Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový název) (více)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

M.J

Já to mám za plný počet.... Skvělé! Ta hudba, panebože, miluji ji!... Casting je také hodně fajn. Ale vlastně úplně chápu, proč má film jenom 72%..Tohle rozhodně není horor.... A tím bude trpět nejvíc.. Je to spíš thriller/drama/dektektivka, která se ale zatraceně povedla! .... 8/10 ......+ Konec naprosto nehollywodský, bomba! Ten mě nejvíc potěšil. ()

Saxos

Trochu se nám to vleče, ale kam se v 84' spěchalo? Nikam. Žádný net, mobily, ICQ, dvoumetrová bedna v děstkým pokoji. Jen a jen hry prožívané na vlastní kůži a samozřejmě mimo čtyři domácí stěny. Klady: hudba. Zápory: až moc černé. ()

Kozlowski8

Klučičí parta, večerní hra, klubovna a správně tajemná atmosféra - trochu jako z Rychlých šípů (nemyšleno posměvačně - naopak). Počáteční, až rodinná pohodička však postupně graduje do vážné a napínavé podívané, při které jsem chvílemi ani nedýchal. Viděl jsem sice několik nelogičností a dějových kalkulací a berliček, kterými si tvůrci lehce pomohli ve skládání příběhu, ale hlavně jsem viděl zábavné a poutavé vyprávění. 70%. ()

Tomas_PO

U mňa napriek 72% hodnoteniu sklamanie. Ide v podstate o jednoduchú tínedžerskú drámu (horor ani náhodou) s priamym príbehom, bez čo i len jedného dejového zvratu. Áno, 80te roky plné prázdninovej detskej pohody sa podarilo vykresliť skvele, za to 1 hviezda. ()

Pan.Antonin

Parádní využití gradace. Po poklidném začátku, přijde dobrá střední část, která následně přejde do nadupaného závěru, díky němuž přihazuji pátou hvězdu. Pozor, nejedná se o horor, jde spíš o thriller, takže nemějte přílišná očekávání. A se Stranger Things (a TO) to má společná jen osmdesátá léta a to, že v hlavních rolích je parta kluků. ()

DAJAAAA

Především bych ocenil 80-tkovou disco hudbu,ta je fakt skvělá. Příběh je taky fajn, neboť bourá hranice toho,kdo je správný a kdo ne. Jen opravdoví tupci si mohou myslet, že policie nebo jakákoliv vláda je posvátná a zcela bez chyby.No to ani omylem!:A konec dokazuje, že dobro ve většině případech nevyhrává,to snad jen v pohádkách.😉 ()

baron156

Tak to bylo něco. Nádherná retro podívaná. Film se inspiruje dalšími podobnými příběhy, ale to nemění nic na tom že je absolutně všechny přebyl. Herecké výkony byly absolutně skvělé. Tak suprový konec tu už nebyl dlouho u žádného hororu. ()

jarmil8

Vesměs nudné retro postavené na ohraném motivu "Okna do dvora" čerpá hlavně z módní vlny upomínající na 80. léta (Stranger Things, To). Mírně bizarní skupina chlapců (jeden vypadá na 30) pátrá po důkazech o masovém vrahovi v sousedství. Těžko říct, jestli bylo to pomalé tempo záměr. Špatná gradace napětí a absence humoru (ačkoliv snaha byla) spíše vypovídá o nezvládnuté režii. ()

WugWugs

S výnimkou záveru, je to taká retro feelgood tínedžerská fantázia, na horror málo drsná, na drámu zas málo vážna. Koniec chcel v kontraste k tomu šokovať, no príliš krátky a prchavý, aby zanechal silnejší dojem. Oceňujem však citlivejšie zahrávanie sa s očakávaniami, ktoré niekto v komentároch spomína. ()

finkie

Dobře natočené a zahrané rodinné krimi dobrodružství s pro mě šokujícím žánrovým twistem na konci. Nevím, jestli to náhodou neměla být metafora dospívání - hry, hlášky a převládající pocit, že to všechno je tak nějak jen jako musejí nakonec ustoupit tvrdé životní realitě - ale v tuto chvíli bych si těžko vybavil film, který si s hlavními hrdiny a divákem dokázal pohrát obdobným způsobem. ()

LoArmistead

Já se hrozně těšil, což byla zřejmě chyba. Čekal jsem (nebo spíš doufal) ve filmovou verzi Temného léta od Dana Simmonse, ale bohužel. Logiku tu moc nehledejte, postavy se často chovají dost hloupě, či spíš nechápete, proč dělají to co dělají, jelikož k tomu nemají moc logických důvodů. Napětí místy docela šlape, ale dost často tušíte co se stane už předem. Ale osmdesátky jsou tu hezký, herci hrajou dobře (Caleb Emery je boží a Tiera Skovbye je fakt krásná) a tak po shlédnutí filmu sice nechci od života vrátit zpátky svých 106 minut, na druhou stranu žádný velký nadšení se taky nekoná. Lepší průměr. ()

BruceTichac

Mysteriózní horor, jak je tento film označován, to opravdu není. Možná posledních deset minut. Do té doby se bohužel pouze jedná o rodinný film pro děti. Parta 15-ti letých kluků má podezření, že jejich soused je sériový vrah. To je celé. Nic víc, nic míň, prostě se celý film vůbec nic neděje. Zajímavých je posledních deset minut. Kvůli tomu, ale nemá cenu tímto filmem ztrácet čas. Velké zklamání. ()

fabregas1

Podle zdejších komentářů jsem čekal nějakou pecku, která se bohužel dostavila až v posledních 10 minutách, takže mírné zklamání se dostavilo, ale zajímavý film to je a ten konec je mimo všech pravidel tohoto dětského gorefilmu. ()

Mesmeric

Wow, that went fucking south at the end really fucking quick!! Tohle bylo ale příjemné zpestření večera. Z pohodové detektivky 4 honibrků, kdy jsem se opravdu dobře bavil, se lusknutím prstu přešlo do brutální krvavé řežby. Herecké výkony velmi přesvědčivé a hudba tomu dodávala šmrnc. No nic, původně jsem tomu chtěl dát 4, ale tady se to musí napálit za plno, jinak to nejde! ()

BobinoZH

Veľmi zaujímavý filmík. Partia faganov túžiacich po bombastickom lete nabitom akciou. Pripomenulo mi to naše dobrodružné detstvo z 80-tich rokov, kedy sme sa nehrali doma na tabletoch a konzolách, ale celý deň trávili vonku s kamarátmi, vyrábali praky a kuše a ísť domov bolo za trest. Výborní mladí herci a brutálne vyvrcholenie urobili z tohto filmu pre mňa nezabudnuteľnú jednohubku... ()

Kolárek

Co se týče příběhu, tvůrci se drží rčení, že v jednoduchosti je síla. V dobrodružně napínavém filmu tohoto typu mají pravdu. Chytla mě atmosféra už na začátku a ani naprosto nerealistické přátelství hlavního smradíka s o dost starší kočenou mě neodradilo. ()

Martin.O

Disturbia zkřížená se Stranger Things,asi takhle bych popsal Léto 84. Fajnový 80kový thriller s poměrně překvapivým koncem. ()