Ve světě sužovaném smrtícími tvory, kteří loví podle zvuku, hledá dospívající dívka se svojí rodinou útočiště za městem, kde narazí na tajemný kult. (Netflix)

silentname

"The Silence" už viac-menej len potvrdzuje všetko čo som povedal o Johnovi R. Leonettim v mojich predošlých komentároch na jeho staršie filmy. Je to skvelý kameraman, no ako hororový režisér absolútne nevie vytvoriť atmosféru a mám problém mu jeho koncepty prijať. A toto nie je výnimka. Možno je to zatiaľ jeho najlepší film, no s tým, že som jeho predošlé filmy ohodnotil F a D to veľa neznamená. Tento film má v prvom rade Stanleyho Tucci, ktorý je skvelý herec a dokáže aj z najhorších rolí niečo vyťažiť. A myslím si, že tu celkom obstojne funguje. Kiernan Shipka je okey, no miestami nemám pocit, že by bola reálne hluchá a režisér sa to snaží akosi kompenzovať tým, že prišla o sluch len nedávno. Ja neviem. Mal som jej miestami problém uveriť. Celkovo však toto má byť horor a reálne je to zamaskovaná dráma. Narozdiel od filmu "A Quiet Place" však veľmi málo používa svoje temné bytosti, a viac sa rozhodol sústrediť na sfanatizovaných ľudí s vyrezanými jazykmi. Neviem čo mám na to povedať. Pri vyššie spomenutom filme sme mali skvelé vyvrcholenie, ktoré bolo efektné a silné. Tu sa to povedať nedá. Začína to celkom dobre s pásom mobilov, na ktorý je nastavené veľké množstvo budíkov, no potom je to príliš krátke, ničím zaujímavé a reálne to ani nejako výrazne nefunguje. Vieme ako to dopadne a je to viac nuda, než čokoľvek iné. Okrem toho sú tu aj momentky, kde som spytoval hlúposť scenáristov. Bolo už jasne povedané, že majú byť všetci ticho? Bolo. Prečo policajti stále používajú sirény? Nikto im nepovedal, aby s tým prestali? Ja neviem. Film by chcel dosiahnuť na méty filmov ako boli "A Quiet Place" alebo "Bird Box", no v prvom rade neponúka nič čo by sme už nevideli, a absolútne nevie pracovať s reálnou atmosférou a miesto toho sa len túlame kade tade, sme ticho a vonku sú nejaké slepé malé terodaktyly len tak mimochodom. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D+ ()

dr.horrible

V dvoch scénach (pád do jamy, záver) v podstate paródia na Quiet Place. Miestami do očí bijúca slaboduchosť zabila aj tých pár dobrých nápadov (drtička, mobilová “bomba”) a celé to degradovala niekde na úroveň televízneho béčka. Téma stále baví, scenáristicky je to ale vyslovene hlúpe, a s predošlými dvoma tématicky spriaznenými filmami to nejde ani len vzdialene zrovnávať. Proste fail. ()

Havaj8

Tak hned z traileru bylo jasný že to bude kopírka quiet place. Bylo to vyprávěný trošku z jinýho úhlu, trochu odlišný příšery v uvozovkách, ale jinak slabší odvar. Napětí se moc krájet nedalo a bylo tam bohužel spoustu hluchejch pasáží, kdy se tam buď nic nedělo a nebo naopak dělo, ale úplně mimo mísu, plno blbejch keců. Divím se, že do něčeho takovýho Netflix šel, když už se jim povedl Bird box. Nicméně závěr potěšil a na dvojku bych se určitě podíval. ()

dubinak

Tady si z nás Netflix asi dělá prdel, ne? Sabrina a Zelda měly pauzu od seriálu, tak si řekly, že nebudou zahálet, protože peňazí je treba. V životě jsem neviděla tak neskutečně debilní chování postav po všech směrech. Digitální efekty jsou navíc fakt průser a přesto, že to má pouhých 90 minut, připadalo mi to jako věčnost. Herecké obsazení je přitom na dobré úrovni. Prosím vás, už toho Leonettiho k režii nepouštějte, stačí, že nám zkurvil Annabelle. ()

Anderton

Tak nízkemu hodnoteniu skutočne nerozumiem, za mňa film takmer vôbec nezaostáva za tou spomínanou konkurenciou oboch filmov nakrútených v cca rovnakom čase s podobnou tematikou. Ale tu sú monštrá pozemského pôvodu. Atmosféra je dosť temná (...búrka...), niekoľko scén je vygradovaných na maximum (...had, telefóny...), občas sa človek aj čierno-humorne zasmeje (...drtička...) a ako to už chodí, tou najväčšou hrozbou, či skôr zlom, nie je príroda, ale ľudia. V tomto prípade ale v trochu inej forme, než by ste čakali a možno aj preto nemusia mať film v tak nábožensky založených Štátoch radi. U mňa zapojením istej skupinky ľudí do deja Potichu zabodovalo ešte viac. ()

• Napriek podobnosti so snímkom Tiché miesto (2018) je tento film založený na rovnomennej knihe od Tima Lebbona, ktorá vyšla v roku 2015, teda celé 3 roky pred filmom Tiché miesto. (Astonko)