Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

90125

Začiatok bol v celku fajn, ale potom sa ukázalo, že to nebol bohvieaký nápad, pretože poslepiačky sa tažko behá po lese, vesluje po rieke, topí sa v nej, šoféruje auto a strieľa na ľudí. Ťažko tomu uveriť. A o tom to celé je. O uveriteľnosti situácii a chovaní sa ľudí v nich. Nakonci je zo, btw. skvelej Sandry, mama. To bolo pekné, ale inak ten nemastný, neslaný hepyend za moc nestál. Fajn je akurát, že sa z toho nevykľul akčák so smiešnymi digitálnymi príšerkami a že zlo ostalo nevidené aj pre mňa. Keď postapo, tak The Road, tam som veril všetkému. 55 % ()

FawayitanaXX

Ohh, nic jsem od filmu nečekal, ale musím říct, že e díky mé nevědomosti jsem byl velmi mile překvapen. Z prvu levná Netflix adaptace Tichého místa, ale doopravdy je to svým způsobem velmi originální film a musím přiznat, že jsem si s filmem víc notoval než s Tichým místem. Střihy mezi minulostí a součastnosti byly zajimave, napětí až do úplného konce, pak, ze se nedá udelat horir bez jumpscaru! Na horor velice solidní 5/5 ()

Mrsina odpad!

Já jsem člověk, který si hodně zakládá na logice a zdravém rozumu, či alespoň nějakého intelektuálu toho, když už tvoří nějaký film, ale tady se všechno bezestopy vytratilo a mě taková tvorba začíná opravdu unavovat. Konkurent Tichého místa, které je už samo o sobě nesmyslný film, byť jen malinkým střípkem všech ostatních hloupostí, že narozené mimino dělá hluk, bere "nesmyslnost" a "nelogiku" na úplně jiný level. Tohle nemůže absolutně prakticky fungovat. Zkoušela paní režisérka někdy ujít byť jen 10 metrů se zavřenýma očima? Natož běhat po lese nebo dokonce řídit auto? Venku je apokalypsa, takže jsou auta uprostřed silnice, takže ti nepomůže ani ta podělaná navigace? Měla paní režisérka někdy děti? Ví vůbec, že ti malí haranti si z hlavy strhnout všechno, co jim dáte, zvlášť to, co vám omezuje zrak? Byla paní režisérka někdy těhotná? No takhle bych mohl rozčilovat ještě dlouho, ale na to já nemám zdraví. Vemte tohle všechno, přidejte k tomu nejvíc nesympatickou herečku Hollywoodu, džuzny ve scénáři, hrozbu, která je směšně nemožná a vznikne vám doslova nekoukatelný film. ()

naytsirk

Milé překvapení…Dlouho jsem to odkládal, ale zbytečně…Bird Box je napětím napěchovanej, uvěřitelnej a ve finále dojemnej film…Způsob vyprávění mi taky sednul, takže jsem se poměrně rychle zorientoval…Samozřejmě se nedá vyhnout srovnání s Tichým místem a Stalo se od Shyamalana. Tichý místo nebudilo takovou úzkost i díky tomu, že nestvůry byly aspoň vidět a děcka nebyly tak malý… No a Stalo se byla ve finále pěkná.blbost… Takže Bird Box vyhrál… ()

KT_2011

Bohužel film nemůže použít stejné postupy, které fungují v knize. Nicméně příběhové změny proti předloze na několika místech (např. v závěru) jsou překvapivě velmi dobré. ()

cezero

Ve srovnání s Tichým místem o level lepší, po celou dobu udržuje film diváka v napětí a 2 hodiny svižně uběhnou. ()

BranuliQ

No porovnávanie s Krasinského Tichým miestom je určite na mieste. Nápad je podobný, no podľa mňa, podobnosti týmto končia. Najlepšia je zrejme prvá hodina. kde sa s neznámom oboznamujeme spolu s postavami. Neskôr to ale scenáristicky začne trochu drhnúť, postavy sa sem-tam správajú totálne nelogicky, avšak neruší to až tak, ako by si človek sprvu pomyslel. Sandra Bullock je skvelá a pravidlá tunajšieho postapokalyptického sveta ma skrátka držali pevne zaháknutého. A režisérsky to Bierová zvládla taktiež s gráciou. Škoda len, že ani raz nám ústredné monštrá neboli ukázané. Som síce milovníkom strachu z neznámeho, no človek je predsa len zvedavý a aspoň na záver nám mohli tvorcovia uštedriť nejaký ten pohľad, tam sa to totiž naozaj núkalo. Nuž škoda. Veľmi príjemná jednohubka a celkom milé prekvapenie, keďže som o tomto filme takmer nič netušil. Jednu však uberiem, Krasinski mi od napätia takmer navodil infarkt, zatiaľ čo tu Bierová ťažila len z postáv a ako tak ma dokázala napnúť len na konci. 75% ()

