Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

AGO

Zaujímavý scenár, zaujímavá réžia a dobrí herci (na čele s Adrienom Brodym). Nic od Spika Leeho som ešte nevidel, takže som nevedel čo čakat, ale bol som milo prekvapený. Konečne som videl druhú tvár New Yorku a jeho obyvateľov, ktorú režisér ukázal v najsurovejšej podobe.Vcelku vydarená dráma o tolerancii a medziľudských vzťahoch plná sexu, drog a „fuck off“ rozhovorov. ()

eye candy

Dokonalé, atmosféra 70tých let, NY, parné večery, disko, zvonáče, Yankees, světová série a do toho šílený vrah Berkowitz přezdívaný "Son of Sam". Dnes se možná jeví Spajk Lí jako docela umírněnej týpek, ale toto pop-kulturní svědectví, ve kterém se mísí éra diska a punku s terorem a obavami co v roce 77 paralyzovaly NYskou čtvrť Bronx, umírněné v žádném směru není .. Scéna kde Sam vyprazdňuje zásobník do mladého páru za hudby Abby je nezapomenutelná, stejně jako ďábelský John Leguizamo coby kadeřník Joey nebo punker s nejpřihřátějším "attitude" filmového plátna Adrien Brody ()

Cushing

Možná jen tři hvězdičky, ale co -- z toho se nestřílí. Ta visačka je trochu divná -- horor to není ani náhodou, a že by akční? A romantický? Ehm. Drama, to zas jo. A především výborný portrét doby, dobové americké společnosti, možná i politiky a hlavně popkultury, a děj tu není zas až tak důležitý. Pokud jde o Adriana Brodyho: moc filmů jsem s ním neviděl, ale zdejší jeho punkáč-pionýr (tedy PRVNÍ v New Yorku, hi hi) je nezapomenutelnej -- s tím koknejským akcentem!!! No future, man! A taky to, jak krásně je ukázáno vytlačení diskohudby ze scény, a to jednak punkem, který se stavěl tvrdě do opozice, jednak novou vlnou, která si z diska vzala jen něco a upravila si to po svým a k nepoznání. Ne že bych byl odborník na hudbu, tohle je jen má dojmologie, ale já byl tehdy (ne až tak) malej kluk a trochu tyhle věci začínal prožívat přes uši. A Spike Lee mě do té doby vrátil. Dík. ()

YumiOkami

new york, 1977. vrah zvany “son of sam” temer kazdou noc utoci na nevinne pary a nekolika strelnymi ranami je zabiji. parta mistnich “drsnaku” vytvari seznam, do ktereho zapisuji jmena podezrelych muzu z okoli. snazi se vraha vypatrat (asi jako kazdy, kdo v dnesni dobe posloucha true crime podcasty) a zbavit se ho… — film se nezaobira jen davidem berkowitzem, ale i udalostmi ze 70. let (blackout a s nim spojene nepokoje, americky fotbal,..) a nebo stereotypy (homosexualita, punk, cernosi,..). — pribehy jednotlivych postav byly zajimave, nicmene se mi nelibil hodne toxic vztah mezi vinnym a dionnou; ke konci me to uz zacalo srat - bud se hadali nebo sukali, nic mezi tim! ale za to richieho story byla skvela. || ❝𝐒𝐢𝐧𝐜𝐞 𝐰𝐡𝐞𝐧 𝐝𝐨𝐞𝐬 𝐲𝐨𝐮𝐫 𝐡𝐚𝐢𝐫𝐬𝐭𝐲𝐥𝐞 𝐝𝐞𝐭𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐰𝐡𝐞𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐨𝐫 𝐧𝐨𝐭 𝐲𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐚 𝐟𝐮𝐜𝐤𝐢𝐧' 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐞𝐫?❞ ☀️🗽🎸🔫🩸 ()

Pavlínka9

Nějak mi ten film nesedl...Buď tím, žesnáším 70tá léta :D Nebo tím, že jsem o "Samovu synu" již viděla a slyšela plno jiných informací...a nebo jen proto, že Vinny byl nevěrný hajzl :D Za mě nic moc... ()

dANo

Zaujalo ma hlavne to množstvo známych hercov a tiež to, že hlavný príbeh (podľa skutočnej udalosti) je len prostriedkom na zobrazenie danej (celkom zaujímavej) doby... ()

strixsr

Výborná studie o mladých, stylu života, nástupu punkové revoluce ze starého světa a sem tam nějaké té vraždě. ()

swe

Ani ne tak o šíleném vrahovi Synu Sama jako o tehdejších (70s) společenských poměrech v jedné z okrajových čtvrtí NY. ()

