Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva mladí lidé jsou mrtví a vojenský prokurátor Roman Rédl ví, že vrahové mohou kdykoli znovu udeřit. Proč vraždí? Jaké tajemství se snaží chránit? Rédl musí pátrat nejen po odpovědích, ale i schovat svědka jedné z vražd. Díky němu si Rédl poskládá obraz, co předcházelo vraždě. Svědek spolu s kamarádem narazili na machinace v počítačovém systému železnic. Ukazují na to, že i v roce 1992 se dá udělat velká vlaková loupež. Sovětská vojska se odsouvají zpět do východní Evropy a územím Československa přepravují vagóny plné zbraní. A díky úpravám v systému je někdo dokáže nepozorovaně krást. Rédl ví, že krádeže vojenských zbraní jsou případ pro tajnou službu. V nové tajné službě očekává amatéry, ale opak je pravdou. Tajní rychle odhalí, že Rédl jim neukázal všechny karty a to se v paranoidní porevoluční garnituře neodpouští. Rédl je rozhodnutý případ dotáhnout do konce i sám, ale jen do té doby, než se vrahové objeví před dveřmi jeho bytu. (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Karp 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozehraný je ten seriál stále slibně a název epizody je více než výstižný. Možná někdo bude kritizovat způsob provedení hlavní akční scény nebo mítink tajné služby, ale pokud odhlédneme od umělecké licence, je poměrně uvěřitelné, že tajné informační služby procházely po r. 89 hlubokým přerodem, který měl své bolestné fáze. V českých poměrech končí kriminální příběhy se špionážním podtextem až na výjimky spíše trapně a i proto více než doufám, že finální vyznění nebude právě takové. Slušná šance tu stále je. Jinak je evidentně nutné dodat, že ono PC s plochým monitorem je ve skutečnosti laptop a ty měly ploché monitory i tehdy. Dále se sluší doplnit, že denní svícení bylo na území ČR zavedeno, tuším, od r. 2006. Rédl nejede tmou, jede ve dne, jen následně projíždí tmavým lesem. Nábytek je rovněž věrný, kdo danou dobu zažil, ví. Stačí se podívat např. na snímek Vrať se do hrobu, ať je jasné, jak vypadala designérská pestrost doznívající socialistické reality let osmdesátých až devadesátých... ()

Ištván87 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak zatímco první díl se nám rozjel až ke konci, tady už to šlape od prvních minut a závěr je vyloženě labůžo. Výborná práce s herci (díky kvalitně napsaným dialogům to asi šlo snadno), výborn kamera a hudba a Ondřej Sokol konečně v trochu jiné poloze, resp. hned v několika. Těšing na další dva díly. ()

Reklama

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl byl trošku utahaný a rozpačitý, rozhodně se nedalo říct jak dynamicky a zajímavě se děj rozvine. Líbí se mi styl i formát celého seriálu, zápletka je z prostředí málo filmovanych událostí těsně před rozpadem federace dávají neotrelou podobu a styl. Rozhodně zajímavý nápad rozkrýt něco málo z období velkých změn. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to čím dál lepší : 5 * a 80 % . Realistický je (v 1. i 2. dílu) J. Sedal coby Frim starší - senilní děda Frima mladšího, jednoho ze dvou VŠ studentů, co přišli na nesrovnalosti v provozu nákladních vlaků přes naše území. Odsunovaly se na nich sovětské/ruské jednotky z bývalé NDR (zanikla 3.10.1990, odsun probíhal až do r. 1994), mimochodem tam sloužil i plukovník Správy rozvědky KGB (od r. 1992 je to SVR - Služba vnější rozvědky Ruska = civilní špionáž) V. Putin .... pokračoval i v SVR .... . ()

Ozzy2 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To je strašná hovadina.Tolik pitomostí v jednom dílu, to je síla.Nejvtipnější scénka?Cedule Pozor, kys.sírová.Hodí tam tělo, vystříkne gejzír, postříká je od hlavy k patě a pohoda...nikdo si toho nevšímá.Nohejbalový turnaj estébáku byl taky fajn:))Tak on má informace, delikátní a důvěrně a nadřízený ho odvede přímo do jejich hnízda, kde jeden chytrolín hned odhalí písmo Lorence, pardon, Ference.......Scénář: Miro Šifra a ono je to celé o šifrách... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Sprej na začátku filmu funguje na bázi opioidů – jejich přímým antagonistou (antidotem) je naloxon. Dodnes se tyto dvě látky používají v anestezii a intenzivní péči. (Winster)
  • V záběrech na nymburském ranžíru svítí šedé autovozy, které se používají pro současnou produkci. V jednom záběru jsou vidět i naložené současnými Škodovkami. Správně měl být ranžír plný cihlově červených vozů, se kterými tam párkrát projeli před kamerou. (lukas.kohout)
  • V čase 44:25 má protijedoucí cyklista helmu, žlutou vestu a diodovou blikačku s bílým světlem. Avšak nic podobné tenkrát nebylo. (pleva)

Reklama

Reklama