Hodný, zlý a ošklivý

• Itálie Il buono, il brutto, il cattivo (více)

Hodný, zlý a ošklivý je klasickým westernovým příběhem o chamtivosti a pomstě uprostřed běsnění občanské války Severu proti Jihu. Podvodník, desperát a ošklivec Tuco (Eli Wallach) je hledaný ve čtrnácti okresech a na jeho hlavu je vypsaná odměna dvou tisíc dolarů. Má ale parťáka, hezouna Joea, zvaného Blonďák (Clint Eastwood), který vždy včas přestřelí provaz, na němž se ho chystá šerif pověsit a při společném útěku si rozdělí odměnu. Ovšem jen do dne, kdy jejich habaďůra přestane Blonďáka bavit a nechá Tuca uprostřed rozpálené pouště sedmdesát mil od nejbližšího města. Vzájemná pomsta je společným jmenovatelem jejich vztahu, ať jsou od sebe bývalí partneři jakkoliv daleko. Cesty osudu je však nakonec zase svedou dohromady v podobě nečekané zprávy o zakopaném pokladu. Každý z nich však zná jen polovinu tajemství, a tak chtě nechtě musí cestovat spolu. Stejnou stopu však sleduje i třetí muž, zlý Setenza, zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef), jemuž se té zajímavé informace dostalo také a on ji rozhodně hodlá prověřit. (Česká televize)

Comida

Naprosto bez výčitek musím uznat že se jedná o jeden z nejlepších westernů, navíc snoubící se s válečným žánrem. Hlavně zásluhou druhého zmíněného a i dokonalé hudbě působí dojímavě (zpěv zajatců společně s mučením Tuca, či poslední minuty kapitána a následné zničení mostu). Napětí jenž by se dalo krájet je efektivně vybudováno díky natahování jednotlivých scén a již zmíněné hudbě od největšího génia všech géniů v hudebním oboru. Stejně tak jako Leone jenž si i díky předešlým westernovým snímkům a pozdějšímu veledílu bezpochyby zaslouží první místo v žebříčku režisérů westernové tvorby. Bez jediné slabé chvilky a tak zábavně odvyprávěn na první pohled jednoduchý příběh, jo to dokáže málokdo. Co se týče hereckého obsazení, lepší už být nemohlo. Ač tváří snímku je Clint Eastwood, celý film si pro sebe krade Eli Wallach. Sice Tuco je strašný bastard jenž by si ten provaz zasloužil, ale když je to takový zábavný sympaťák. 10/10. ()

fellaZ

Chápu, že každý má jiný filmový vkus, ale komu se nelíbí Hodný, zlý a ošklivý - ten má vkus na hovno. ()

Ondr0n

Zasloužil bych procházku po rozpálené poušti za to, že jsem shlédnutí tohoto klenotu odkládal až do smrti Ennia Morriconeho... ()

ardno5

Jo těch 90% je férových. Ačkoliv vesterny zrovna nemusím, tak možná je tenhle nejlepší, takže i za mě 90%.. ()

Duke90

Celá "dolarová trilogie" se řadí mezi klasiku ve svém žánru a filmu obecně, ale poslední díl (možná spíše prequel, Eastwood měl svůj pověstný outfit až na konci) je absolutní špičkou! Vzniklo mnoho dalších zajímavých westernů, ale právě na "The Good, The Bad And The Ugly" spíš obdivuji, že při sledování nevnímám natolik westernové prostředí jako spíš velké dobrodružství, kde každičká scéna je pro mě vybroušeným diamantem. Z ústřední trojice "udělal" polovinu filmu Eli Wallach. Jeho herectví je tu do nebe volající! Clint Eastwood s Lee Van Cleefem mu však docela často šlapou na paty stejně intenzivně, jako postava Zlého neúnavně šlape na paty Hodnému a Ošklivému při honbě za obrovskou sumou peněz. Hudební vložka geniálního Ennio Morriconea z celé krásy dělá jednu velkou nádheru. Při každé projekci pociťuje stejný nával nadšení! ()

Belmondicek

"V tomhle světě jsou dva druhy lidí příteli, ti s nabitejma bouchačkama...a ti co kopou! Tak kopej!" Tak tohle je klasické mistrovské dílo italského spaghetti westernu. Možná nejlepší western všech dob, i když u mě se to pere ještě taky s fenomenálním Tenkrát na Západě. Těžko lze říci, kdo tu má lepší herecký part, hodný Clint Eastwood ("Bůh není při nás, protože taky nenávidí idioty!"), zlý Lee Van Cleef ("Hlídá ho zlatovlasej anděl!") nebo ošklivý Eli Wallach ("Když střílíš, střílej...a nemluv!")? Úchvatná režie Sergia Leoneho, spousta ikonických scén s neopakovatelnou atmosférou, viz. zejména ta závěrečná přestřelka na hřbitově. Ennio Morricone složil jeden ze svých legendárních soundtracků! "Blonďáku, víš co seš? Hnusnej zkurvysyn!!!" ()

Anianna

Western není můj šálek. V tomto Leonově filmu s neuvěřitelnou stopáží, na to, že se tam toho zas tak moc neděje, se řeší peníze. Jak jinak. To už je u westernů pravidlem. Takže děj docela o ničem... Jediné, co mě u filmu drželo, byla božská Morriconeho hudba. A ta, bohužel nebo bohudík, příběh úplně převálcovala. ()

maeb

Sedm statečných ani Tenkrát na západě to sice není, ale velice kvalitní western určitě ano. Vrchol žánru beze sporu. ()

Zdenda

Skutečně jeden z vrcholů žánru. Výborná muzika Ennia (řekl bych že dokonce ještě o trochu lepší než Tenkrát) a super scénář. Když by už někdo chtěl pochybovat jestli si film 5* zaslouží odrovná ho závěr. Souboj na hřbitově je jeden z nej záběrů. Btw Sergio má neuvěřitelný dar gradace, a konci jeho filmů ani nedýcháte. ()

charcoal

Asi nemá cenu špekulovat, co je lepší, jestli Tenkrát.. anebo tohle veledílo. Není tady mrazivý Henry Fonda, nebo silný ženský element v podobě CC, na druhou stranu Van Cleef hraje skvěle a ženská by sem zkrátka moc nepásla. "Tenkrát" má excelentní úvodní scénu, Hodný, zlý a ošklivý vynikající závěr atd. Asi by se dalo poměřovat do nekonečna - dle mého, kategorie westernů má dva plnohodnotné vítěze. P.S.Přece jenom - mám takový subjektivní pocit, že Eastwoodovi sednul "Hodný" o ždibíček líp než "Harmonika" Bronsonovi. ()

Yuri69

Vrcholné dílo mistra Leoneho podpořené skvostným hudebním doprovodem Morriconeho. Vyprávění osudu tří odlišných charakterů odsýpá, i přes Leoneho obvyklou stopáž, skvělým tempem a závěrečná "hřbitovní" scéna je zajisté jeden z vrcholů westernové tvorby. Tímto filmem se pro mě Clint stal definitivním zosobněním tajemného střelce a chápu, proč pro některé charakterizuje 60. léta. ()

Pai-Mei

Dvojici Leone, Moricone sa podaril aj tento kúsok. Hoci je film spravený viac humorne, oproti dramatickému Vtedy na západe, ide o veľmi zaujímavý western, pri ktorom sa nenudíte. ()

Tales

Nikdy sem nebyl nejakej fanda westernu, ani sem jich moc nevidel a tohle sem videl v podstate nahodou, ale dost se mi to libilo. Hlavni postavy jsou dobry tvrdaci a hudba je super. Dobra atmosfera divokyho zapadu. ()

MarkHoppus

V bitvě o nejlepší western podle mě nezvítězilo Tenkrát na západě, ale Hodný, zlý a ošklivý, film je sice zatraceně dlouhý, ale i přesto jsem nepřimhouřil oko a vydržel sledovat mistrovské dílo až do samotného konce. ()

SamFisher

Další skvělý western, opět ho natočil ital a opět má fantastickou hudbu. Postavy jsou skvěle zahrané, záporák jak má být. No prostě raději se na to podívejte. ()

dol2004

Ta s scéne kdy Tuco pobíhá po Sat Hilském hřbitově a do toho hrajě hudba od Ennio morriconeho, to se nedá zapomenout ()

Kultovní western dostane nové pončo

Kultovní western dostane nové pončo

10.07.2024

"Dobrých předělávek není nikdy dost.", řekli si nejspíš producenti ze stáje Euro Gang Entertainment, když se rozhodli odklepnout to, že ikonický western Pro hrst dolarů se dočká remakeu. Snímek z… (více)

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

V červnu se diváci mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“ – Rocky, Zjizvená tvář a Hodný, zlý a ošklivý. Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět pouze během… (více)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009