liuk

Tak tenhleten parádní skvost se snad musí líbit každému, kdo má rád hudbu a ani nemusí mít v merku oblíbenosti žánry, jejichž vznik je zde pochycen. Oslava lidské tvořivosti, umění se bavit, ale i kritika předsudků a předpojatosti zabalená do perfektně vtahujícího příběhu o jednom létě a jeho hlavně tragických událostech. A k tomu si přihoďte absolutně dokonalý skoroklip k Baba O'Riley od The Who v půlce snímku, kvůli kterému bych musel dát minimálně 2*, i kdyby byl zbytek filmu totální odpad. ()

greetchen

Zajímavý film se zajímavou atmosférou, která mě bohužel nedokázala úplně vtáhnout. Ale díky za ujetého pankáče Adriena Brodyho a jeho osobitý striptýz. :-) ()

vyfuk

Zážitek na celý život. Snímek, o kterém jsem se dozvěděl opravdovou náhodou a také díky kapele The Who. Moje nejoblíbenější britská kapela hraje v úžasném filmu. Jako kdyby se sešel Scorsese, Paul Thomas Anderson a Fincher a spojili své Mafia Stories, Boogie Nigts a své thrillery a udělali Krvavé léto v New Yorku. Brody jako nepochopený punker byl úžasný. Brodyho moc nevídám, ale když už se někde objeví, tak to stojí za to. Příběh New Yorku a příběhu psychicky narušeného vraha, punkera a sexuálně závislého muže. Propojené příběhy, při kterých se nenudíte a máte zajištěno, že jako milovník dobré hudby se vám naskytne příležitost si poslechnout kvalitní hudbu. Krvavé léto mě překvapilo a jsem rád, že jsem ho viděl. ()

klima777

Napětí POD POVRCHEM.--------- Chci věřit, že podivné herecké výkony jsou součástí jakéhosi rafinovaného plánu. Nesnesitelní jsou totiž úplně všichni... ()

Autogram

Film nie je vôbec krvavý, to iba myšlienky hlavných hrdinov. Malí mafiáni a podobné typy majú väčší strach z potulujúceho sa vraha ako ostatní ľudia a tak to potom v ich hlavách aj vyzerá. Spike Lee tam nakukol a nie je to pekný pohľad, hoci často vtipný, výstižný a trefný. ()

Čtec

Spike Lee opět nezklamal. Jeho newyorské filmy jsou pěkně hutné. Jinakost, ať už je to zde pankáč Adrian Brody nebo kdokoliv jiný kdo se vymyká obecným "normám", holt vždy bude dráždit malé zakomplexované dušičky.Těm obvykle slovo Tolerance nic neříká, bohužel. Jinak moc se mi líbila milá a hezká Mira Sorvino a závěrečné novinové titulky. ()

Fox85

Hodně těžko se mi to hodnotí. Skvělé momenty se mísí s těmi slabšími, občas to působí hrozně a zbytečně natahovaně. Někdy si to budu muset pustit ještě jednou a třeba hodnocení změním ()

Smileface

Spike Lee natočil brilantní,avšak v první polovině dosti nudnou expedici do života lidí z Bronxu v 70tých letech.Film je celkem těžké tématiky zařadit,rozhodně nejde o Krimi nebo Thriler i když by se vám to mohlo po prvních 10 minutách tak zdát. ()

solskjaer

Parádní snímek. John Leguizamo zahrál jako nikdy před tím, stejně jako Adrien Brody, který jako punkáč a tvrdý rocker překvapil a pobavil zároveň. Film téměř nemá chybu, žádný patos či klišé, prostě kus perfektně odvedené práce. Sice jde jen o vyprávění příběhu, který natočil sám život, ale způsob, jakým Spike Lee dokáže diváka překvapit mi velmi sedí. Naprosto oceňuji scénu, kdy Brody hraje na kytaru a střihač se dostává do tempa a kouzlí jeden snímek za druhým, všechny perfektně do sebe zapadající a interesantní. Skvělé. ()

Maynard.

Já si nemůžu pomoct, ale všechny filmy, který točí tenhle pan režisér, jdou absolutně mimo mě. Stáhnul sem si to kvůli tomu, že se tady mělo dít něco s punkem. Jo, byl tady jeden punkáč, toť vše. Ale to by asi tak nevadilo. Ale ten prazvláštní příběh, to teda nevim. Celkově je to hrozně divnej film a pro mě ztráta času, jakožto všecky filmy, který natočil tenhle černej rejža :o) ()