Yokolobuna

Opravdu? Já to dokoukal?! Kombinace Kmotra (rozplizlého supernudného hovince), Stmívání (já čumím na tebe, ty na mě a pak ještě pětkrát zopáknout) a Eastwoodovek (jsem super drsnej týpek, kterého každá baba chce, protože se nemyju, neholím a smrdím až někam ke Grónsku). Prosím, aby mi někdo vysvětlil co je na tom tak geniálního? Vždyť to prakticky nedává smysl. Spousta scén je totálně debilních, nedomyšlených, zbytečných a člověku se zákonitě klíží oči. Konec je potom totální imbecilita. Smrt vy víte koho, ačkoliv byl před tím úplně v pohodě? Ta paní se do Bronsona zamilovala? A proč, že se pelášila s Henrym? film tří WTF... 1. WTF vždyť to ani nedává smysl 2. WTF co na tom lidi vidí 3. WTF proč cpát slušnou hudbu do takového zloděje času?! Dost možná poslední Western, který jsem kdy viděl, protože jestli je tohle král žánru, tak to si rád nechám ujít ty "horší kousky". ()

Brejlil

Co napsat, abych neopakoval všechno od všech kolem? Něco objevného, vtipného nebo dlouhý zasloužilý rozbor použitých prostředků? Vedle hudby bych rád zdůraznil i význam zvuku, skoro každá scéna má nějaký dominantní zvuk, který pomáhá vedle hudby budovat její rytmus a atmosféru. ()

Murphy722

Nezapomenutelná hudba od Morriconeho, která již obletěla svět a u Nás v podání Věry Špinarové, není již takovým bodavým artiklem, jako ve filmu, ale i tak. Dnes již legendární postavy H. Fondy a Ch. Bronsona. I když je Fonda padouch, tak podlehnete jeho kouzlu. Film s nejutahanější atmosférou. Ale v tomto eposu mu to prominete bez mrknutí oka a pohnutí sebe-menší brvy! Klenot Spagetti-Westernů mezi všemi! ()

M1k9

Do detailů a hezky pomalu. Dnešní filmy jsou doslova rychlo střižny. Tenkrát na západě určitě není můj oblíbený žánr (nevyrostl jsem s tím), ale formou si mě získal. 9/10 ()

husokachna

Ostudně jsem viděl Tenkrát na západě poprvé celé až letos v kině. Ale zase to bylo na velkým plátně a já jsem strašně rád, že jsem se mu dodnes vyhýbal, abych si ho mohl užít dosytosti. Bylo to úžasný a děkuji Projektu 100, že mi to umožnil. Zbytečný asi psát cokoliv o filmu, no ne? ()

ursinko

Videné dávno v televízii a včera po prvýkrát a asi aj naposledy v kine. Úchvatné, nezabudnuteľné. Charles Bronson nemusel nič hovoriť, všetko povedal očami. Henry Fonda, nech hral predtým a potom akýchkoľvek kladných hrdinov, ostane pre mňa navždy ha..lom Frankom. A Claudia Cardinale...Božská krása. O hudbe a sa ani nebudem vyjadrovať. Všetko do seba presne zapadá a tento skvost sa pozerá sám, nemožno od neho oči odtrhnúť. ()

starrrover

100% Toto je FILM. Veľmi zriedka sa na jednom projekte v dokonalej harmónii stretnú režisér, scénar, herci, kamera, hudba, exteriéry, kostýmy ... . Tu sa to podarilo a vzniklo úžasné dielo. ()

Maryinka

Konečně jsem těm dlouhým pohledům a táhlému ději přišla na chuť a zvýšila své hodnocení na plný počet. Tenkrát na Západě má jedinečnou atmosféru, která mě s každým dalším (náhodným) zhlédnutím pohltí více. Už jen kvůli krásným očím Henryho Fondy a Claudie Cardinale a božské hudbě, která celý film doprovází, stojí za to věnovat tomuto opusu čas. ()

aarrbbiitteerr

Harmonica: So, you found out you're not a businessman after all. Frank: Just a man. Harmonica: An ancient race. Čirá esence westernu a klenot světové kinematografie, o kterém už bylo napsáno mnoho, proto se omezím jen na čistě subjektivní hodnocení. Když se v jednom filmu sejde jeden z mých nejoblíbenějších režisérů s mým nejoblíbenějším autorem filmové hudby, k tomu se přidá několik charismatických hereckých ikon, krásná Claudia Cardinale a celé se to zasadí do westernových kulis, nemůže to dopadnout jinak ..můj nejoblíbenější film. Legendární scény jako dusné úvodní čekání na příjezd Harmoniky nebo závěrečný duel jednou provždy definovaly celý žánr westernu. 6,0*;) ()

kamil.i

Pravdepodobne najepickejší western všetkých čias. Zámer dosiahnuť epickosť je evidentný z každého záberu. Má to svoju funkciu - všetko symbolizuje pomník divokému Západu a klasickému westernu. Každá dejová linka zachytáva zásadnú transformáciu typickej westernovej postavy. Bohužiaľ dnes takáto monumentálnosť pôsobí nafúkane, ba priam seba-parodicky. To isté platí o pomalom štýle rozprávania. Ten je v určitých momentoch fascinujúci, no inokedy sa míňa účinku a v konečnom dôsledku diváka ubíja. To sa rozhodne nedá povedať o Leoneho Dobrom, zlom a škaredom, kde bez použitia zbytočného pátosu vytvoril prakticky bezchybný western. Vtedy na Západe je mimoriadna cinefilná záležitosť a i keď tento film priamo nezbožňujete, musíte ho uznávať. ()

Yarwen

Sergio Leone jednou prohlásil, že až 40% filmu dělá hudba - a právě proto jeho spolupráce s Morriconem působí na jeho snímky jako ranní deštík na rozvíjející se květinu. Rovněž scénář je tentokrát zdařilý a výkony herců excelentní, zejména Charlese Bronsona. Z mého pohledu téměř tak zdařilé, jako Kapsy plné dynamitu - zasloužené čtyři hvězdy. (85%) ()

Klajnik

Freska podvracející divácká očekávání. Leone už další western točit nechtěl, ale nechal se ukecat studiem, které mu přislíbilo Henryho Fondu, který do té doby hrál jenom dobráky, ale Leone mu dal roli záporáka, jenž s úsměvem střílejícího do dětí. >Podvrátil očekávání. Tenkrát na Západě sice to není natolik divácký film jako Good, Bad & Ugly, ale je snad ještě krásnější (navzdory všemu tomu hnusu) a formálně vybroušenější. Překvapuje mě však, že zde má (byť jen) o procento lepší hodnocení a současně o 17 000 ohodnocení víc než Leoneův předchozí film, když se zde prvních 15 minut "jenom" (Píšu v uvozovkách, protože ty postavy vedou během onoho vyčkávání své malé, malicherné boje s mouchou nebo odkapávající vodou: Muži, kteří znají jen konflikt, ho budou vyhledávat i tehdy, když není do čeho píchnout) čeká na nádraží se třemi postavami, které na konci scény zemřou. >Podvracení očekávání. Celkově je to pomalejší a intelektuálně náročnější kousek, který vyžaduje pečlivější sledování. Film některé klíčové informace příběhu jen naznačí, což předpokládá pozorného a chytrého diváka. Některé sekvence, v nichž se stanou klíčové události a mohly by dodat filmu více té akce, jsou vynechány a my vidíme jen následky těch činů: Příkladem je nevyobrazený Cheyenneho převoz vlakem do vězení, jeho osvobození kumpány, přestřelka s nepřáteli, smrtelné zranění železničáře Mortona i Cheyenneho postřelení. Já tím filmem byl v šestnácti byl dost zmaten a unuděn. Nebyl jsem však schopen docenit celou řadu jeho kvalit - kupříkladu tu žánrovou podvratnost, protože jsem do westernu vstupoval skrze ten nejlíp hodnocený kousek. Film není toliko vypravěčsky centrovaný na onoho drsného pistolníka (známého jako Harmoniku), jako je tomu u jeho předešlých westernů s Clintem Eastwoodem. Charles Bronson je však obsazen skvěle (vypadá jak kobra), hraje skvěle a Eastwood se mi na jeho místo dosazuje v představách špatně. Líbí se mi, jak Harmoniku popsal Cheyenne: "Hraje, když má mluvit a mluví, když by měl hrát." Jelikož zde akce nemá moc screen-timu a když už tam nějaká je, tak není příliš působivá kvůli absenci explicitního násilí (žádné prskance krve, což považuju za nedostatek) a mou nejoblíbenější scénou tedy není přestřelka, duel ani vyvrcholení děje ale otrkávání mezi pistolníky v hospodě včetně rozhovoru mezi krásnou ženou z New Orleans a starým, natvrdlým barmanem, který se na ni nemůže vynadívat: ___"Ty se zajímáš o módu, Harmoniko?" "Není to tak dlouho, co jsem takový pláště viděl na nádraží. V těch pláštích byli tři chlapi..." "A dál?" "V těch chlapech byly tři kulky." "Ta historka se mi moc nezdá, Harmoniko. A to ze dvou důvodů. Za prvý, v těchhle končinách si podobný pláště troufnou nosit jenom Cheyennovi muži. A ti se, a to je za druhý, nedají jen tak zabít." *Harmonika se uchechtne* "Je to pro tebe snad novinka?" "Jo. No, kdyby něco, v muzice se vyznáš. A počítat taky umíš... až do dvou." *Cheyenne protočí bubínek* "Když na to přijde, tak i do šesti. A možná rychleji než ty." ___Tato otrkávání mezi drsnými pistolníky bývají velmi zábavná. V Little Big Man si z toho vyloženě utahují. Ač ve filmu není moc dialogů, tak tvůrci dokázali postavám vtisknout i nějakou hloubku charakteru, či vrhnout jiné světlo na jejich konání (viz. železničář Morton). Celé je to ale dost úsporné, takže jsem po skončení filmu litoval, že to nemá o hodinu víc a nemohl jsem toho od postav slyšet víc a celkově s nimi strávit více času. Děj filmu také nemá tak široký záběr a v podstatě je dost jednoduchý. Vystavěn je však natolik  významně a působivě (i tím, že si dává na čas), že mě nakonec lehce zamrzelo, že doopravdy ten příběh toliko významný, působivý a dějově obsažný není. Co však filmu nelze vytknout, je hudba, jejíž skladby nejsou pouze melodicky půvabné, nýbrž film s ní vcelku zachází velmi důmyslně: light-motivy vážící se k jednotlivým postavám, střih a choreografie scén komponovaná do rytmu a melodie... Hudba zde zkrátka silně umocňuje celkový estetický dojem a je silněji provázaná s jinými aspekty filmu. () (méně) (více)

Curunír

Jo,to byly Tenkrát na Západě časy - neskutečně charismatičtí herci, kterým stačilo hrát jen pohledem, jen uplivnutím, prostě stačí jen na ně pohlédnout a z jejich minimálních gest vás mrazí po zádech v tom nejlepším slova smyslu; Leonova mistrná režie, která se vyžívá v detailech tváří a zejména očí, krásná kamera a samozřejmě Moricconeho působivá hudba, skvělé dialogy a ty nezapomenutelné scény - úvodní scéna na nádraží, první objevení Franka na plátně a to,co tomu předchází a samozřejmě závěrečný souboj. Krása, ale Tenkrát v Americe to bylo přece ještě o nepatrný kousíček lepší. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone