Hodný, zlý a ošklivý

• Itálie Il buono, il brutto, il cattivo (více)

Hodný, zlý a ošklivý je klasickým westernovým příběhem o chamtivosti a pomstě uprostřed běsnění občanské války Severu proti Jihu. Podvodník, desperát a ošklivec Tuco (Eli Wallach) je hledaný ve čtrnácti okresech a na jeho hlavu je vypsaná odměna dvou tisíc dolarů. Má ale parťáka, hezouna Joea, zvaného Blonďák (Clint Eastwood), který vždy včas přestřelí provaz, na němž se ho chystá šerif pověsit a při společném útěku si rozdělí odměnu. Ovšem jen do dne, kdy jejich habaďůra přestane Blonďáka bavit a nechá Tuca uprostřed rozpálené pouště sedmdesát mil od nejbližšího města. Vzájemná pomsta je společným jmenovatelem jejich vztahu, ať jsou od sebe bývalí partneři jakkoliv daleko. Cesty osudu je však nakonec zase svedou dohromady v podobě nečekané zprávy o zakopaném pokladu. Každý z nich však zná jen polovinu tajemství, a tak chtě nechtě musí cestovat spolu. Stejnou stopu však sleduje i třetí muž, zlý Setenza, zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef), jemuž se té zajímavé informace dostalo také a on ji rozhodně hodlá prověřit. (Česká televize)

lajkus

Někdo má raději Tenkrát na západě, já mám jen o koušíček raději Hodný, zlý a ošklivý...... Proč? Tři naprosto dokonale zahrané a odlišné postavy, jednoduchý děj je prostoupen nezapomenutelnými místy (vojenský vězeňský tábor, rozbombardované městečko), nádherná muzika, co mi už dlouho hraje na mé Mp3, a závěrečný kulervoucí souboj, ten kdo nemá rád tenhle film, je pro mne zloduchem největšího kalibru..... ()

Psokocka

Doufám, že se mi nedostane přílišné nenávisti když řeknu, že film by pro zintenzivnění zasloužil prostříhat. Možná nejsem ten správný westernový divák ( určitě nejsem ), ale některé scény na mě byly příliš dlouhé a nezáživné. Jinak skvělé herecké výkony převážně sledovaného tria. Oblíbil jsem si Tuca! ()

Mr.Hackels

Dávám sice 4 hvězdy, ale Tenkrát na Západě a Sedm statečných se mi líbilo víc. Eastwood se jako drsný pistolník asi už narodil :) ()

Alister

Hodný, zlý a ošklivý je závěrem trilogie( bez návaznosti) o bezejmenném muži.Film, pln obrazů války severu proti jihu, je určitě vážnější než předchůdci. Příběh postrádá klasického záporáka a proto nabývá mnohem většího, vstevnatějšího rozměru. Typologicky geniální herci - zvláště Lee van Cleef se pro spagheti western narodil. Eastwood je strašně cool s brčkem v puse. Wallach hýbe tempem filmu a dodává mu komediální prvek. Pro Leoneho mám slabost. Tohle je ryzí filmařina. Scénář na nic. Příběh šestákově prostoduchej Evidentne, když se to umí nejsou potřeba berličky. Bravo.. ()

pikinek

Ačkoliv sem do nedávna westerny moc nemusel. Po zhlédnutí tohoto snímku musím uznat, že se můj pohled na westerny změnil. S drobnou nechutí sem se na tento film začal dívat, ale ta po půl hodině opadla a já se dostával do kladných hodnot a ke konci filmu sem byl příjemně naladěn na tolik, že sem musel zkouknout i osatní Leoneho westerny jak mě to chytlo. Celý film utekl jako voda, možná až moc rychle a ke konci filmu sem měl pocit, že bych jěště hodinu snesl, i když film má slušnou stopáž. Film podle mě nemá skoro žádná hluchá místa a až po závěrečné titulky jsem od něho nemohl odtrhnout oči. Všichni tři hlavní přestavitelé byli báječní, ale nejvíc bych chtěl vedle výborného a kamenně vyhlížejícího blondie Eastwooda vyzdvihnout Eliho Wallacha, který jako ošklivec neměl chybu a jak se uměl hezky vztekat:-). S nejvíce srovnávaným Tenkrát na Západě by jako vítěz vyšel Hodný, zlý a ošklivý. Tím nechci shazovat TnZ., ale Hodný, zlý a ošklivý mi svým pojetím a stylizací je přeci jenom bližší. Příjemná Morriconeho hudba společně s výbornou režií dala vzniknout jeden z nejkrásnějších westernů všech dob. Mistrovské dílo pana Leoneho. ()

Nobunaga

Skvělý příběh, skvělá kamera, hudba, dialogy, skvělé herecké výkony. Akce, vtip, napětí, drama, dobrodružství, a protiválečné poselství navrch. Když jsem v srpnu 2011objevil tuhle westernovou klasiku, žebříček mých nej filmů se otřásl v základech, resp. na samotné špici!... ()

Tchajda

Nejlepší odměnou za dobře odvedenou práci je divácký ohlas a názor odborné kritiky. V tomto případě to platí dvojnásob, protože se jedná o žánrovou záležitost. Film nadchne výborným scénářem, který z poměrně jednoduché zápletky těží maximum. Herecké výkony hlavních představitelů dokonale vykreslují úmysl diference charakterů postav. Především výkon Eliho Wallacha v roli Tuca je excelentní a je nejvýraznější postavou filmu. A když k tomu připočtete úžasné exteriéry, hudbu Ennia Morriconeho a genialitu režiséra, čekají vás tři hodiny nezapomenutelného zážitku. A to i v případě, že pro vás je western zcela neznámým či zavrhovaným žánrem. ()

Grizzlac

Trošku ostuda pro americký western, že jeho nejlepší kousky jsou pod taktovkou 2 italů, Sergia a Ennia. Osudové, legendární, kultovní, nutnost vidět, nutnost vidět víckrát, nutnost slyšet soundtrack. Učebnice žánru. ()

TOPmoovie

v dobe vzniku urcite jedna z naj veci. teraz ale iba pisklava hudba (dobra pre tom a jerry?), rozvlacny dej, naivita zfilmovania 60 tych rokov. film je akoby niaky skolsky pripravny projekt na velko filmy- vtedy na zapade, a vtedy v revolucii. k tym to filmom sa tento neda prirovnat. tento je bezna westernovka, ked ho neuvidite o nic nepridete. ()

freos

úžasná muzika, skvělej scénář a jedno z nejlepších vyvrcholení filmu, co jsem kdy viděl. scéna na hřbitově je rozhodně v mé TOP 5. ()

babuška

Jo jo tak trochu jiná kovbojka, Leone je prostě super a Morriconeho hudba tomu jen dodává. Viděl jsem hodně westernů ale tehle prostě u mně vede. ()

Agnostik

Ne nadarmo má tento kultovní western,tak vysoké hodnocení,on si jej totiž opravdu zaslouží.Vynikající příběh o honbě tří desperátů po jednom ztraceném pokladu zakopaném na jednom bohem zapomenutém místě..Naprosto dokonalá westernová zábava která dle mého úsudku,patří mezi jeden z největších klenotů všech příběhu které kdy byli natočeny o divokém západě a jeho nedozírných prériích plnými lumpů,kouřících koltů a napínavých dobrodružství! ()

Pythonator

Sergio Leone a Ennio Morricone. Tato dvě jména mluví sama za vše. Když se k tomu ještě přidají Clint Eastwood a Eli Wallach, tak máme dle mého názoru nejlepší western všech dob. Ještě o kapánek lepší než Tenkrát na západě. Tam totiž není můj oblíbenec Clint Eastwoood. ()

montel

Sentenza (Lee Van Cleef) je nájemný pistolník, který hledá muže, který ukradl a někde ukryl 200 tisíc dolarů. Mezitím se dva desperáti Tuco (Eli Wallach) a Blondie (Clint Eastwood) snaží vzájemně zabít. Když už se zdá, že Tuco nechá Blondieho umřít na poušti projede kolem nich dostavník v němž Tuco objeví muže, který mu prozradí, že na jednom hřbitově ukryl ony ukradené peníze. Bohužel pro Tuca, přesně v kterém hrobě ony peníze zakopal řekne pouze Blondiemu a vzápětí zemře. Tuco se tak musí s Blondiem spřátelit, aby peníze našel. V patách jim je ale bezcitný Sentenza a tak kdo nakonec dostane ukryté peníze rozhodne až vzájemný souboj...Bezpochyby jeden z nejlepších westernů všech dob. Pro mě ale bohužel příliš zdlouhavý a natahovaný. Herci jsou vybrání brilatně, hudba zklasičtěla, ale ta délka snímku už nikdy nebude kratší. Já osobně mám raději Eastwooda v jeho jiných, kratších a také velmi dobrých westernech. 65% ()

pogoman77

Pokud byste v životě měli vidět jen jediný western, tak je tenhle. Závěrečný souboj je chuťovka všech chuťovek!!! ()

Kultovní western dostane nové pončo

Kultovní western dostane nové pončo

10.07.2024

"Dobrých předělávek není nikdy dost.", řekli si nejspíš producenti ze stáje Euro Gang Entertainment, když se rozhodli odklepnout to, že ikonický western Pro hrst dolarů se dočká remakeu. Snímek z… (více)

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

V červnu se diváci mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“ – Rocky, Zjizvená tvář a Hodný, zlý a ošklivý. Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět pouze během… (více)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009