Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva mladí lidé jsou mrtví a vojenský prokurátor Roman Rédl ví, že vrahové mohou kdykoli znovu udeřit. Proč vraždí? Jaké tajemství se snaží chránit? Rédl musí pátrat nejen po odpovědích, ale i schovat svědka jedné z vražd. Díky němu si Rédl poskládá obraz, co předcházelo vraždě. Svědek spolu s kamarádem narazili na machinace v počítačovém systému železnic. Ukazují na to, že i v roce 1992 se dá udělat velká vlaková loupež. Sovětská vojska se odsouvají zpět do východní Evropy a územím Československa přepravují vagóny plné zbraní. A díky úpravám v systému je někdo dokáže nepozorovaně krást. Rédl ví, že krádeže vojenských zbraní jsou případ pro tajnou službu. V nové tajné službě očekává amatéry, ale opak je pravdou. Tajní rychle odhalí, že Rédl jim neukázal všechny karty a to se v paranoidní porevoluční garnituře neodpouští. Rédl je rozhodnutý případ dotáhnout do konce i sám, ale jen do té doby, než se vrahové objeví před dveřmi jeho bytu. (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Vault_13 

všechny recenze uživatele

OK, tentokrát komentář trochu jinak, protože některé výtky se tady fakt nedají číst: Eleanor05: Nic z toho seznamu není zjevný fail, ani nezjevný. Nábytek jak z 50. let najdeš v některých domácnostech, zejména u důchodců, i dnes, natož v raných devadesátkách. To není plochá obrazovka klasického počítače, ale rozevřený laptop. Rédl nejede úplně ve tmě, ale v příšeří a kdomě hluku motoru asi nechce zbytečně světlem upozorňovat, když jede do toho "bezpečí", když pominu tehdy neexistující povinnost denního svícení - v té scéně je to ale, vzhledem k tomu soumraku, už tak na hraně, takže spíš bych si tipnul na zjevný úmysl. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím se přidat k Big Bearovi, druhá epizoda mě naplno vtáhla do děje a kvůli několika drobnostem, které mi tak úplně neseděly, nebudu zbytečně snižovat hodnocení. Tvůrcům se podařila skvělá retro atmosféra, a ty devadesátky tu byly jako živé, úplně jsem se vrátil v čase. Nechybělo ani slušné napětí a dobře zvládnutá, nepřemrštěná akce- velká spokojenost. ()

Reklama

javlapippi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Máme tři roky po revoluci, takže si zasloužíme jednu pořádně fungující státní instituci, ne?" Tak sa to rozbehlo, Rédl odkrýva vrstvy aj za pomoci generála eštébáka, čo má preňho následky v práci aj vo forme interesu mafiánskych hlavohrudí o jeho osobu. Oceňujem priblíženie transformácie a vývoja tajných služieb. K výtkam ostatných ohľadom dobovej výpravy by som pridal opustenú továreň, vo veľa fabrikách bola zastavená výroba a boli ponechané pozvoľnému rozkladu, ale stupeň zchátralosti podľa mňa nezodpovedá roku 1992. Inak veľmi dobré. "Nic jim není svatý, kurvám ateistickejm!"  ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to čím dál lepší : 5 * a 80 % . Realistický je (v 1. i 2. dílu) J. Sedal coby Frim starší - senilní děda Frima mladšího, jednoho ze dvou VŠ studentů, co přišli na nesrovnalosti v provozu nákladních vlaků přes naše území. Odsunovaly se na nich sovětské/ruské jednotky z bývalé NDR (zanikla 3.10.1990, odsun probíhal až do r. 1994), mimochodem tam sloužil i plukovník Správy rozvědky KGB (od r. 1992 je to SVR - Služba vnější rozvědky Ruska = civilní špionáž) V. Putin .... pokračoval i v SVR .... . ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl byl trošku utahaný a rozpačitý, rozhodně se nedalo říct jak dynamicky a zajímavě se děj rozvine. Líbí se mi styl i formát celého seriálu, zápletka je z prostředí málo filmovanych událostí těsně před rozpadem federace dávají neotrelou podobu a styl. Rozhodně zajímavý nápad rozkrýt něco málo z období velkých změn. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Ve scéně před hotelem září na střeše hotelu bílá venkovní jednotka klimatizace. Tyto malé a levné klimatizace se v ČR rozšířily až po roce 2000. (lukas.kohout)
  • Při jednom ze záběrů v nymburském ranžíru je pohled směrem do osobního nádraží, kde skrz roští prosvítá dvoupatrák důvěrně známý z osobáků kolem Prahy v poslední verzi modrého designu. (lukas.kohout)
  • Sprej na začátku filmu funguje na bázi opioidů – jejich přímým antagonistou (antidotem) je naloxon. Dodnes se tyto dvě látky používají v anestezii a intenzivní péči. (Winster)

Reklama

Reklama