Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Grond_

Klenot medzi westernami a ťažko nájdete v tomto žárni niečo lepšie. Trochu pomalé tempo na začiatku - ale neskôr sa napätie stále stupňuje a finálny súboj s flashbackom o "Harmonike" patrí u mňa k tomu najobľúbenejšiemu, čo dosiaľ kinematografia vytvorila. Hudba je úplne užasná, vychutnával som si motív každej z troch hlavných postáv, herci na jedničku, najmä Charles Bronson, Sergio Leone je legenda. 90% ! ()

Tethys

Kdo by si pomyslel, že mezi filmy, které budu vidět mnohokrát bude patřit tříhodinový western. Morriconeho hudba se podílí velkou mírou na požitku ze strhující podívané. Jasných pět hvězd musí dát každý kdo má rád dobré filmy. ()

andysek07

Teprve nedávno jsem tento film zhlédla v kině v rámci projektu 100. Všechna slova jsou zbytečná! Naprosto úžasný zážitek! I když jsem film viděla několikrát v televizi a věděla jsem, co se bude dít, stejně jsem měla husí kůži! ()

Rhapsody91

Tak a znovu dilema. Tento film je super (herci,hudba) ,ale je to film,ktorý ma ako celok nudí. Bavia ma určité úseky, ale u sledovaní filmu v telke som schopný pri ňom pozriet aj druhý film ako to neustále prepínam. A pritom mám western celkom rád.(dobrý,zlý a škaredý). Dávam 4 ale uznávam kvality filmu. ()

Allein4

Fonda, Cardinale, Robards, Bronson... Co k tomu dodat? Vlastně byla by tu jedna věc, a to geniální soundtrack, protože tento jinak výtečný film hudba pozdvihla o několik stupínků výš ...... nebo možná to je tak, že tento snímek pozvedl filmovou hudbu o několik stupínků výš? Možná obojí. ()

sha.piro

Tento film není nejfamóznějším westernovým snímkem všech dob nejen díky skvělým hereckým výkonům, podmanivé (a naprosto originální) hudbě, nebo skvěle napsanému scénáři, ale též díky důmyslně promyšlené kameře, střihu, lokalitám i zvoleným kulisám, vzácně se vyskytujícím (o to ale výstižnějším) dialogům a prostě všemu, co dělá film filmem. Když jsem tento skvost dokoukal, ukápla mi slza dojetím stejně, jako když jsem ho viděl před dávnými časy jako kluk. Ten konec musí opakovaně dojmout snad každého, kdo jen trochu umí číst mezi řádky. Frank opouští Jill, která ho nesmírně miluje a to bez jediného objetí, nebo pohlazení, slůvka útěchy, či rozloučení, jen svým pohledem k ní promlouvá při té nejkrásnější romantické filmové melodii. Během této chvíle vše pozoruje Cheyenne neuvěřitelně dojemným pohledem, který mě úplně uzemňuje. Ví, že ho Jill miluje, a že Harmonikář i přes tuto skutečnost odejde, a že on sám, který po ní už od první chvíle také touží a přál by si s ní strávit zbytek života, s ní také nemůže zůstat. Nejen kvůli jejím citům k Harmonikáři, ale proto, že ho život kvůli tajenému zranění opouští. Proto odjíždí spolu s Harmonikou, ač ví, že už je to jen na oko. Tenhle film je prostě jedinečný. Dokonce i tím no-happyendem : ) ()

Robino15996

Čo k tomu povedať, dlho som sa rozhodoval či mám dať 3 alebo 4 hviezdy. Film sám o sebe nebol zlý, hudba bola dokonca výborná, ale ja si myslím, že film ktorý ma prvých 30 minút vyslovene nebavil si nezaslúži 4 hviezdy. Síce časom sa to zlepšovalo no aj tak to neprinieslo ten efekt, ktorý som očakával a preto som sa radšej rozhodol pre 3 hviezdy. Proste soundtrack film nerobí...65% ()

salokin

Geniální režie, hudební doprovod, herecké obsazení- tady se prostě povedlo vážně asi všechno. Ale i tak budu mít vždycky o něco radši Hodný, zlý a ošklivý :) ()

judy

Klasika všech klasik, dílo, které zraje jako víno, ale ke kterému je třeba také divácky dozrát. Když jsem jej viděla jako malá, vyloženě mě nudily (podle mého tehdejšího názoru) rozvláčné scény s dlouhými pohledy do očí, dlouhá předehra ke střeleckým konfliktům atd. Oč přitažlivější mi tehdy připadalo "akčních" Sedm statečných. Když Tenkrát na západě vidím dnes, moje divácká duše se tetelí blahem, jak nad dokonalostí obsahu (věčný boj dobra a zla, boj o lásku a o místo k životu, neokázalého a nikdy nevyřčeného přátelství na život a na smrt atd.), tak formy (samozřejmě typická hudební melodie pro každou z postav, ale i dech beroucí pohled shora na CC skrze černý krajkový baldachým před jejím milováním s největším padouchem). Podle mě jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

pazzini

No, až tak ma samotný film nejako veľmi neohúril, naoko jednoduchý dej je ale vyvážený nádhernou hudbou ako aj vykreslenou dobovou atmosférou divokého západu. A samozrejme krásnou Claudiou Cardinale :-). Na 5 hviezdičiek to u mňa nieje, ale na 4 skutočne dobré áno ... ()

sevastak

Najprv som dal tomuto filmu 3 hviezdičky, keďže ja moc na westerny niesom a myslel som, že je chyba vo mne, ale po pozretí dobrý, zlý a škaredý, ktorý ma bavil oveľa viacej musím dať o jednu menej, tento film bola strašná nuda, so zábermi kukania z očí do očí by sa dal spraviť ďalší film, ale zas no je to taký prototyp westernu tak chápem prečo je tak vysoko. Aspoňže hudba bola dobrá. ()

A.D.1959

Úžasná záležitosť opäť po viac ako tridsiatich rokoch, tento film len potvrdzuje porekadlo ,že v jednoduchosti je sila. Toto je pravý " bio film" žiadne éčka !!! Kvázi umelci učte sa kde je sever. Škoda reči, človek čumí ako puk a neverí tej dokonalej súhre očí, tvárí a krajiny, symfónia obrazu a zvuku.Howk! ()

ricky4

Vynikající film s legendárním soundtrackem. Film jsem viděl poprvé, přesto jsem však veškeré psíně znal, zkrátka jsem je měl pod kůží a myslím, že nejsem jediný... Film ve mně vyvolal neskutečně pozitivní a příjemnou náladu. Hodnotit herecké výkony snad ani nemá cenu- všichni jsou skvělí a lidští. Příběh dává smysl, ve scénáři jsem nenašel jedinou chybičku až na delší stopáž. Nakonec ale musím usoudit, že filmu asi prospěla. Ze začátku filmu jsem byl nervózní z toho, jak nikdo nemluvil. Časem jsem si ale zvykl. Práce kameramana? Jedny z nejgeniálnějších záběrů- snad všichni někdy museli vidět nehybné pohledy dvou kovbojů při souboji... To je naprostá lahůdka, přičemž v tomto filmu k tomu máme takovou třešničku v podobě příběhu Harmonikáře. Netroufám si tvrdit, jaký western je nejlepší. Viděl jsem Sedm statečných, Hodný zlý a ošklivý, Nespoutaný Django (ano, nejsem fanda Tarantina, ale ta kvalita tam pro mě fakt je srovnatelná)... Každý film je pro mě lepší než ten druhý v jiných směrech... Všechny tudíž řadím na přibližně stejné postavení v žebříčku. Westerny považuji za jeden z vrcholů filmové tvorby- a Tenkrát na Západě je více než čestným reprezentantem. 90% ()

steews

Je zvláštní se dívat na starou dobrou klasiku s tím, že jste ještě před tím viděli spoustu jejich moderních napodobenin a filmů, které z nich čerpají a vycházejí, inspirují se jimi. I když si často říkám, že tohle je přece originál, stejně někde uvnitř vím, že jsem z toho filmu díky tomu zklamaná nebo alespoň ne tak odvařená. Zde to ale v žádném případě neplatí, tenhle film byl a bude naprostým originálem. Vedle hudby je pro mě na filmu nejcenější síla postavy Claudie Cardinale. ()

Doctor10

vypeckovaná westernovka ako má byť naozaj super pozrel som si ju sám a bol som z tochto filmu nadšený ale aj tam ani neviemprečo ale dávam 4 hviezdy ale za hudbu by som dal aj 10 hviezd naozaj dobrý film ()

seveneez

Nejspíš nejlepší western všech dob! Nenahraditelný Henry Honda a Charles Bronson kterým role padla na míru! Navíc neodolatelná Claudia Cardinale která by měla dostat ocenění jako nejkrasnější žena minulého století :) ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone