Sklep

Dlouholeté manželství Milana a Táni je v troskách, spojuje je už jenom jejich jediná dcera Lenka. Když se ale 16-ti letá teenegerka nevrátí domů z mejdanu, jejich život se obrátí naruby. Oba rodiče pohltí bezmoc, strach a pocit viny. Kamarádi, spolužáci, sousedé, nikdo jim neumí pomoct. Milan už nevěří ani policejnímu pátrání, které nikam nevede a rozhodne se odhalit pravdu sám... (Mirius FD)

vox_populi

konečne prvý slovenský film z posledného obdobia, ktorý sa dal dopozerať...žiaľ, to čo fungovalo a bolo dobré nemalo so Slovákmi nič spoločné...Jean-Marc Barr ukázal, ako sa má hrať a na druhej strane Štofan a Ondrík boli ukážkovým príkladom, ako sa hrať nemá. Filmu pomohla i slušná réžia Igora Vološina. Epizódna úloha opilca bola trápnou exhibíciou kedysi populárneho Čecha Romana Skamene. Nuž - dobrí herci už skoro vymreli a nové generácie "umelcov" nestoja za nič! ()

Arsenal83

Najhoršie je, keď do roly 16-ročnej puberťaky vyberú už len ksichtom evidentne oveľa staršiu herečku. Aby som nikoho nezmiatol, hovorím konkrétne o Simonette Hladkej, viem, že tu je ťažko hovoriť o herectve, ale tak to tu napísali. Ale dali jej koženku, takže cool, už nemusí hrať len v Susedských prípadoch, môže svoje drevené pohyby veselo prezentovať konečne aj v zahraničí. Dabing je príšerný, niekedy sa ani netrafia do otvorených úst herca. Ondrík, hoci sa hodí skôr do roly zločinca, tu hrá o tri galaxie pred ostatnými a taký otec s matkou a ten blbý chlapec to je len spolok ochotníkov. Po polhodine nastáva vyšetrovanie a keď všetky tie nedostatky prekusneme, začíname byť zvedavý aj na koniec. Dostaneme však okopírovaný záver zo známeho amerického filmu. ()

Radko

Alfred Hitchock v slávnej knihe rozhovorov s Françoisom Truffautom povedal, že môžete mať akéhokoľvek výnimočného herca, no ak je scenár o ničom, môžu sa herci snažiť koľko môžu, film nijako nezachránia. Pivnica je toho žiarivým príkladom. Tvorcovia zaangažovali do titulnej úlohy známeho francúzskeho herca, jeho manželku stvárnila ruská herečka, v epizódnej úlohe opilca sa predstavil Roman Skamene z Česka. Nič nepomohlo, ani ruský režisér. Scenár je totiž deravý ako noty na bubon. Užívateľ anderton trefne poznamenal, že toto je voľne zameniteľné za akúkoľvek epizódu lokálneho kriminálneho seriálu. Jalový scenár, nikam nevedúce cesty autom, klišé na klišé. Aký psychologický ponor? Do čoho? Leda tak do hnusného scenára. Navyše, herecký "výkon" rapera Dalyba neskutočne iritoval. Niečo tak amatérske som dávno nevidel. A ešte: manžel (Jean Marc Barr v parochni vyzerá ako dlhánsky slovenský hudobník Marián Grexa) na začiatku vypaľuje na gitare odvážne sóla, no na koncertoch hráva ako klávesák podpriemerné, diskom bachnuté verzie piesní Paľa Hammela. ()

mira007

Jean-Marc Barr ( francouzská hvězda Magické hlubiny ) jako otec, kterému zmizí dcera z víkendové párty a skvělý Milan Ondrik jako policajt, co to vyšetřuje ve slovenském krimi thrilleru. První třetina filmu vypadá hodně profi a slibuje víc než divák dostane, druhá třetina se utopí v psychologii rodičů, jejichž vztah se rozpadá a poslední třetina, kdy si tatík zřídí ve sklepě detašovanou výslechovou místnost na mučení je zajímavý, ale neoriginání. Na jednu stranu film působí dospěle, tak jako poslední dobou slovenské filmy ve stoupající kvalitě, na druhou je to hrozně jednoduché a všechno důležité by se dalo odvyprávět za čtyřicet minut. Thriller, který měl na STV doporučený věk ke sledování 18+ měl dvě silnější scény, ale jinak žádný drama i přes solidní atmosféru. PS: zatímco v ČR jedem komediální vztahovky jak na běžícím pásu, tak naši bratři zkouší štěstí spíš v temných a vážných látkách. ()

Anderton

Spočiatku nádejne vyzerajúca, nie až tak lacná mysteriózna detektívka. Lenže postupom času sa bohužiaľ začína prejavovať, že scenár je maximálne tuctový, v rôznych variantách stokrát videný a najmä si pri dlhej stopáži začneme uvedomovať, že by sa príbeh kľudne vošiel do ľubovoľnej detektívnej série. Napríklad aj z produkcie našich televízií. Ono prekvapenia, ktoré nám scenár prichystal, vážne nemajú čím šokovať ani málo skúseného diváka. Film je naťahovaný viacerými zbytočnými a dej nikam neposúvajúcimi scénami (útek a ďalšie) a posolstvo taktiež ničím novým neohúri. Pivnica ale vyzerá aspoň vizuálne veľmi slušne, aj predabovanému Jeanovi-Marcovi Barrovi jeho emócie aj hormóny veríme, ale logika proste ďalej v uvažovaní nepustí. Policajt sa najskôr snaží, potom ho to bohvie prečo prestane baviť, až má človek pocit, že Ondrík musel zobrať niečo navyše v divadle a musel sa prepisovať scenár. Na plnohodnotný komerčný thriller sme bohužiaľ ešte nedorástli. ()

• Autor původního scénáře, slovenský spisovatel a scenárista Richard Pupala, není ve filmových titulcích uveden a zřejmě se od výsledného tvaru distancoval. Jako spoluautor scénáře býval uváděn také Marian Puobiš. V titulcích tak není uveden žádný scenárista. (SONY_)

Slovenská krimi světových rozměrů

Slovenská krimi světových rozměrů

31.07.2018

Ruský režisér Igor Vološin (Beduín) a slovenská producentka Lívia Filusová (V tichu) čerstvě dokončili svůj nejnovější projekt, kriminální drama Sklep. Film v koprodukci Slovenska, České republiky a… (více)