liberci. (rakovnik)
  • Scéna nakládání vojenského materiálu do železničních vagónů se natáčela v železničním depu v Turnově, a to konkrétně v pátek 28. 2. 2020. (Yardak)

Související novinky

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

Reklama

Reklama