L.O.T.R

Opäť ďalšia pohodová oddychovka z Netflix produkcie. Podobne originálny nápad ako v Quiet Place (miesto nutnosti nevydávať žiadny zvuk je tu ale nutnosť mať nonstop zakryté oči) a tiež hviezdne obsadenie v podobe výbornej hlavnej hrdinky. Zatiaľ čo v Quiet Place hrala skvelá Emily Blunt, Bird Box hrá famózna Sandra Bulock a je naozaj výborná. Emočne ma to dostalo, ako film tomu chýba lepšia réžia aby to dosiahlo na Quiet Place. Aj tak ale slušných 80% ()

Boby93

Po dlouhé době snímek o zániku lidské populace, na který se dobře kouká a neoznačil bych ho za nesmyslnou píčovinu a líbil se mi o dost více, než Tiché místo, možná i proto, že tu jsem neměl čas se nudit a Sandra Bullock i přes svůj věk má stále co nabídnout, jak po vzhledové stránce tak hlavně po té herecké. 75% ()

Fiffty

Asi som od toho očakával trocha viac a asi som si to predstavoval trochu inak. Nemôžem povedať, žeby to bolo zlé, ale chýbalo mi tam viac napätia a takej strašidelnejšej atmosféry, čo sa dostavilo až na konci. Miestami to bolo nudné a pomaly sa to posúvalo vpred, takže si myslím, že rýchlejšie tempo by tomu len prospelo. Som mierne sklamaný, ale asi len preto, lebo som mal iné očakávania, každopádne ide o zaujímavý film. ()

karmalat

Dobre udelane s nekolika nelogicnostmi. Alternativa k Tichemu mistu , ktere se mi ale libilo o trochu vic.Doporuceno na destive sobotni odpoledne. ()

laurinq

Väčšina hodnotení sa nevyhne porovnávaniu s Quiet Place, čo celkom chápem keďže myšlienka otupenia jedného zo zmyslov ako forma záchrany je jediný spôsob formy prežitia. No Bird box má niečo, čo ma zaujalo oveľa viac. Pre mňa zobrazenie “príšery” vo filme zrazu odstráni všetko to napätie a strach. V Bird box sa potýkame s niečím nepoznaným a hlavne, vyjadruje sa prostredníctvom ľudí, film má rýchly rozbeh a takmer okamžite sme vhodení do deja v ktorom prežívate obyčajnú cestu autom ktorá je nepredvídateľná a ľudia a ich činy sú to, čo predstavuje hlavné nebezpečenstvo. Súhlasím s mnohými nelogickými udalosťami ktoré vyslovene bijú do očí a dosť ťahajúci sa záver ktorému predchádza ešte menšia akcia na rieke. Vo výsledku by som bola nadšená z otvoreného konca, ktorý by človeku dal aspoň malý priestor na rozmýšľanie aj po zhliadnutí filmu. V Quiet place sme vedeli že vo výsledku všetko zvládnu, ale nebol ich výherný súboj zobrazený a to je to, čo film takéhoto žánru potrebuje. A ja by som ocenila ešte viac otvorenejší záver, napr celý čas sa nikto neozýval z vysielačky. Prečo neukončiť film tým, že sa zrazu na druhej strane niekto ozve? Záver bol na môj vkus priveľmi idealistický a dokonalý. V celku je film naozaj veľmi obstojný, drží diváka až do konca kým nepoľaví na tempe. 80% ()

PanIncognito

Scénář podle knihy V pasti trochu připomíná letošní Tiché místo. I zde jsou scény postavené na originálním nápadu. Nebezpečné a realisticky napínavé. Herci se do rolí dokonale hodí. Opravdu kvalitní novinka. :) ()

Dalajlada

Tak, už máme za sebou A Quiet Place, kde se nesmělo mluvit a Bird Box, ve kterém se nevidí. Už nám chybí jen něco, kde se nebude smět slyšet a budeme mít všechny tři opičky pohromadě. A film? Ten je moc fajn. Rozjezd jak Z World War Z a zbytek filmu je promítáním mezi současností a minulostí. Narozdíl od A Quiet Place se zde více pracuje s minulým dějem a do přítomnosti se podíváme více až v závěrečných asi 20-ti minutkách. To, že nám nakonec ani nevysvětlili, co se doopravdy stalo (ikdyž to bylo na začátku nadhozeno) a svět nebyl slavnostně zachráněn, vůbec ničemu nevadí, protože za sebou máme 2 hodinky fajn zábavy a přemýšlení, jestli bysme my tohle my zvládli taky. A to, že potvoru neukázali je jen dobře, protože o to víc hraje fantazie. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)