Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Eeve

Musím priznať, že táto verzia Hulka sa mi páči o čosi viac, ako neskôr sfilmovaný Neuveriteľný Hulk, hlavne kvôli psychologickej rovine, ktorá je tu oveľa rozsiahlejšia (vlastne skoro celý film :)), ktorej sa dáva najväčší priestor a na ktorej sa stavia. To je proste štýl Anga Leeho, nič iné som ani neočakávala. Ojedinelejšie akčné scény sú takisto dobre spracované, zaujímavo sa poňal aj koncept obrazu v obraze, ktorý mal pripomínať samotné komiksy a dávať nám možnosť nazerať na scénu z viacerých uhlov pohľadu, avšak miestami toho bolo až príliš a naopak to zneprehľadňovalo dianie. Herecké obsadenie celkom príjemne vybrané, hlavne Eric Bana mi tam sedel, avšak najlepší herecký výkon podal suverénne Nick Nolte, ten si to evidentne aj najviac užíval :) Najlepší casting pre mňa ale určite Sam Elliot, ten mi tam veľmi sadol, a jeho mladšie alter-ego Todd Tesen - snáď najlepší výber herca, ktorý má zosobňovať mladšiu verziu iného herca, aký som kedy videla. Najhorší casting - jednoznačne Connelly, a tú mávam celkom rada, ale takú plochú postavu som už dávno nevidela, poväčšine len zíra do prázdna, bez emócií, vzťah s Brucom bez akejkoľvek chémie - škoda. PS: Prvý krát som videla ešte na videopáske, a bol to celkom dobrý zážitok :) PS 2: Často ho nehaním, ale tu vôbec neodporúčam český dabing. To bolo až zle počúvať, najhoršie však je že sa tam často vyskytovali aj vety, ktoré postavy v origináli vôbec nepovedali (doslova proste vymyslené), alebo úplne pozmenený význam. Naozaj odporúčam originál, hercom dobre rozumieť, s titulkami sa každý s aspoň priemernou znalosťou anglického jazyka ani nemusí trápiť. ()

kacer4

Film mal potenciál len asi nebol využitý. Namiesto tej všestrannej potvory mohol Hulk dostať dôstojnejšieho súpera. Celý film bol celkom skušný ale ten záver bol úplna katastrofa. A nalepené fúze Sama Elliotta tiež. ()

Taarg

Film je horším béčkem, pokusem o směsici akce, biologie a psychologie. Jak se z molekulárního biologa stane lékař, je stejně nepochopitelné, jako jak se z Bruce Bannera stane Hulk a z jeho otce cosi zvlášního. Akční scény jsou fajn, střihy a prolínající obrazy přidávají na snesitelnosti, ale motivace postav je děsuplná. Bruce se snaží přijít na to, proč je bez emocí, což ještě docela jde. Ale postavy Rosse, který je vlastně "pouze" vojákem a Davida Bannera, jenž se snaží vzít všechnu sílu, jsou nepochopitelné. Škoda, kdyby se více rozpracovaly, když už se autor o tu psychoanalýzu snaží, mohl vzniknout snímek, který divákovi i něco dá. 40% ()

Jason13

Shlédnuto až v roce 2013. Nevím přesně co jsem očekával od akčních filmů před deseti lety, ale jsem si zcela jist, že nuda to nebyla. Tady se bohužel dostavila. Svým způsobem oceňuji režisérovu snahu o vykreslení postav a děje povídačkami mezi akčními sekvencemi, ale tady je týhle omáčky už přespříliš. A herci (ačkoliv nejsou špatní, např. Nick Nolte zaslouží pochvalu) nejsou zas tak megasympatičtí, abych jim ty dialogy vydržel žrát víc jak hodinu. Zhruba v polovině přepálené stopáže jsem se proto začal nudit velmi... Rozdělování obrazu na komiksová okénka je podle mě jedním z plusů filmu a docela rád bych něco podobného viděl i v nějaké novější a akčnější komiksové adaptaci. Tohle a akce v poušti (rozebírání tanků je super) vynáší Hulka na tři hvězdy, ale ani o kousek výš. ()

brasek

Celý Hulk mal radšej ostať iba vo forme komixu. Nepodarená zelená príšera ma bude strašiť však naďalej. ()

Tomko87

Nevýrazné tintítko Banner keď sa naserie, zmení sa na extrémne nervné zelené hovädo. Tak je tomu v predlohe. Tak na čo do filmu trepať psychologickú vložku otca a syna. Je to umelé a rušívé. ()

MadyDollar

Dvě věci mi dost zkazily celkový dojem. První, ten střih a přechody snímků byly byly zezačátku moc fajn, ale jak je to furt v takový míře a pořád a pořád dokola, nakonec to člověku začne lézt krkem. Druhá, už trošku drobnější, byl výběr hudby v závěru filmu. Když se děj odehrává v té poušti, vůbec se tam ta hudba nehodí. Jinak Hulk udělanej krásně, herci vynikající, všechno super. Kromě těch dvou věcí nemám co vytknout. ()

PanPyzamo

Hulk... Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Příběh je otřesný, efekty strašné a soundtrack příšerný. Tenhle film nemá více méně skoro nic dobrého a až na pár akčních scén, které též stojí za starou bačkoru se jedná o průměrný film, který ani Marvel fanouškům nedoporučuji. 5/10 ()

morbn

Najlepší hraný HULK (pre mňa), inovatívny strih, prekladanie okienok ako v komikse atď., skoro presná  adaptácia komiksu (konkrétne zošity si už nepamätám). Má to svoje mušky, ale na rok 2003 je to slušná nálož, aj grafická práca. Jennifer ma baví, hlavne od Dark City, čo je dosť nedocenený film. Eric Bana sa na postavu Hulka úplne hodí a je to proste lepšie ako v roku 2008. Ako origin je to fajn film. A Lou Ferrigno je mikroplus :) ()

Lester

Kombinace Anga Leeho a Hulka navnadila asi mnoho filmových fandů.Forma vyprávění je nápaditá,honička v poušti strhující a zábavná v kontrastu s nemastnou filnální akcí.Stopáž je přemrštěná,zkrácení o půlhodinu by filmu prospělo a zahnalo občasnou nudu.Ve srovnání se Spider-manem přesto o třídu výš. ()

ttoper

Asi jsem jiny nez ostatni, ale me se spis libila prvni polovina filmu, na kterou tak vsichni vesele nadavaji, nez akcni sceny u kterych jsem se celkem nudil. ()

MDoctor

Spidermanovi jsem dal 4 hvězdičky ale Hulk je daleko lepší proto dávám 5. Opravdu dokonalý střih, Hulk vypadá fakt dobře daleko líp než Glum takže ILM se zase předvedli. Ang Lee chtěl do filmu nacpat celý příběh a povedlo se mu to fakt skvěle. ()

Kosta

Jestliže X-MANi zacházeli dosti hluboko do psychologie hlavních hrdinů, HULK, což je mu až ke škodě, jde dál. Jako drama by byl tento film výborný, ale jako drama natočené podle comiksové předlohy už za výše jmenovaným zůstává pozadu. Nelze upřít režijní um Anga Lee. Přesto jeho kamerové a střihové experimenty vyšli trochu na prázdno ( narozdíl od KILL BILL ). Eric Bana, který se touto rolí nadobro zařadil mezi filmové stars, hraje velice příjemně a v rámci toho co hrát má. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)